Łańcuchy śniegowe na koła

Awatar użytkownika
kulca
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2016, 20:52
Miejscowość: Sosnowiec
Samochód: Megane III GT220 Grandtour

Łańcuchy śniegowe na koła

Pomalutku zbliża się czas wyjazdów zimowych, zaczynam się rozglądać za łańcuchami na koła. W instrukcji pisze, że na 18" muszą być specjalne, w katalogu znalazłem takie nakładane jak spidery, ale kosztują 1200 zeta. Czy używaliście zwykłych łańcuchów na fabrycznych kołach? Zaczynam rozważać zakup kół 17" na zimę.
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: Łańcuchy śniegowe na koła

Dlaczego specjalne łańcuchy na 18"?
Awatar użytkownika
kulca
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2016, 20:52
Miejscowość: Sosnowiec
Samochód: Megane III GT220 Grandtour

Re: Łańcuchy śniegowe na koła

W instrukcji piszą, że na 18" koła inny produkt. Znalazłem na stronie Renault co prawda dla Talismana, ale tu będzie podobnie:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... X9aDdqe2kA
Kuzyn ma w Insigni też 18" koła i też w instrukcji piszą że nie można stosować. W sumie na mój rozum wielkośc koła czy w 17" czy w 18" jest taka sama, więc nie powinno mieć to znaczenia, może to tylko naciąganie klientów? Nie mniej nie chciał bym aby łańcuchy uszkodziły coś w zawieszeniu, lub zerwały przewód hamulcowy (znam taki przypadek z innej marki).
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2018, 9:12
Samochód: Renault Megane GT220

Re: Łańcuchy śniegowe na koła

Stoję przed dokładnie takim samym dylematem. Kulca co w końcu zrobiłeś z tymi łańcuchami, kupiłeś coś?
I pytanie do innych, ktoś korzysta z łańcuchów przy kołach 18, bo faktycznie w instrukcji straszą, że nie bardzo można :-)
Awatar użytkownika
kulca
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2016, 20:52
Miejscowość: Sosnowiec
Samochód: Megane III GT220 Grandtour

Re: Łańcuchy śniegowe na koła

Kupiłem Thule K-Summit
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2018, 9:12
Samochód: Renault Megane GT220

Re: Łańcuchy śniegowe na koła

Zakupiłem i ja. Udało się wyrwać w bardzo dobrej cenie używane, które nie były nigdy założone na koła :-)

W sumie sam sprzedaje teraz swoje z poprzedniego auta. Kupiłem kiedyś jak przysypało mocno śniegiem w Zakopanym na wyjeździe. Ostatecznie nigdy ich nie użyłem, nawet w celach testowych :-)
ODPOWIEDZ