Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Awatar użytkownika
symecik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 198
Rejestracja: 05 lis 2016, 23:10
Miejscowość: Olsztyn
Samochód: Clio IV RS

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

MrHT pisze:No to jak ogarniają w uk. To nie możesz sobie kupić czegoś takiego?
http://www.rstuning.co.uk/shop/fastchip ... ing-slave/
"The unit not only allows reading and writing of the ECU data but full data logging on supported ECU’s. This means we can actually custom map your vehicle remotely based on logs provided using the device. The only requirement for a full custom map is that you can provide us with air fuel ratio plotted against RPM."
Mialem niemalze identyczne urzadzonko do Hondy, tyle ze nazywalo sie FlashPro. Wydajesz ponad 3k, dostajesz mapy pod rozne konfiguracje np z modem intercooler Airtec, Wagner, Downpipe supersprint itp - dopoki masz stock lub aftermarketowe gotowe rozwiazania to jest w miare ok, ale niech ci sie zamarzy jakis customowy dolot/ic lub wylot, to za zdalna kalibracje pod twoje auto musisz dodatkowo zabulic (w pl ok. 700zl) a i tak kalibracja moze wyjsc inna niz gdyby robilo sie ją na miejscu i poprawialo wszystkie bledy na biezaco. Koszt juz masz ponad 3700 gdzie na miejscu ze wszystkim w Unitronicu wyjdzie ci 1700-2100zl z tego co widze.

Wiec jakby placisz pare tysiecy za poczucie, ze wgrywasz witaminke do auta samodzielnie i za fajnie ruszające sie wskazniki na logach, ktorych i tak się nie rozumie :)
Awatar użytkownika
MrHT
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 207
Rejestracja: 16 sie 2015, 8:19
Miejscowość: Żary
Samochód: CLIO 2 RS

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Najlepiej dopytać na email/tel jak wygląda to strojenie zdalne po logach z programu + odczyt z sondy szerokopasmowej. Aczkolwiek cena samego urządzenia jest nieporównywalnie mniejsza bo z wysyłką zamykasz się w 1,2 tys. Kwestia ile kosztuje ten program po logach.
Samo urządzenie to chyba taki sam produkt jaki jest oferowany na fastchip.nl? I teraz mnie jedna rzecz zastanawia... Skoro takim bajerem można sobie zgrywać i wgrywać mapy. To co szkodzi na przeszkodzie, żeby jakiś tuner kupił takiego gotowca z programem po AFR np na 270km i porównał swój co zjeba...ł że u niego tylko 230km?
Awatar użytkownika
symecik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 198
Rejestracja: 05 lis 2016, 23:10
Miejscowość: Olsztyn
Samochód: Clio IV RS

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

MrHT pisze:Najlepiej dopytać na email/tel jak wygląda to strojenie zdalne po logach z programu + odczyt z sondy szerokopasmowej.
Hamownia na ulicy. Wybierasz mozliwie najprostrzy i rowny odcinek, Naciskasz guzik do nagrywania logu, na 3cim biegu przy 1700obr/min wciskasz gaz w podloge az do odcinki, wylaczasz nagrywanie, zgrywasz z urzadzenia log, wysylasz do tunera, tuner na podstawie zebranych danych poprawia mape, wgrywasz do auta i cykl sie powtarza. Trwa to roznie, w Hondzie 14 takich map zgralem z tunerem i trwalo to jakies 3 tyg. Ale to akurat taki przypadek.
MrHT pisze:Samo urządzenie to chyba taki sam produkt jaki jest oferowany na fastchip.nl?
Wyglada na to, ze tak :) Dopoki jestes programistą to urzadzenie 199euro cie wyniesie. Jesli nie, to placisz dodatkowo za kazdy modul do ktorego chcesz sie dostac, np ECM - plac 95 euro, chcesz zobaczyc skrzynie? TCM kolejne 95e. Za lacznie 400e (nawet spoko) dostaniesz jakąś tam kalibracje.
MrHT pisze:To co szkodzi na przeszkodzie, żeby jakiś tuner kupił takiego gotowca z programem po AFR np na 270km i porównał swój co zjeba...ł że u niego tylko 230km?


