Okulary do samochodu

Awatar użytkownika
zeus_85
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 540
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:38
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Renault Laguna II GT
Kontakt:

Okulary do samochodu

Ostatnio popsuły mi się okulary, których używałem przez kilka lat, więc nadarzyła się okazja zakupić coś nowego. Przez kilka dni szukałem informacji, czytałem, oglądałem i udało się. Zakupiłem okulary Arctica S-123.
Okulary są z polaryzacją, która robi niesamowitą robotę. Znacznie poprawia kontrast, usuwa sporo odbić na innych samochodach (przez szyby widać wszystko). Póki co jest to mój pierwszy dzień z nimi i będę testował. Poza tym mają drugi komplet soczewek w kolorze bursztynowym, który podobno świetnie się nadaje do gorszej pogody (małe nasłonecznienie, wieczory), na deszcz/mgłę itp. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale pewnie szybko to nadrobię.
Trochę się napisałem i pochwaliłem, ale teraz czas na Wasze opinie. Jakich okularów do jazdy samochodem używacie? Korzystacie z dobrodziejstw polaryzacji czy szkieł żółtych/pomarańczowych/bursztynowych?
Projekt "Renault Laguna: Od GT do RS" uważam za rozpoczęty:
220KM @ 5200 / 324Nm @ 3500 --> 237KM @ 5233 / 368Nm @ 3124 --> 249KM @ 5800 / 400Nm @ 3260
hakuna

Re: Okulary do samochodu

Zdecydowanie polaryzacja,najlepsza do samochodu i tylko takich używam ;-)
Yorgen

Re: Okulary do samochodu

Raz miałem okulary z żółtymi szkłami. Niestety nacieszyłem się nimi baaaardzo krótko. Zostawiłem je w Międzybrodziu na rowerku wodnym xD Ale parę razy jechałem w nich pod wieczór. Byłem bardzo zadowolony ponieważ nikt mnie nie ślepił, a jak wiadomo mało który kierowca zwraca uwagę na ustawienia swoich świateł (Jednym oświetla drogę sobie a drugim oświetla niebo by było jaśniej), wszystko było jaśniejsze i bardziej wyraźne. A stojąc na światłach zamiast zielonego koloru widziałem niebieski :D
ODPOWIEDZ