Renault Megane RS 265 - modyfikacje

fanlucek
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2014, 7:22
Miejscowość: bydgoszcz
Samochód: Megane RSIII PHII

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Mam fabrycznie zawieszenie CUP plus panorama w Meg 3 RS :)
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1709
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Oni naprawdę nie wiedzą co piszą, na zdjęciach stoi na 19" felgach a nie na 18-kach jak napisali. Fajny, swojego też tam kupiłem :D
Shymek

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Nie ma takiej opcji jak Ohlins i panaorama. Nawet pakietu CUP + panorama nie dostaniesz bo Renault podaje w instrukcji że takiego połączenia nie dopuszcza ;-)
Po prostu zabezpieczają się na wypadek pęknięcia panoramy (tak samo było w Meganach 2RS i znam przypadki gdzie po montażu zawiasu CUP panorama właśnie pękała)
BTW ten z Elbląga to aby na pewno ma Ohlinsa? Bo stoi jak koza na zwykłym zawiasie...

A ten z Wawy oprócz panoramy i skór nie ma nic ciekawego - nawet klima jest manualna...
frelub
Posty: 87
Rejestracja: 06 kwie 2014, 13:18
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Renault Laguna III GT

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Zawieszenie Cup + panorama wybrana z opcji + dołożony KW V3 i szyba cała ☺.
Da się.
Shymek

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Tylko to już chyba na własną odpowiedzialność z tym KW ;-)
Zobacz czy nie masz zapisu w instrukcji dot. gwarancji czy coś.

P.S. Plastiki nie trzeszczą? :-P
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Ja mam panoramę i cup, a konfigurator (przynajmniej internetowy) pozwalał dodać ohlinsa i panoramę do trophy.
No i nie przesadzałbym, przecież auto w pół się nie złamie, a jak kolega pojedzie na tor 5 razy w sezonie to będzie max i już widzę tą napinkę, że czas byłby lepszy o 0.1s ale karoseria miękka bo szklany dach. Bardziej by mnie bolało to, że on 40kg waży albo że podsufitka jest biała a nie czarna, a nie, że auto gorzej się prowadzi. Takie niuanse to faktycznie, ale w motosporcie gdzie o coś walczymy a nie gdzie autko kupowane jest dla funu i dawania w palnik na mieście i żeby się chciało po drodze do lodówki zatrzymać pod oknem i popatrzyć na nie, a co jakiś czas do wypadu na tor, gdzie w sumie chodzi o dokładnie to samo, no i jeszcze gril i kiełbaski stoją. A ze szklanym dachem bardzo fajnie wygląda bo jest czarny i brakuje jeszcze tylko folii czarnej na te 50cm dachu za nim :)
Takie jest moje zdanie :roll:

Jeszcze pół roku temu wszystkie elementy ohlinsa kosztowały ok 6500zł brutto w aso, to sprawdzone info, że tak podrożało? Szkoda...
No ale jeszcze kwestia - testowali gdzieś dość rzetelnie cup vs ohlins i różnica na torze to było nie wiem, ok 1s na tor minutowy. Aczkolwiek też bym chciał mieć ten zawias, mimo wszystko :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Tanner pisze:Jeszcze pół roku temu wszystkie elementy ohlinsa kosztowały ok 6500zł brutto w aso, to sprawdzone info, że tak podrożało? Szkoda...
No ale jeszcze kwestia - testowali gdzieś dość rzetelnie cup vs ohlins i różnica na torze to było nie wiem, ok 1s na tor minutowy. Aczkolwiek też bym chciał mieć ten zawias, mimo wszystko :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=nCJQ6GxfwFc

1s na 60 sekundową próbę to dużo.
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

No tak, masz rację, tak jak na poznaniu chłopaki walczą wszelkimi sposobami żeby tą sekundę zejść, zły wydźwięk nadałem temu zdaniu :)
LiS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

tak jak kolega wspomniał tor maksymalnie kilka razy w roku i brak potrzeby i napinania się o urwanie kolejnej setki sekundy. ja już jestem za stary żeby cokolwiek udowadniać:) kiedyś miałem okazję pojeździć autem z zawieszeniem ohlinsa i daje okazjonalnie to czego standardowy zawias nie da. myślę, że ohlins pozwala na inne doznania. no i emocjonalnie syci próżność jak kasza gryczana:) z młodości pozostał dodatkowo ten sentyment do ohlinsa w motorze, to było COŚ. Nie dzwoniłem jeszcze do Elbląga potwierdzić ale są w ogłoszeniach obecnie takie jak ten na niewidzialnym akrapovic'u http://otomoto.pl/oferta/renault-megane ... yB1WH.html . sporo rozbieżności jest w opisach więc faktycznie może tego ohlinsa nie mieć. Ta warszawska faktycznie specyficznie jest skonfigurowana z tą klimą ale poza tym brakiem wewnątrz ma chyba komplet. W salonie stwierdzili że ktoś dał dupy tak zamawiając. Dodatkowo jak dla mnie fajnie, że ma fotele w pełnej skórze. Nie przepadam za alcantarą na kierownicy, drążkach, mieszkach itd. no i wystawili dziś za słuszną cenę http://otomoto.pl/oferta/renault-megane ... yvzut.html
Awatar użytkownika
Yerzo
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 400
Rejestracja: 21 cze 2015, 7:28
Miejscowość: Sp
Samochód: Megane RS

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

LiS pisze:no i wystawili dziś za słuszną cenę http://otomoto.pl/oferta/renault-megane ... yvzut.html
Podejrzewam, że cena jeszcze jest mocno do urwania bo tyle to ja zapłaciłem za swoją niecały rok temu. Tyle, że u mnie jest jeszcze automatyczna klimatyzacja i automatyczne lusterka. Chociaż podejrzewam, że w tym egzemplarzu są automatyczne bo na kilku zdjęciach widać, że są złożone - pewnie złożyły się gdy pracownik salonu odszedł od auta i robił zdjęcia.

Po co Ci Ohlins na co dzień ? Napisałeś, ze chcesz zaledwie kilka razy w roku zrobić wypad na tor ale nie chcesz urywać sekund. Ohlins na co dzień jest uciążliwy chyba - nawet Patryk Mikiciuk w teście stwierdził, że auto jest za sztywne.

Ja u siebie zmieniłem Cup na Eibacha w czasie gwarancji. Salon dopuścił taką modyfikację bez utraty gwarancji. Dla mnie jest to wystarczający komropis pomiędzy sztywnością a komfortem.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Shymek pisze:Mikiciuk nie umi regulacji amorów :lol:
Właśnie. :mrgreen:

Ja bym brał Ohlinsa bez panoramy. Porządny zawias, a nie jakieś dzieło kompromisu księgowych i inżynierów w Renault. :-P Potem będziesz rozmyślał, a co by było gdybym jednak wziął tego Ohlinsa...
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Nie no, z tą klimą to przesada, ktoś mi powie czemu? :D
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1709
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Ja bym poczekał do Stycznia-Lutego 2017 ..... będzie można więcej z Ceny urwać :D
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault Megane RS 265 - modyfikacje

Tyle tylko, że M3RS już nie można chyba zamówić? Do stycznia/lutego te z ogłoszeń mogą zostać kupione. :P
ODPOWIEDZ