Clio 3 sport salon PL, bezwypadkowy, dobrze utrzymany

Tylko auta Renault Sport
Zablokowany
Awatar użytkownika
pawel934
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2018, 22:05
Samochód: Clio sport 197

Clio 3 sport salon PL, bezwypadkowy, dobrze utrzymany

Cześć,

Mam na sprzedaż wyjątkowy egzemplarz Renault Clio Sport – auto jest bezwypadkowe, pochodzi z Polskiego salonu, było serwisowane regularnie w ASO (ostatnio – wymiana rozrządu wraz z kołem zmiennych faz w 2018 roku, ASO Dyszkiewicz). Stan auta jest idealny. Wszystko było robione na czas, jest sztywne, zwarte, a wnętrze wygląda jak nowe. Auto ma również nową szperę płytkową (2018), dzięki czemu jeździ rewelacyjnie. W ciągu ostatniego roku wymieniona masa części, więcej szczegółów w dalszej części ogłoszenia.

Clio kupiłem z zamiarem posiadania auta z pazurem, którym jeżdżę wyłącznie dla przyjemności (nie jeżdżę nim na co dzień, większość czasu stoi w garażu), przez trochę ponad rok posiadania auta zrobiłem nim niespełna 7000 km. Autem w tym czasie odwiedziłem kilka razy tor i zrobiłem kilka fajnych wycieczek. Clio kupiłem od znajomego, który miał je w rodzinie od 2012 roku.

Auto przez cały swój żywot było pedantycznie utrzymywane, nie było na nim oszczędzane. Kiedy przekładnia kierownicza złapała luzy, to była wymieniona na nową w ASO (przy przebiegu 120 tys km), w 2017 roku wymieniono siedzisko fotela na nowe w ASO, bo oryginalne nosiło ślady używania.

Krótko po zakupie przeze mnie auto miało awarię silnika, auto trafiło do Krakowa, do najlepszego specjalisty od Clio Sport w Polsce – Maxireno. Podjąłem decyzję o wymianie silnika na świeższy i zrobieniu kilku innych modyfikacji, rachunek wyniósł ponad 15 tys PLN, poniżej lista zrobionych rzeczy:

-wymiana silnika na taki z przebiegiem 60 tys km, przy okazji nowe panewki OEM Renault oraz wzmocnione śruby korbowodowe ARP
-założenie nowej szpery płytkowej Gripper
-rewizja skrzyni biegów – wymiana synchronizatorów
-wymiana przełożenia głównego na minimalnie krótsze

Ze spraw eksploatacyjnych, w 2018 i 2019 roku zrobione:
-nowy rozrząd i koło zmiennych faz rozrządu w ASO Renault – 3000 PLN
-nowe klocki i tarcze przód i tył wraz z robocizną – 3000 PLN
-nowe sworznie zwrotnic przód, jeden w 2018 drugi w 2019
-nowy czujnik położenia wału korbowego, OEM Renault
-ostatnia wymiana oleju: kwiecień 2019
-rewizja skrzyni biegów – czerwiec 2018

W aucie jest kilka modyfikacji:
-szpera płytkowa Gripper, założona przeze mnie nowa w czerwcu 2018 – 5500 PLN
-hamulce – najwyższa półka: przód klocki Ferodo DS UNO (absolutny top, takie klocki kosztują 1000 PLN), tył Ferodo DS2500 (400 PLN), tarcze z przodu nacinane PizzaBrakes (600 PLN) – 2000 PLN
-kolektor wydechowy K-TEC Racing – 3000 PLN
-układ wydechowy Milltek Sport – 2800 PLN
-wzmocnione śruby korbowodowe ARP – 500 PLN
-delikatny program napisany pod nowy wydech i kolektor, wyszło 210 KM – 1400 PLN

Auto serwisowałem i robiłem wszystko do samego końca, dwa tygodnie temu był wymieniany sworzeń zwrotnicy oraz robiony od nowa program (wydatek łącznie 2400 PLN).

Samochód jeździ „jak brzytwa” – świetnie się prowadzi, świetnie hamuje, świetnie przyspiesza. Auto w stanie takim jakim jest może zarówno dać dużo radości z jazdy na co dzień, jak i wygrać klasę w imprezie na torze.

Link do tematu: https://renault-sport.pl/viewtopic.php?f=30&t=2453

Rok produkcji: 2007
Przebieg: 165.000 km
Ubezpieczenie i przegląd: jest jeszcze na kilka miesięcy (dokładnie muszę sprawdzić, nie mam przy sobie dokumentów)
Wyposażenie, ksenon, keyless, automatyczna klima, fotele zwykłe (nie Recaro)

Mankamenty: wyprysk korozji na tylnej klapie przy wycieraczce, nie działa zamykanie keyless na jednej z klamek.

Chcę za to auto 34900, cena oczywiście do rozsądnej negocjacji, jak ktoś nie będzie się bardzo targował to mogę dorzucić drugi komplet oryginalnych 17" (polakierowane na czarno) z oponami zimowymi Nokian. Cena pewnie jest najwyższa na rynku z obecnie ofertowanych sportów, ale jeśli któryś ma być najdroższy, to który jak nie ten? ;-)

W razie pytań zapraszam 607377853

Fotki poglądowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
pawel934
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2018, 22:05
Samochód: Clio sport 197

Re: Clio 3 sport salon PL, bezwypadkowy, dobrze utrzymany

Auto się sprzedało, dla niedowiarków cena ostateczna 34500 (400 PLN poniżej tego co w ogłoszeniu). Następny właściciel będzie na pewno bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam,
Paweł
Zablokowany