Renault Megane RS 265 - modyfikacje

LiS

Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Witam Forumowiczów,
proszę o pomoc, czy też uspokojenie w kwestii modyfikacji RSa. Znalazłem rs, które w 90% odpowiada moim potrzebom. Jest to auto nowe. Koniecznie musi być Największym problemem jest to, że nie ma zawieszenia Ohlins i chciałbym je dołożyć po zakupie. I tu pojawia się pytanie. Kwestie mechaniczne jak demontaż fabrycznych i montaż ohlinsa zapewne nie jest problemem. Nurtuje mnie kwestia przycisku rs przy kierownicy. Czy ten system reguluje specyfikę amortyzatorów czy odpowiada za inne funkcje. Jeśli reguluje to jaki jest koszt montażu amortyzatorów wraz z podłączeniem funkcjonalności wspomnianego przycisku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

W Megane RS nie ma adaptacyjnego zawieszenia na przycisk. Jak chcesz przestawić Ohlinsa to zdejmujesz koła, albo kładziesz się przy samochodzie żeby sięgnąć ręką. To nie Gulf VII R. ;-) Ohlins kosztuje chyba ~12 000zł osobno.
LiS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Witaj, dzięki za szybką odpowiedź. Zdaję sobie sprawę z ogromnych kosztów. Wydawało mi się że oglądając jeden z testów dziennikarz wspominał że przycisk wpływa na charakterystykę zawieszenia ale zapewne się pomyliłem w takim razie.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Przycisk wpływa na siłę wspomagania i reakcję przepustnicy (gazu).
LiS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

zatem rzetelna wypowiedź dziennikarza, jutro odszukam ten filmik. tak też podejrzewałem, że to raczej niemożliwe ale chciałbym mieć coś co działa jak w oryginale jeżeli zdecyduję się na tę opcję. Jutro w salonie mają mi też dać odpowiedź czy ta zmiana nie wpłynie na utratę gwarancji. Dzięki raz jeszcze.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Gdybyś kupił w konkretnym salonie Ohlinsa i zlecił im montaż to powinni z pocałowaniem ręki dać rabat. Do tego oczywiście dostaniesz gwarancję na montaż i Ohlinsa.

Natomiast gdybyś nabył zawieszenie np. KW i je zamontował, to mogliby się czepiać / nie uznać na gwarancji na inne elementy zawieszenia np. zużytej przedwcześnie końcówki drążka. Ogólnie nie warto się tym przejmować - według mnie. :P
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1708
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Vasterad pisze:Przycisk wpływa na siłę wspomagania i reakcję przepustnicy (gazu).
Potwierdzam, nie ma żadnego wpływu na zawieszenie.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Shymek pisze:Ohlins teraz 17,5k+...
:mrgreen:
LiS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

człowiek w salonie nie miał za dużej wiedzy na temat modyfikacji, jakie amortyzatory posiada ich salonowa rska również nie wiedział itd. generalnie powiedział, że nie mogą mi sprzedać ohlinsa gdyż osobno nie mają go w ofercie. rozmawialiśmy o tym czy mogą mi zamontować dostarczony przeze mnie komplet. Koniecznie chcę mieć siriusa a takowe zostały ponoć tylko 2 w Polsce. jeden jest w Elblągu z ohlinsem jednak brakuje mu tego z dodatków co ma ten na puławskiej a co później jest nierealne do zamontowania. Rozmawiając z nim o cenach ohlinsa powiedział mi, że może tylko pospekulować odnośnie ceny i sprawdzić ile kosztuje u nich w salonie dołożenie tego zawieszenia przy zamówieniu nowego auta. Wyszło mu ok 10-11 k za evo (cokolwiek to jest) czyli do megane ok 8-9 jak stwierdził. Też taka konkretna odpowiedź. Liczyłem się z wydatkiem ok 10k ale Twoje 17,5k zabiły moje dziecięce marzenia. Dodatkowo bez żadnej inwokacji je zabiłeś, bez uprzedzenia:) Mam w planach kilka modyfikacji jednak takie kwoty studzą mój zapał i sugerują jednak znalezienie poza granicami egzemplarza uzbrojonego w pożądane dodatki.
LiS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

rozmawiałem też o montażu shortshiftera i wpływie na utratę gwarancji na co odrzekł że oczywiście ją stracę. nie bardzo rozumiem dlaczego. być może niewiedza i brak chęci komunikacji w nieznanych rejonach dały o sobie znać.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Na co masz stracić gwarancję po montażu shortshiftera? Na silnik wycieraczki tylnej? Oni sami nie wiedzą co powiedzieć. :D

Gwarancję możesz stracić na elementy powiązane czyli m.in skrzynię. Jeżeli przedwcześnie i jeszcze na gwarancji padną np. synchronizatory a jedną z przyczyn usterki mógł być shortshifter to gwarancji odmówią, ale jak sprężarka klimatyzacji się zepsuje to jaki jedno z drugim ma związek? Żaden.
Shymek

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Co potrzebujesz w aucie z dodatków czego nie ma ten w Elblągu? Bo może jednak da się dołożyć...
Mając wybór auto z Ohlinsem czy bez bałbym tylko to z Ohlinsem ;-)
Jeszcze niedawno Ohlins poza serią był za 3000 euro. Teraz znacznie podrożał.

P.S. nie ten dział - temat przenoszę
LiS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

o tym właśnie napisałem, że to była taka dyskusja z jackiem o placku. o mapowaniu silnika też wspomniał, że oczywiście utrata gwarancji chyba, żę nie dojrzą tych zmian w serwisie. Jeśli mowa o dodatkach to, być może podpadnę, ale dach "panoramiczny". Rozumiem, że nie wpływa to pozytywnie na sztywność ale jednak mam obok siebie jeszcze żonę i muszę się liczyć i z jej zdaniem. Auto poza sporadycznymi wypadami na tor będzie mi służyło na co dzień więc nie ukrywam, że w jakiś sposób i ja jestem za tym gadżetem. Ohlins jest elementem, który muszę mieć więc rozważam zakup za granicą co oczywiście doda kłopotów. Wydatek blisko 20k na dokładkę ohlinsa to jednak lekka przesada.
Elbląg: http://otomoto.pl/oferta/renault-megane ... yv91h.html
Puławska: https://www.renaultwarszawa.pl/Szczegol ... arId=28864

Cenę tej z puławskiej to finalnie 114500 do zapłacenia.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Panorama, Ohlins i tor? Chyba kiepski pomysł. W Megane 2 RS nie było możliwości zamówienia szklanego dachu z zawieszeniem CUP (twardszym) bo ponoć istniało ryzyko pęknięcia dachu. Może coś jest z tym na rzeczy również w Megane 3 RS. ;-)
ODPOWIEDZ