Clio Sport ph2

Tylko auta Renault Sport
Zablokowany
designer

Clio Sport ph2

https://www.dropbox.com/sh/5anbdrqfrojz ... mKRga?dl=0

Cze,

oferuję do sprzedaży jednego z najlepszych hothatchy jakie kiedykolwiek wyprodukowano czyli Renault Clio Sport 2.0 16V Phase 2. Auto mimo, że wyprodukowane w 2002 roku służyło zarówno mi jak i poprzednim właścicielom jako czasoumilacz stąd ma przejechane zaledwie 79 tys km i jest w doskonałej kondycji technicznej. Auto „trochę” odbiega od serii jaka wyszła z fabryki w Dieppe a zmiany są następujące:

końcowy tłumik Supersprint nadający autu naprawdę genialny dźwięk
poliuretany w zawieszeniu zamiast gum ( auto jest sztywne i prowadzi się fenomenalnie )
shortshifter + długi drążek by Czuczu ( precyzja i szybkość zmiany biegów )
lekkie i bardzo mocne felgi Team Dynamics pomalowane na biało
rozpórka Górny Sport na tył
kolektor ssący z wersji 182 ( oryginalny daję w komplecie z autem )
kubeł Bimarco Futura z homolgacją FIA
mocowane kubła i szyny Sparco zgodne z załącznikiem J i z homologacją FIA ( kubeł się przesuwa przód/tył co jest wygodne jak jeździ autem więcej niż jedna osoba )
kierownica RRS
wkładka K&N do seryjnego dolotu
płyta alu 4 mm pod silnikiem
rozpórka Górny Sport na przód ( do zamontowania w komplecie z autem )

Mam też i dam nowemu właścicielowi jakąś puchę karbonową z filtrem z jaką kupiłem to auto, ale zdjąłem ją bo na seryjnym dolocie + K&N wg mnie auto jedzie lepiej z dołu.

Clio ma zrobiony także remap komputera ( dla zorientowanych przez nie jakiego GeKo ) i dzięki temu:

podwyższone wolne obroty do 900 rpm
Launch Control – chyba nie muszę tłumaczyć ;-)
odcinka przesunięta do 7600 rpm

Auto było przeze mnie używane na co dzień do jazdy po mieście. Jedyna jego przygoda ze sportem to w lato 2013 roku pojechałem 5 imprez w ramach członkostwa w Automobilklubie Królewskim w cyklu Królewski Cup i TTJ. Auto dzielnie zniosło próby i nawet nie zająknęło. Od tamtej pory jazda tylko i wyłącznie po mieście.

Przy przebiegu ok 45 tys km miało zmieniony kompletny rozrząd. Ja co sezon, bez względu na ilość przejechanych km, zalewam do silnika i skrzyni oleje z najwyższej półki tj. silnik – Millers CFS 5W40 NT, skrzynia Millers TRX 75W80 GL5, płyn hamulcowy Millers Racing Brake Fluid 300+. Ostatnia wymiana kompletu w marcu tego roku. Zawsze zalewana co najmniej Pb 98, a najczęściej Shell V-power Racing 100 + Millers Power Pertol Ecomax.

Z rzeczy eksploatacyjnych przez 2 lata jak je posiadam wymieniłem sworznie wahaczy z przodu i klocki i tarcze z tyłu ( tarcze TRW, klocki Ferodo DS2500 ). Robiłem też w zeszłym roku geometrię – wyszła idealnie ( mam gdzieś wydruk ).

Seryjny „wypas”:

xenon
klimatronik
zmieniarka CD
alarm + centralny zamek
elektryczne szyby i lusterka
czujnik świateł/deszczu
tapicerka skóra + alcantara z logo Renault Sport ( oprócz fotela kierowcy )
komputer pokładowy

Wady:

nie działa tylna wycieraczka ( prawdopodobnie spalony silniczek )
brak głośników – poprzedni właściciel był fanem audio i zrobił z tego auta prawie dyskotekę tzn w miejsce seryjnych głośników wsadził jakieś wypasione, ale jak sprzedawał to je wyjął i generanie głośników w aucie brak, chociaż radio jest ;-). Ja niespecjalnie zabiegałem o nie, bo Supersprint daje naprawdę niesamowity dźwięk, który zdecydowanie rekompensuje muzykę.
Delikatnie poci się jakiś oring przy skrzyni biegów, ale „wyciek” jest na tyle mały, a wymiana na tyle skomplikowana że nie zdecydowałem się tego robić. Generalnie oleju w skrzyni przez rok nie ubywa na tyle, żeby ten ubytek był widoczny i odczuwalny.
Świeci się kontrolka Airbag, a to przez to że fotel kierowcy miał poduszkę, a kubeł nie ma.

Ogólnie podsumowując jest to bardzo trwałe i bezawaryjne auto, które naprawdę co dzień wywołuje banana na twarzy ( spokojnie bez zająknięcia osiąga 200 km/h ). Ciężko coś w nim popsuć, silnik jest wolnossący i wg mnie pancerny. Jak ktoś szuka bazy na rajdówkę to wg mnie jest to strzał w dziesiątkę. Zapraszam na przejażdżkę. Mam do auta opony zimowe tak na 1 max 2 sezony.

Cena 18900 zł do kosmetycznej negocjacji. Kontakt email lub telefon 602775518 Arek. Sprzedaż na umowę. Kupiłem już nowe auto, więc zamiana mnie nie interesuje.

Obrazek

[ Dodano: 2015-07-09, 18:28 ]
UP 17499 zł do nego ;-)

[ Dodano: 2015-07-15, 16:41 ]
Zamykamy. Od jutra sport straszy w okolicach Krakowa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 10:31 przez designer, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany