Gupowy chiptuning Unitronic

Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

NeeRek pisze: Powinno się poprawić nieznacznie moim zdaniem. U mnie do DP i MSD z 8,4 jest teraz 8,2.
co?

0.2 przy 8 sekundach to jest mocno w granicy błędu pomiaru.
Awatar użytkownika
PieeRdek
Posty: 990
Rejestracja: 25 lis 2016, 15:05
Miejscowość: Sokołów Podl / WARSZAWA
Samochód: Megane 2 GT 250km 360Nm

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

8.4s średnia z 4 pomiarów -> full seria (w lato na idealnej nawierzchni)
8.2s średnia z 4 pomiarów -> DP+MSD (na zimowych przy 2*C)
Oczywiście nagrane w 240fps to klatka po klatce sobie przejrzałem i włączałem licznik sekund na każdym nagraniu w programie idealnie przy starcie itd. ;)
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

"włączałem licznik sekund"
Taki pomiar możesz sobie wsadzić w... Ręcznie... Stoperem... Do LICZNIKOWEJ 100 :lol:

Tak samo pomiary RS Monitorem... Ja w Clio RS Monitorem potrafiłem poniżej 6 zejść :lol:

Jak pomiar to tylko czymś co ma GPS 10Hz (lub więcej)


Co do Megane to RS 305KM i GT 305KM (lżejsze i krótsza skrzynia) jechały identyko jak Meg 335KM... i nie była to wina kierowcy - po prostu to 335KM nie jechało ale miało piękny wynik na papierze
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Shymek pisze:
Co do Megane to RS 305KM i GT 305KM (lżejsze i krótsza skrzynia) jechały identyko jak Meg 335KM... i nie była to wina kierowcy - po prostu to 335KM nie jechało ale miało piękny wynik na papierze
no własnie, my nie mówimy, że Uni robi słabe softy bo robią dobrze, ale zwracamy uwagę na ''kolorowe'' wyniki, które się czasami zdarzają.
Awatar użytkownika
PieeRdek
Posty: 990
Rejestracja: 25 lis 2016, 15:05
Miejscowość: Sokołów Podl / WARSZAWA
Samochód: Megane 2 GT 250km 360Nm

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Shymek pisze:"włączałem licznik sekund"
Taki pomiar możesz sobie wsadzić w... Ręcznie... Stoperem... Do LICZNIKOWEJ 100 :lol:
Userowi chodziło o to jaka różnica może być po zamontowaniu DP . To raczej dobrze odpowiedziałem i pomiar jak najbardziej poprawny w tej sytuacji.
Wszystkie pomiary były zrobione jednym urządzeniem . A że na liczniku było 100kmh a w realu 95kmh to najmniejszy szczegół w tym przypadku ;) Dlatego najmniejszy bo nie mierzyłem 0-100km/h real, tylko sprawdzałem różnicę pomiędzy seryjnym autem a autem z DP i MSD . I tutaj przekłamania nie ma żadnego .
Ale wiem ze 0-100kmh licznikowe (czyli 0-95kmh bo już sprawdzałem kiedyś o ile licznik oszukuje) po DP i MSD mam 0.2 krócej . 0-100 real nie ma znaczenia dla mnie, mam tylko GT'ka, chodzi o czyste porównanie na "odblokowanym" wydechu :)
Sorry za OT, post w ramach wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Jechałeś na tych samych kołach (felga + opona), w tym samym miejscu? Sam piszesz że temperatura się neo zgadza, a to już bardzo sporo
Awatar użytkownika
arni88
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 563
Rejestracja: 14 kwie 2014, 19:57
Miejscowość: Kraków
Samochód: LY R26

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Szymek a nie było tez tak ze Zip miał w megane full car audio które trochę ważył? Moc mocą ale wywalenie lub dorzucenie Pare kilo robi swoje , i mimo większej mocy auto dostanie baty od słabszego lżejszego , zreszta stare przysłowie mówi lepiej 100kg mniej niż 100koni więcej ...
zapraszam do polubienia :-)
Megane r26 - Stage 3...
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

CA miał ultra lekkie - z serii highend ale to akurat bez znaczenia bo miał tez semislicka na start który powinien skleić ;-) kontra Pederale RS-R i pełen bagażnik sprzętu do nagrywania video tka wiec sumarycznie auta moim zdaniem wagowo identyko + kierowcy prezentujący ten sam poziom.
Co do samej różnicy masy w FWD o dużych mocach nie czuć tego aż tak mocno jadąc od zera, różnice robią się spore jadąc z rolki czy przy dużych prędkościach - co innego przy jeździe w zakrętach. Tam różnica 40kg może dać duuużo
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Siema!
Może ktoś by chciał się dołączyć do chipa?
Termin - 9.03 - cena za Rs-a z modyfikacjami (np. dp,ic) 1700 + vat lub brutto 1700. bez modów taniej.
Jak jedna osoba dojdzie to cena 150/200 niższa czyli ok. 1500/1550 netto czy brutto do wyboru.
Cena bardzo przyjemna, więc zapraszam prv.
Tak BTW Łukasz mi zszedł z kwoty 2800 netto na 1700 !!!! w co nie mogę uwierzyć do tej pory.... :lol:
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
gutek
Posty: 73
Rejestracja: 30 lip 2017, 9:35
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Megane III RS265

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Witam !
Ja z akcji LiszoGT skorzystałem w środę i jestem pod wrażeniem auta po programie. Dużo nie jeździłem , ale różnica jest bardzo duża.Z modyfikacji przeprowadzonych wcześniej to mam ic wagnera , downpipe gtp , wydech scorpion , zawór properfekt i wkładka filtra powietrza pipercross.Wynik 324 KM i 462 Nm.Pacjent rs 265 13r.Uważam że cena 1700 jest całkiem ok.Liszo jeżeli następni będą płacić 1500 to idę po zwroty :-D .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Dziku wstaw wykres - chłopaki od razu napiszą czy coś modzony ten wykres czy ok.. Chciałbym wiedzieć jak tam będę żeby mnie nie zrobili w chu@a :D :D
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Stanisław
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 99
Rejestracja: 14 cze 2015, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Renault Megane RS RB8

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Witam, ja też się piszę na grupowego Chipa, dorzućcie mnie do listy w razie czego - pozdrawiam, Staszek
gutek
Posty: 73
Rejestracja: 30 lip 2017, 9:35
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Megane III RS265

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Nie wstawię :-D mam słabe nerwy .Zresztą jak ktoś chce zobaczyć to wykres jest na Facebooku unitronic.Jak dla mnie auto jedzie naprawdę fajnie i moje odczucia z jazdy są dla mnie najważniejsze.Pojeżdzę więcej to zdam relację.
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Hejka gdyby ktoś chciał robić program - piszcie załatwię cenę 1700
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Awatar użytkownika
kulca
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2016, 20:52
Miejscowość: Sosnowiec
Samochód: Megane III GT220 Grandtour

Re: Gupowy chiptuning Unitronic

Ktoś jeszcze robił program? Jakie efekty?
ODPOWIEDZ