Zgodzilbym sie w 100% :) Powinno sie uczyc od najlepszych, ale nie kazdy tuner robi u siebie 3 Clio IV RS tygodniowo by mu sie to mialo oplacic i ew. zwrocic :) Wiec robi po swojemu :P
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2019
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

shellpln pisze:
koma600 pisze:Ja polecam np Tomaracing w lesznowoli moją tam stroili u Stolarskiego
Jaki rezultat po strojeniu ? Cenowo lepiej niż w Unitronicu (2100) ?
Wyszlo na serii i paliwie 95 290koni i 430niuta normalna cena 1650zl ja miałem trochę taniej
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Panowie, mam do Was pytanie. Nie wiem czy dobry dział, ale spróbuję.....

Otóż zrobiłem program u znanego i cenionego tunera. Nazwy nie wymienię, bo to nie o to chodzi....
Niestety jest lipa powyżej 5,4k rpm obrotów, tzn. wywala mi błąd P0299 - zbyt niskie doładowanie (skontroluj układ wtrysku/układ wydechowy).
Była poprawka, niestety bez efektu. Cisnę nadal, ale może macie jakieś sugestie o co może chodzić.
Auto to Megane TCE 180KM, po modzie 218KM i 366Nm.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Uwaga, strzelam - GCS? Może znany, ale ceniony? Moją sugestią jest zmiana tunera.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Ceniony bo trzeba dużo płacić :lol:
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Możemy się pośmiać, ale nie o to chodzi, szukam rozwiązania problemu.

Odbiór keszu i wycieczka do unitronica to ostateczność.

Cena była niższa niż konkurencji, ale nie to było kryterium. Raczej pozytywne doświadczenia znajomych.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Rozwiązaniem problemu jest napisanie mapy od nowa przez kogoś innego. Myślisz, że jesteś jedyny z takim problemem u niego? ;-)
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Bardzo chciałbym to wiedzieć:)
Choć znam jeden przypadek, ale chyba rozwiązany (z tego co mi wiadomo)
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Miesiąc temu pisałem z użytkownikiem po strojeniu u niego Megane i miał te same objawy i błąd. Przypadek? Może z Twoim znajomym pisałem? Mówił, że jego kolega też miał ten sam problem. Jeżeli to nie Twój znajomy to jesteś już trzecią osobą z tym problemem po strojeniu u GCS'a. :lol:

Mnie osobiście w inny sposób spaprał softa.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Renówki zdecydowanie mu nie leżą ale chyba nie tylko renówki. Ludzie się jarają dobrymi softami bo żaden z nich nie wpadnie na to by soft zweryfikować gdzie indziej.
Kolega za moja namową pojechał i się lekko niemiło zaskoczył ;-)
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

A jest to b. prawdopodobne. Temu koledze, nazwiemy go Arek, tuner poprawił soft i jest OK.
U mnie zrobił na razie jedno podejście i jest lipa. Ale ja mam ciut za daleko.

Masz jakieś doświadczenia z kreatorem mocy? Zacznę chyba szukać bliżej domu:)
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

Shymek pisze:Renówki zdecydowanie mu nie leżą ale chyba nie tylko renówki. Ludzie się jarają dobrymi softami bo żaden z nich nie wpadnie na to by soft zweryfikować gdzie indziej.
Kolega za moja namową pojechał i się lekko niemiło zaskoczył ;-)
On robi głównie inna markę, ludzie są generalnie zadowoleni. Mam kolegów, byli, śmigają i jest OK.
Ludzie z krwi i kości że tak powiem...
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki

chyba masz na myśli kremator mocy. :mrgreen:
ODPOWIEDZ