Pompa oleju

Awatar użytkownika
przemek2175
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:55
Miejscowość: Lublin
Samochód: Megane I coupe F7R i M3RS

Pompa oleju

Witam rozbierał ktoś może pompę oleju od megane 3 RS i od silnika 1.9dci? Jestem ciekaw o ile jest wydajniejsza :)
Wiola1511
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2023, 22:36
Samochód: Renault Laguna 2

Re: Pompa oleju

Różnica w wydajności jest wynika z większych obrotów pompy gdyż zębatka pompy z dCi jest mniejsza niż w benzynach . Przełożenie obrotów z wału na dCi jest prawie 1 do 1 a w benzynach jest chyba 1 do 2 . Temat przerabiany na MCKP .
Beny
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2020, 16:42
Miejscowość: Gdańsk
Samochód: lancer evo-M3RS

Re: Pompa oleju

ale zwiekszenie obrotow pompy nie zawsze powoduje zwiekszenia jej wydajnosci...
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Pompa oleju

Po co zmieniać pompę na nie pasującą p&p skoro fabryczna jest wystarczająco wydajna? Nie lepiej po prostu kupić fabryczną nową jeśli już ktoś posiada potrzebę pilnej jej wymiany?

Tym bardziej wycinanie fabrycznych przegród w misce olejowej to głupota - RSy to auta na tor a odpływający olej w misce (przez brak przegród) na pewno przyniesie pozytywny skutek ;-)
Wiola1511
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2023, 22:36
Samochód: Renault Laguna 2

Re: Pompa oleju

Wycinane widziałam na FB ale to była całkiem inna pompa z 2.0 dCi , ta z 1.9 dCi plasuje bez przeróbek poza zmiana łańcucha.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Pompa oleju

Czyli kolejny bezsensowny mod: zmiana łańcucha. Po co?
Awatar użytkownika
przemek2175
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:55
Miejscowość: Lublin
Samochód: Megane I coupe F7R i M3RS

Re: Pompa oleju

Z tego co słyszałem sama wymiana pompy bez zmiany zębatki podnosi ciśnienie no i z 1.9dci nie pasuje bez ciencia przegród
Wiola1511
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2023, 22:36
Samochód: Renault Laguna 2

Re: Pompa oleju

Wymieniamy łańcuch bo zębatka w 1.9 dCi jest mniejsza niż z 2.0t przez co łańcuch jest za długi , i nie nie trzeba nic ciąć w misce . Miskę trzeba ciąć montując pompę z 2.0 dCi . Więcej informacji można zasięgnąć na FB na grupie Laguna 2 oraz na Renault Sport bo ja sama bazuje na tym co czytałam a tam są ludzie co takie mody mają .
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Pompa oleju

Ja poproszę o suche dane: o ile ta pompa zwiększa ciśnienie i po co skoro kolejny raz to napiszę: do fabryczna daje wystarczające jeśli tylko silnik był dobrze serwisowany
Wiola1511
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2023, 22:36
Samochód: Renault Laguna 2

Re: Pompa oleju

FookU pisze: 19 lut 2023, 2:31 Ja poproszę o suche dane
O suche dane to napisałam wyżej gdzie można się dopytać , ja wiem tylko tyle że na MCKP Megane Coupe Klub Polska było to mocno opisane co i jak .
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Pompa oleju

Tak to zawsze wszystko pasuje p&p i jest lepsze i super opisane (jak na forach w UK), a jak przychodzi co do czego to konkretnego info brak. Pozostaje efekt PLACEBO tego co zmienił i twierdzi że jest lepiej.


PODSUMOWUJĄC w skrócie - modyfikacja bez sensu, bez potwierdzonych wartości, a koszt wyższy niż zakup nowej seryjnej pompy która bez problemu daje radę i to z zapasem :)

Temat zamykam - jak ktoś będzie miał potwierdzone dane (zmierzone ciśnienie na nowej pompie OEM vs nowej pompie "lepszej" z zachowaniem tego samego typu oleju i warunków) to poproszę o PW w celu ponownego udostępnienia tematu do komentowania
Zablokowany