Grupowe chipowanie w Kiviracing

Artur82
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2017, 11:04
Miejscowość: Nasielsk
Samochód: Megane III rs red bull racing RB8

Grupowe chipowanie w Kiviracing

Witam
W zwjazku z oczekiwaniem na DP, szukałem, alternatywy dla Unitronic. Po wstepnej rozmowie w Kivi mozemy mieć rabat dla forum przy:
Trzech autach cena 1200
Pieć i więcej cena 1100

Chętni proszę się zapisywać i umawiać w KIVIRACING
gutek
Posty: 73
Rejestracja: 30 lip 2017, 9:35
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Megane III RS265

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Hej , ja byłbym potencjalnie zainteresowany tylko mam mało wiedzy o Kivi.Rozmawiałem z jednym forumowiczem , który stroił u nich rs 3 i jest zadowolony.Znasz więcej osób które robiły u nich meganki ? Ja też czekam na downpipe , potem tylko trzeba namęczyć się z wymianą , no i remap będzie potrzebny.Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
KKK
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 84
Rejestracja: 15 lip 2017, 17:03
Samochód: Megane RS 3

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

gutek pisze:Hej , ja byłbym potencjalnie zainteresowany tylko mam mało wiedzy o Kivi.Rozmawiałem z jednym forumowiczem , który stroił u nich rs 3 i jest zadowolony.Znasz więcej osób które robiły u nich meganki ? Ja też czekam na downpipe , potem tylko trzeba namęczyć się z wymianą , no i remap będzie potrzebny.Pozdrawiam Piotr.
Przyłączam się do pytania... znany jakiś dłużej jeżdżący RS po modach i programie od Kivi?
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Robił kilka - o żadnym wcześniej przed Klaudiuszem nie słyszałem. Były tam 2 czy 3 RSki ale na pomiarach tylko...
Awatar użytkownika
Coupe2009
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 246
Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:27
Miejscowość: EL
Samochód: M III TCe 180 _ 212KM 360Nm

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

KIVI Racing ma dokładnie ten sam adres według Google co Coobcio Garage. Ten drugi specjalizuje się w Saabie i Nissanie, dużo filmików na YT, warto zerknąć.
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1711
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Coobcio Garage to jego Sąsiad :D Kivi oprócz programików zajmuje się mechaniką :D
Awatar użytkownika
Coupe2009
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 246
Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:27
Miejscowość: EL
Samochód: M III TCe 180 _ 212KM 360Nm

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Ja w sumie byłbym chętny na program w moim TCe 180. W moim przypadku nie ma sensu chyba wrzucać DP i wymieniać intercooler skoro i tak powyżej 220KM i 360Nm nie pójdzie bo sprzęgło mniejsze niż w RS.

Kivi Racing widzę że ma dobre ceny. Ten grupowy chip tuning tyczy się tylko RS'ow?
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Coupe~ Mi Unitronic powiedział, że przy wymianie turbo z rs ic większy od RS+ dp+świece z RS+wkladka BMC - mniej więcej koło 290/300 i 380nm
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Awatar użytkownika
Coupe2009
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 246
Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:27
Miejscowość: EL
Samochód: M III TCe 180 _ 212KM 360Nm

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

LiszoGT~ Tylko że Ty masz wesję GT/Kubica 190KM? i prawdopodobnie z tego co czytałem większe sprzęgło od mojego. DP 550zł, IC wagner 3000zł, turbo z RS strzelam, że około 2500zł, dolicz świece i wkładkę i masz około 6500zł z plusem nie licząc programu. Dowiadywałem się, że przy zwykłej TCe 180 ze sprzęgłem zaczynają się problemy po ostrym sofcie. Inna kwestia że drugie tyle co w kwocie podanej przeze mnie wyżej możesz utopić w półosiach do tego auta...

Pytanie kto czego potrzebuje :) Robię rocznie 35-40k km i nie potrzeba mi petardy. Lekko moc w górę, spalanie w dół i wystarczy :)

Żeby nie robić offtopu, pisałem do KIVI Racing w sprawie mojej i czekam na odpowiedź w sprawie terminu i $$$
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

DP - 550, IC zmodyfikowany - 900, turbo na allegro jest pełno okolice 1500 - nawet napisałem do gościa i zszedł z 1500 na 1000 świece po 60zl/szt, wkładka 300 - około 3550.
Ten sam program w Unitronicu wychodzi 2000..... :/
Patrz: http://unitronic.pl/?p=995 - tylko tu jest bez dp
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

A po co wam ta wkładka za 300zl
Awatar użytkownika
KKK
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 84
Rejestracja: 15 lip 2017, 17:03
Samochód: Megane RS 3

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

koma600 pisze:A po co wam ta wkładka za 300zl
to dobrze brzmi jak masz wkładkę do filtra za 300 zł :)

różnice w moment/moc pewnie w granicy błędu pomiarowego hamowni między zwykłym filtrem a tym za 300 zł.
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Coupe2009 pisze: Pytanie kto czego potrzebuje :) Robię rocznie 35-40k km i nie potrzeba mi petardy. Lekko moc w górę, spalanie w dół i wystarczy :)
Na mniejsze spalanie nie licz. U mnie po programie pali więcej, ale wiadomo - więcej pod nogą.
Jak chcesz ekonomicznie to da się, 110km/h na VI biegu.....ale to katorga.
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

LiszoGt pisze:DP - 550, IC zmodyfikowany - 900, turbo na allegro jest pełno okolice 1500 - nawet napisałem do gościa i zszedł z 1500 na 1000 świece po 60zl/szt, wkładka 300 - około 3550.
Ten sam program w Unitronicu wychodzi 2000..... :/
Patrz: http://unitronic.pl/?p=995 - tylko tu jest bez dp
Co to za IC za 900PLN?
Rozmawiałem w el-tec o ew. alternatywie dla Wagnera. Robią IC pod dane auto z rdzeni od ciężarówek. Natomiast cena będzie taka jak Wagner.
Usłyszałem też opinię, że te tanie IC są g.... warte, bo mogą być gorsze od serii. Wszystko na tych samych chińskich rdzeniach.

Wstawienie do 2.0 TCE turbosprężarki od RS-a przy ciężkiej nodze skończy się najpewniej wypaleniem katalizatora. I tak w końcu wpadnie DP.
bartek.nh88
Posty: 10
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:48
Samochód: Megane 3 rs

Re: Grupowe chipowanie w Kiviracing

Co z tym chiptuningiem? Bo nikt sie nie wypowiada ze jedzie albo byl a cena atrakcyjna
ODPOWIEDZ