[M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

MGT
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 116
Rejestracja: 26 lut 2020, 10:36
Miejscowość: Kielce
Samochód: Megane III Coupé GT

[M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

Chce w swojej M3GT zmienić hamulce na coś lepszego i rozmyślam różne opcje. Niestety do moich zwrotnic zestaw hamulcowy od 3rs nie podejdzie bo osadzenie tarcz jest różne. Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak wyglada sprawa z wymiana całych zwrotnic włącznie z mcphersonem? Półosie będą pasować?
M.
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1002
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: [M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

Co do M3GT to nie wiem ale w M2 trzeba było by wymienić oprócz zwrotnic także wahacze i półosie.
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: [M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

Sprawdź ile zębów ma półoś od strony zwrotnicy oraz jakie są ich długości. Od strony skrzyni jest to samo
MGT
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 116
Rejestracja: 26 lut 2020, 10:36
Miejscowość: Kielce
Samochód: Megane III Coupé GT

Re: [M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

Temat już odpuściłem bo za dużo z tym wyszłoby zachodu. Okazało się, że półosie różnią się długością więc podejrzewam, że wahacze i drążki także się różnią. Felgi z GT mają sporo większe ET więc obawiam się, że mogłoby być ciasno w nadkolu.
Podsumowując musiałbym kupić cały zawias wraz z sankami ( koszt 3700zł od dawcy ), wymienić felgi na RSowe i nie wiadomo czy by jeszcze jakieś kwiatki po drodze nie wyszły. Postawiłem na większe tarcze z zaciskami 4-tłoczkowymi i rozglądam się za jakimiś lepszymi amortyzatorami i sprężynami.
M.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: [M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

wahacze na bank są inne - te z Meg3RS mają niezależny sworzeń (poziomo) a ze zwykłej sworzeń jest pionowo jak w zwykłym wahaczu.
Ogólnie to wymiana zwrotnic + wymiana całości zawiasu - nawet z sankami + półosie
MGT
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 116
Rejestracja: 26 lut 2020, 10:36
Miejscowość: Kielce
Samochód: Megane III Coupé GT

Re: [M3GT] Wymiana zwrotnic na M3RS

Właśnie tego się spodziewałem wiec nie uśmiecha mi się aż takiej zmiany robić. Zostaje przy alternatywie czyli lepsze hamulce i amortyzatory.
Tak przy okazji, mógłbyś coś polecić z amortyzatorow i sprężyn do GT wartego uwagi?
M.
ODPOWIEDZ