Mini AC

Awatar użytkownika
Cloudi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:24
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane 2 RS 293km 390NM

Mini AC

Witajcie pisze z zapytaniem się odnośnie wartości samochodu ponieważ chcę wykupić mini autocasco. Niestety wycena ubezpieczyciela mnie śmieszy bo to całe 15.000 jest możliwość jakoś podnieść te kwotę? Albo zmienic? Coś wykupić? Nie wiem doradzcie coś pozdrawiam
Shymek

Re: Mini AC

Bez sensu. Podniesiesz kwotę ubezpieczenia = zapłacisz więcej, a przy szkodzie i tak wyliczą Ci na podstawie eurotaxu gdzie jest 15000 ;-)
SzybkieKombi
Posty: 139
Rejestracja: 27 maja 2015, 20:15
Miejscowość: plonsk
Samochód: megane gt (mocny:))/clio RS trophy

Re: Mini AC

Nie do konca Shymek. Przerabilem temat.
Zeby dobezpieczyc samochod bierzesz rzeczoznawce ktory wycenia wartosc np modow+ ogolna wartosc pojazdu.. Oczywiscie najlepiej wziac rzeczoznawce z firmy ktora bedzie ubezpieczala pojazd ale teoretycznei KAZDY licencjonowany sie nada. na podstawie wyceny rzeczoznawcy ubezpieczasz pojazd. tak to sie robi n w przypadku rajdowek na ktore wykupujesz dodatkow sportowe ubezpieczenie.
Myslisz ze nie mozan ubezpieczyc pojazdu na wiecej niz srednia wartosc rynkowa ? Mylisz sie ...
Rzeczoznawca to koszt pomiedzy 200-500 pln.Kwestia na ile wiecej chcesz ubezpieczyc swoje 4 kola i co z nimi bedziesz robic, jednym sie oplaca innym nie do konca .
Reasumujac , ZAWSZE MOZNA UBEZPIECZYC POJAZD W SUMIE Z GWARANCJA WYPLATY NA WIECEJ JAK JEST WART PODOBNY FABRYCZNY MODEL NA RYNKU ....

PS Zyby dobezpieczyc np mody warto miec fakture z firmy ktora to robila, inaczej przyjdzie ostro walczyc i udowadniac swoje racje, ale przeciez kazdy normalny czlowiek bierze rachunki na modyfikacje ? wiec nie powinno byc problemu.

ps.ps. Wedlug polskiego prawa jesli sa uzywane do tuningu czesci homologowane do jazdy np po ulicy to jeslli cos sie stanie na ulicy wszystko jest OK . Gorzej jak ktos zalozy np set tzw big brake np Alcona i bedzie mial wypadek to musicie wiedziec ze jesli ubuezpieczyciel to zauwazy ma prawo odmowic wyplaty odszkodowania a malo tego jesli w np kolizji braly udzial inne pojazdy to mzoe was pociagnac do odpowiedzialnosci materialnej.
Widzialem sporo np M3 z Alconami i chyba ich walsciciele nie do konca sobie zdaja sprawe z ryzyka jakie niesie posiadanie posiadanie super torowych hamulcow i uzywanie ich na drogach publicznych ...
Awatar użytkownika
arni88
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 563
Rejestracja: 14 kwie 2014, 19:57
Miejscowość: Kraków
Samochód: LY R26

Re: Mini AC

Pełną ochrona to tylko AC z wykupiona stała suma (przez cały rok auto ma wartość z dnia zawarcia ubezpieczenia ) do tego wariant naprawy na ori częściach oraz brak amortyzacji za wiek , wtedy masz pewne ze dostaniesz tyle ile się należy , inne warianty to ubezpieczyciel robi co chce i możemy mu na gwizdać bo tak jest w warunkach umowy a my ja przecież podpisaliśmy ?
zapraszam do polubienia :-)
Megane r26 - Stage 3...
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Mini AC

Dokładnie tak, bo normalnie co z tego że oc jest na kwotę np. 50 tys skoro i tak liczą wartość pojazdu z dnia kolizji. Więc faktycznie bardzo warto stałą sumę przez cały rok. Dodatkowo, w przypadku kolizji, po wycenie samochodu przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela czasem warto wziąć swojego - koszt tak jak wyżej a można ugrać nieraz parę tysięcy, to mi radził rzeczoznawca ubezpieczyciela który akurat robił mi wycenę.
ODPOWIEDZ