Wymiana DP

Awatar użytkownika
Coupe2009
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 246
Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:27
Miejscowość: EL
Samochód: M III TCe 180 _ 212KM 360Nm

Re: Wymiana DP

Nie znam dalszych szczegółów. Kumpel mi opowiadał bo zamienił słowo z tamtym kolesiem. Podobno kupił 5 latka Focusa i się okazało że bez kata. Widocznie go nie puścili dalej skoro był ładowany na lawetę. Gdyby zabierali dowód to bym to olał, ale w tym przypadku to nie wiem. Coś mi tu nie pasuje. Może być też tak że koleś się obsrał i zadzwonił po lawetę.
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Wymiana DP

Dziś była jakaś zmasowana akcja SMOG w całej Polsce.
Ale mieli głównie czesać napędy na gnojówkę. Widać, nie tylko....
Swoją drogą widziałem ostatnio na hamowni Seata Leona TDI zrobionego na jakieś ~400KM/600Nm, gdzie po rozpędzeniu na hamowni nie było widać jej wnętrza.....nie chciałbym, żeby takie gówno jeździło po drogach.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Wymiana DP

Ja mam program bezdymny = zero kłopotów. Mogłem mieć wincyj koni ale wtedy by kopciło :-)
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Wymiana DP

Ty masz muśnięte, on miał na grubo, sporo powymieniane na większe/mocniejsze....brak DPF oczywiście.
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Wymiana DP

Coupe, co ty wiesz o smogach - w Krakowie codziennie stoją i polują. A nie tylko w jeden dzień w tygodniu hehe :)
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
lantar8
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2018, 7:25
Miejscowość: Kraków/Prudnik
Samochód: Megane III coupe

Re: Wymiana DP

LiszoGt pisze:Coupe, co ty wiesz o smogach - w Krakowie codziennie stoją i polują. A nie tylko w jeden dzień w tygodniu hehe :)
I słusznie. O ile w benzynach po wycięciu kata po prostu kilkakrotnie rośnie ilość substancji szkodliwych z wydechu, to w przypadku braku dpf w dieslach dochodzą potężne ilości sadzy, która osadza się w naszych płucach. Hitem jest kiedy widzę jak jakiś kopciuch przejeżdża przez ulicę, a po chodniku idzie matka z dzieckiem w wózku. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby tak robić albo po prostu czerpać z tego satysfakcje.
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Wymiana DP

.... dlatego przesiadajmy się na hybrydy.... LPG zmniejsza ilość szkodliwych związków z wydechu 8-)
Awatar użytkownika
galuszek
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 233
Rejestracja: 13 sie 2018, 19:06
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Samochód: Megane II RS Trophy

Re: Wymiana DP

Mam założony DP i nie powiem trochę się obawiam kontroli spalin :/ Jakoś ostatnio zrobiła się straszna nagonka na to i nie wiem czy nie zainwestować w sportowego kata i wrzucić go w miejsce środkowego tłumika
lantar8
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2018, 7:25
Miejscowość: Kraków/Prudnik
Samochód: Megane III coupe

Re: Wymiana DP

wander pisze:.... dlatego przesiadajmy się na hybrydy.... LPG zmniejsza ilość szkodliwych związków z wydechu 8-)
Z tym LPG też narosło wiele mitów. LPG działa jako paliwo ekologiczne dopiero od tych najnowszych generacji to znaczy od powiedzmy 2010 roku.
A już w ogóle śmieszą mnie Ci co się oburzają, że do centrów niektórych miast można wjechać z CNG, a LPG nie, jak z CNG wychodzi kilkakrotnie mniej szkodliwych substancji.

A co do filtra sportowego w wydechu środkowym, to wątpię żeby nagrzał się do 800C, albo chociaż do 300C gdzie teoretycznie zaczyna coś tam już neutralizować.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Wymiana DP

W dobrej instalacji CNG nie wychodzi nic poza parą wodną. Mieliśmy kilka takich aut jak pracowałem w PGNiG. Szkoda że lobby polityczne zablokowało rozwój CNG w Polsce gdy moja ex firma chciała to rozwijać
lantar8
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2018, 7:25
Miejscowość: Kraków/Prudnik
Samochód: Megane III coupe

Re: Wymiana DP

Ale CNG w autach osobowych ma chyba średnie zastosowanie, nie? Na butli o podobnej pojemności na LPG przejedziesz 400, a na CNG 120-150.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Wymiana DP

To zależy. Jeśli się robi samemu instalację to koszt spory więc się go tnie. Tnie się poprzez liczbę butli jaki i materiał z jakiej jest wykonana. Butla jest taka sama jak te spawalnicze - ciężka w cholerę. Ale... można kupić butle kompozytowe - ultralekkie :-)
Fabryczne instalacje mają właśnie butle kompozytowe i to kilka. Zasięg na spokojnie koło 400km
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Wymiana DP

Tak, załóżmy do RSa CNG .... hahahahahahah. Po pierwsze koszt instalacji z butlą kompozytową ok 10k, po drugie aby auto miało sensowny zasięg cały bagażnik w butlach, po trzecie na razie w młej ilości miejsc go zatankujesz..... Przy zwykłych stalowych butlach jak wspomniałeś robi nam sie już spooora masa butli :!: gdzie w RS chyba nie o to chodzi.
Na razie tylko i wyłącznie LPG.
lantar8
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2018, 7:25
Miejscowość: Kraków/Prudnik
Samochód: Megane III coupe

Re: Wymiana DP

Nikt nie pisze żeby zakładać CNG do RSa :D piszemy tylko o aspektach praktycznych i ekologicznych takiego rozwiązania ;)
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Wymiana DP

A ja napisałem jako były pracownik "Gazowni" że projekt rozbudowy stacji CNG został zabity w zarodku z powodów politycznych ;-)
Swoją drogą instalacja za 10 tys to raptem połowę więcej niż dobra instalacja LPG. Taka instalacja przy obecnej cenie gazu (jeśli ktoś za dodatkowe 5tys zamontuje sobie kompresor w garażu co prawnie jest nielegalne :-P ) zwraca się o niebo szybciej niż instalacja LPG. No i przyrosty po chipie byłyby większe ;-)
ODPOWIEDZ