Megane 4 RS - facelift - silnik

emzaku
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2021, 10:51
Samochód: Megane IV RS

Megane 4 RS - facelift - silnik

Cześć, szukam informacji o różnicach w silniku po facelifcie M4RS. Skoro silnik jest ten sam, a moc podniesiona została o 20KM, to czy w ogóle jest sen kupowania tej wersji? Nie lepiej podłączyć pod kompa wersję przed liftem i sobie podnieść moc?
Podobno wersje po lifcie brzmią lepiej. Z czego to wynika dokładnie?
Pytam, gdyż zastanawiam się czy kupić warto inwerstować w wersje poliftową, czy nie lepiej znaleźć starszy egzemplarz, podnieść sobie moc, wymienić centralny ekran i mamy nową wersje :)
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane 4 RS - facelift - silnik

Motor ten sam co w przedliftowych Trophy. Ekranów tak łatwo nie zmienisz, raczej niewykonalne. Przedlift z softem dobra opcja.
Awatar użytkownika
Patryk
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 278
Rejestracja: 04 maja 2017, 15:24
Miejscowość: DBL
Samochód: Mégane RS III + prasowe
Kontakt:

Re: Megane 4 RS - facelift - silnik

Brzmi podobnie, choć doszedłem do wniosku, że Trophy przedlift było pod tym kątem nieco lepsze. Polift to przede wszystkim poprawione multimedia, lepsze zegary, lepsze światła. :)
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane 4 RS - facelift - silnik

Brzmi identycznie. Mało tego, poliftowe EDC ma dużo więcej popsów niż przedlift. Jest teraz podobnie jak w manualu, bo w nich mapa popsów była "agresywniejsza". Miałem przedlift, mam polif i dużo razy porównywałem te auta z autami znajomych.

Poza tym niech nikt się nie łudzi, że cokolwiek w polifcie poprawili. Jest tak samo gówniane jak przedlift, ale i tak auto jest fajne i je lubię. :-D
emzaku
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2021, 10:51
Samochód: Megane IV RS

Re: Megane 4 RS - facelift - silnik

Gdyby tylko dało się przełożyć Easy link z polifta :D wtedy chip i hej :)
ODPOWIEDZ