Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

kovol

Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

Witam,

ciekaw jestem ile sztuk TROPHY wyszło na świat, moja ma numer 33, ma ktoś informacje ile tego mogło być, albo ktoś wie gdzie szukać? ;>
kovol

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

Shymek, jesteś w stanie poprzeć to jakąś lekturą? Chętnie poczytam :)
torek

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

hm.. to czym w sumie różni się wersja trophy od wersji F1? tam też jest tabliczka, jest szpera.. (zawieszenie cup jest w każdej wersji F1?)
no bo była zwykła wersja Megane sport w wersjach 3d i 5d.. wersja F1 (chyba tylko 3d) no i z szachowniczkami.. i 3 odmiana trophy z jeszcze lepszym zawiasem niż cup?
czy ja już się pogubiłem? :-P
Ostatnio zmieniony 24 cze 2014, 17:18 przez torek, łącznie zmieniany 1 raz.
krrizz
Posty: 543
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:12
Miejscowość: W-Wa
Samochód: Megane Sport

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

Torek zobacz tu
http://www.renault-sport.pl/viewtopic.php?t=53

pierwsza tabelka
Shymek

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

szperą, zawieszeniem, stabilizatorem przód / tył, fotelami, innym zaciskiem z tyłu :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Shymek, łącznie zmieniany 1 raz.
torek

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

hm.. nie mam uprawnień, aby zerknąć na tą tabelkę.. :/ Shymek, podajesz różnicę między F1 z cup a Trophy??? to aż tyle zmian? a w takim razie R26R???? tam też były inne fotele, plexi zamiast szyby, rollbar i kosztowała fortunę... a to przecież nie trophy...
Ostatnio zmieniony 25 cze 2014, 19:20 przez torek, łącznie zmieniany 1 raz.
krrizz
Posty: 543
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:12
Miejscowość: W-Wa
Samochód: Megane Sport

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

W sumie można by opisać bardziej szczegółowo różnicę pomiędzy wersjami
Shymek nie masz ochoty ??
kovol

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

Do teraz się zastanawiam czy jest szperunek u mnie w samochodzie, kilka razy zdarzyło mi się spalić gumę, jak jeszcze stare był, zostawały za mną dwa równiutkie ślady, idealnie symetryczne. Dziwi mnie to, bo rzekomo Trophy powinno być bez szpery, muszę chyba to sprawdzić dokładnie, bo może poprzedniemu właścicielowi było na ręke posiadanie szpery i wsadził. Kto wie, trzeba to sprawdzić. Hmmm podnieść auto, jedna osoba trzyma koło, ja wysprzęglam, jedno koło powinno się kręcić, a drugie, to trzymane powinno się mocno wyrywać, tak? To chyba będzie dobra opcja na sprawdzenie, czy jest niespodzianka w moim samochodzie. :)
krrizz
Posty: 543
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:12
Miejscowość: W-Wa
Samochód: Megane Sport

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

Albo wyjmij akumulator i podkładkę pod nim i spójrz na oznaczenia skrzyni biegów będziesz miał tam naklejkę a na niej oznaczenie skrzyni albo ND0 000 bez szpery albo ND0 020 z lsd, chyba że ktoś wstawił szpere do Nd0000 .

możesz sprawdzić jeszcze inaczej, w szerokim zakręcie przy skręconych kołach dodaj mocno gazu (tylko się nie zabij ! :-D ) ponieważ będziesz miał różną prędkość na kołach szpera powinna załapać. jeśli masz sperę to powinna stukać (trochę tak jak zużyte przeguby).

Albo j koło na asfalcie a drugie na czymś śliskim (tylko nie wiem czym) (folia z wodą) wyłaczasz ESP i startujesz z mocnym gazem tak żeby koła buksowały, jesli buksują nie ma szpery.

to tak na szybko co mi przyszło do głowy :-D
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 8:33 przez krrizz, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusx26

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

Wrzucamy na luz, kręcimy jednym kołem i:

- jeżeli 2 kręci się w tą samą stronę = mamy sapere płytkową
- jeżeli 2 kręci się w przeciwną stronę = nie mamy LSD
- jeżeli 2 koło stoi bez ruchu = mamy Torsen-a lub brak szpery

Aby być na stówkę pewnym czy jest Torsen wrzucamy bieg (najlepiej 1) i kręcimy jednym kołem
- jeżeli 2 koło kręci sie w przeciwną stronę = szpery brak
- jeżeli natomiast 2 koło stoi bez ruchu = Torsen
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 8:44 przez wirusx26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Megane II RS TROPHY ile sztuk na świat?

a to nie jest tak że szpera działa tylko w zakrętach a na w prost nie działa?
ODPOWIEDZ