Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wisieneczka
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2016, 12:05
Samochód: Civic

Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Witam,
przymierzam się do zakupu Clio sport. Ma być to auto do zabawy na trackday'ach, w jakichś kjs etc. Więc raczej szukam nie za drogiego, kosztem wieku, bo kupno wraka mnie nie interesuje. I pytanie do Was, osób obytych z tym samochodem. Na co zwrócić uwagę, co konkretnie sprawdzić przed zakupem konkretnego egzemplarza?
Shymek

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Które Clio Sport? C2 ph1/ph2/ph3 czy C3 ph1/ph2? A może Clio 1 fefnastkę lub Williego? Musisz mocniej zapytanie doprecyzować
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

A to nie tak że Clio Sport to jest druga generacja, bo pierwsza to Clio 16v a trzecia i czwarta to Clio RS? ;)
Shymek

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Sport to pojęcie ogólne ;-)

Równie dobrze ja mogę o swoim powiedzieć że to Clio Sport. Fakt czepiałem się kiedyś nazewnictwa ale to wina producenta - sam nie może się zdecydować. Teraz przyjmuje się po prostu że jest model i odmiana RS/GT/zwykłe wcześniej było to zwykłe/Renault Sport, tak więc można to interpretować na wiele sposobów
Wisieneczka
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2016, 12:05
Samochód: Civic

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Myślę konkretnie o C2 ph2/ph3 ale jak trafi się jakaś rozsądna inna propozycja to jestem skłonny do odstępstw od pierwotnych założeń
Awatar użytkownika
MrHT
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 207
Rejestracja: 16 sie 2015, 8:19
Miejscowość: Żary
Samochód: CLIO 2 RS

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Na pewno sprawdzić karoserię pod względem poważnych napraw. Zresztą jak w każdym aucie. :-)
Prz silniku:
- czy cieknie z pod pokrywy zaworów (w tym silniku trzeba rozpinać rozrząd żeby to poprawić).
- czy klepie koło zmiennych faz rozrządu (silnik pracuje jak DCI - nie wpływa jakoś na osiągi, ale jest to lipa)
Pierwsze dwie rzeczy zrobisz przy wymianie rozrządu koszt około 1- 1,2 kpln za same części ( pompa wody, napinacz paska osprzętu + kompletny rozrząd z KZFR)
Druga sprawa to stan wydechu. Zazwyczaj seryjny już jest przegnity i się może urwać. Zamienników niema. Więc custom albo ori. Ceny zbliżone Te 1-1,5k pln trzeba liczyć.
A no i jeszcze musisz sprawdzić zawieszenie silnika. Bo dosyć często zrywa się poducha przy rozrządzie. Możesz kupić zamiennik z poli.
Zawieszenie:
Sprawdź tylne amory. Zamiennik KYB to ok 400zł za dwie sztuki. Tragedii niema.
Przód raczej bezproblemowy. Jakiś tam sworzeń trzeba wymienić. Ale koszta takie jak w zwykłym Clio 1/2. W Clio 3 to droga zabawa.
Amortyzatory przednie są dosyć drogie (ale nie padają tak jak te z tyłu). Ori około 550zł za szt. Możesz kupić bilisteina, koni albo coś innego. Ale to też spory wydatek.
Sprawdź skrzynie biegów. Szczególnie pierwsze trzy biegi czy ładnie w chodzą na wysokich obrotach.
No chyba wszystko z takich podstawowych.
Szofer
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2020, 18:36
Samochód: Chce clio 3rs

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Troche odkopię temat, ale mam do kupienia powiedzmy okazyjnie clio3rs ph1. Jedyny problem jaki sie nawinął to ciezko wchodzące biegi po 5800-6000, to jakas przypadłość clio czy jak w kazdym innym samochodzie często winny olej
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Pewnie tu olej nie pomoże trzeba by zrobić rewizje skrzyni i po wymieniać co potrzeba to standard w reno.
Szofer
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2020, 18:36
Samochód: Chce clio 3rs

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

A najczęściej co pada ? Synchronizatory czy cos gorszego? Jak z robota i cenowo jak wychodzi? Czy lepiej szukać nowej skrzyni ? Ile mozna utargować z ceny. Chce jutro sie wybrac po taka clio z takim problemem.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Clio Sport na co zwrócić uwagę przy zakupie

Głównie padają synchronizatory, najczęściej 3 i 4 bieg. Z tego co pamiętam synchro 1 szt. lekko ponad 100zł. Do tego dochodzi koszt zdjęcia, rozebrania i założenia skrzyni + wymiany oleju.
Z drugiej strony przyczyną może być też coś innego więc trudno to będzie zdiagnozować przez internet ;-)

P.S. sama wymiana oleju najczęściej niewiele pomaga.
ODPOWIEDZ