Koszt lakierowania elementu ASO

Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Koszt lakierowania elementu ASO

A prawnie orientowałeś się jak to dalej wygląda? Bo zapewne możesz mu wytoczyć sprawę cywilną o zwrot kosztów (czyli musiałbyś sobie to sam zrobić i mieć faktury). Gość na pewno nie zapłaci, idziesz jeszcze raz do sądu, wystawiają nakaz zapłaty i z tym, jeśli dalej nie płaci, to zgłaszasz się do komornika sądowego. Zajmują gościowi wypłatę - jeśli pracuje legalnie - i w jakiś tam małych ratach Ci się to spłaca. No a jeśli to patologia, bo normalni ludzie raczej nie robią takich rzeczy, to jest problem, bo albo dochody minimalne których zająć nie można, albo po prostu praca na czarno, żadnego majątku itd.

Chodzi mi o to, że wiadomo, masz rację i kasa Ci się należy, ale orzeczenie sądu to jedno a późniejsza ściągalność to drugie.
Awatar użytkownika
Pusiak
Posty: 84
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:35
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Clio 172 phII

Re: Koszt lakierowania elementu ASO

Prawnie wygląda tak, że sprawa jest na policji i jest prowadzone postępowanie przygotowawcze i będą stawiane zarzuty sprawcy. ASO wyceniło naprawę na 3000+ więc będzie to traktowane jako przestępstwo.
Co do smart repair, to tylko jedna firma i to w UK mi napisała, że to zrobią(http://www.smartautorepairs.co.uk)...
Awatar użytkownika
Pusiak
Posty: 84
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:35
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Clio 172 phII

Re: Koszt lakierowania elementu ASO

Jakby kogoś interesowało, to juz jest po sprawie. Sprawca sie od razu przyznał, wyraził skruchę i przepraszał. Zapłacił w sumie 3650 (w tym koszt wyceny 250). Oryginalnego lakieru mi to nie zwróci, ale zawsze cos.
Shymek

Re: Koszt lakierowania elementu ASO

No i elegancko. Jeśli zapłacił od razu i nie będziesz musiał się bawić w komornika to super
ODPOWIEDZ