Turbo z RSa problem

drive
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 296
Rejestracja: 29 mar 2016, 19:03
Samochód: Megane

Re: Turbo z RSa problem

usn pisze:Pewnie w programie obniżyli wymagane doładowanie.
Idealnie wyłoby faktycznie wrzucić inne turbo dla porównania, może ktoś ma używkę i się zgodzi (może jakiś handlarz za drobną opłatą).

Aha, jak wywala błąd i podejrzewasz uszkodzony czujnik zamień je stronami (są takie same) i porównaj błędy na clipie.
Dzięki sprawdzę!
Co do turbo to już nawet proponowałem tuneupowi że szarpnę się na nowe tylko żeby mi obiecali że zrobią 290KM. Niestety nie mogą tego zapewnić bo może to być winą silnika, dolotu a może faktycznie program... Poprosiłem żeby jeszcze spróbował się skonsultować z innymi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Turbo z RSa problem

Rozważ jednak wycieczkę do unitronica, jak coś jest uszkodzone (turbo nie podaje) nie wezmą kasy za program, a jak zrobią OK to poprosisz tune-up o zwrot kasy za ich pracę...
drive
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 296
Rejestracja: 29 mar 2016, 19:03
Samochód: Megane

Re: Turbo z RSa problem

usn pisze:Rozważ jednak wycieczkę do unitronica, jak coś jest uszkodzone (turbo nie podaje) nie wezmą kasy za program, a jak zrobią OK to poprosisz tune-up o zwrot kasy za ich pracę...
Jeszcze sprawdzę te czujniki i może im uda się coś dowiedzieć i dam znać Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
goralpio
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2019, 9:56
Samochód: Laguna 2 GT

Re: Turbo z RSa problem

Po pierwsze nie sugeruj się zadanym ciśnieniem bo niewiele się ma to do rzeczy.
Mogę Ci pokazać przykład dwóch tunerów a identyczny silnik 2.0t gdzie u jednego zadane było 1,05 i osiągał 240km 380nm a drugi 1,2 i jakieś 210km 350nm, pomiary z clipa bo hamownie mnie już nie bawią
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Turbo z RSa problem

usn pisze:
Aha, jak wywala błąd i podejrzewasz uszkodzony czujnik zamień je stronami (są takie same) i porównaj błędy na clipie.
Wiem ze w RSach z początku produkcji były 2 różne czujniki. Ciekawe czy w GT są te same co w RS bo czujniki mają ogromne znaczenie.
Jak robiłem program na ori ecu w Megane2 to na ori czujnikach nie chciał puścić więcej niż 300KM/380Nm. Jak podmieniłem na czujniki z Megane3 i oszukałem ECU to nagle auto na tej samej mapie "wypluło" 330KM/460Nm i AFR dalej był poprawny ;-)
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1004
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Turbo z RSa problem

Na jakiej zasadzie oszukałeś ECU?
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Turbo z RSa problem

Tym że fabryczne czujniki z Megane2 są wyskalowane do bodajże 3BAR a czujniki z Megane3 są do 3,5BAR :-) Działają w tym samym zakresie napięcia.
Działa to tak że czujnik wysyła impulsy do ECU i ECU na tej podstawie odczytuje ciśnienie, przy tym samym ciśnieniu czujnik z Meg3 ma niższe napięcie tak więc i ECU widzi niższe.
W skrócie choć np. silnik ma 2BARy boosta to cujnik widzi tylko 1,7BAR (przykadowo - wartości są inne, gdzieś miałem przeliczenie czujników)
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1004
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Turbo z RSa problem

Czyli taki to sposób by podnieść ciśnienie ładowania nie ingerując w soft. A co przy niskich obciążeniach i na wolnych obrotach? Nie głupiało to?
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
goralpio
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2019, 9:56
Samochód: Laguna 2 GT

Re: Turbo z RSa problem

Oczywiście że głupota oszukiwać sterownik, na długo metę to nie pojeździ. Przez takie mody tyle silników się posrało. I nie ma opcji by w pętli otwartej afr był prawidłowy.
Awatar użytkownika
Maćko
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 74
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:14
Samochód: Megane III GT Tce 180

Re: Turbo z RSa problem

Mod na zasadzie wpinania rezystora żeby oszukać odczyt czujnika. Klasyka tuningu TDI :D
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Turbo z RSa problem

Były większe wtryski, była wcześniej dolana mapa - wszystko działało ok przez jakieś pół roku. Potem wpadło EMU ;-)
Pamiętajcie że robiłem to w czasach kiedy nikt nie potrafił wystroić dobrze Megane na dużych wytryskach i hybrydzie. Każdy kto widział Sagema - mówił nie. Trzeba było sobie jakoś radzić :lol:
drive
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 296
Rejestracja: 29 mar 2016, 19:03
Samochód: Megane

Turbo z RSa problem

Diagnoza Wasza jak i Unitronica i tuneupa wskazywała na aktuator i mechanik wpadł na pomysł żeby go zablokować. Turbo napompowało 2bary przy 3500obr (ciężko było mechanikowi auto ze szperą i kątami utrzymać na drodze) Jest to wina aktuatora z peruna który zakładali na samym początku około 1.5 roku temu przy sprawdzaniu turbo i przez tyle czasu wszyscy się męczyli... Tuneup nie podejrzewał ze perun mógł to zepsuć dlatego szukał problemu gdzie indziej.
Także dzięki!

Są jakieś inne opcje gdzie można go kupić czy tylko wysyłka do peruna...?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzeslobojowe
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 100
Rejestracja: 09 maja 2019, 7:03
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane 3 RS273 Cup S - Stage 2

Re: Turbo z RSa problem

U mnie po strojeniu 1.5bara dmucha turbo i jest odjazd, to ja sie boje wyobrazac co u ciebie na 2 barach sie działo :p
Fajnie ze sie zagadka rozwiązała :)
Awatar użytkownika
ravo
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 643
Rejestracja: 03 kwie 2017, 12:46
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Megane II R26

Re: Turbo z RSa problem

Mam nadzieję że od razu odjął nogę z gazu jak zobaczył więcej niż 1.5
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1004
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Turbo z RSa problem

A myslisz, że jak zobaczył te 2 bary? Musiał pociągnąć. :-D
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
ODPOWIEDZ