Renault a może Volkswagen?

Awatar użytkownika
symecik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 198
Rejestracja: 05 lis 2016, 23:10
Miejscowość: Olsztyn
Samochód: Clio IV RS

Re: Renault a może Volkswagen?

Nie przepadam jak ktos wypracowuje sobie opinie na temat jakiegos auta na podstawie tego co mowia znajomi znajomego. W moim otoczeniu, niektorzy dalej sa pewni, ze ja Clio mam na wypozyczeniu bo wg nich nigdy bym nie przeszedl z Japoncow, tymbardziej Hond na Renault ;) A dzieki takiej przesiadce mam faktycznie podstawy na porownania i sprawdzenia na wlasnej skorze czy rzeczywiscie Renault jest takie beznadziejne we wszystkim co robi :P

Mi osobiscie cholernie nie odpowiada pozycja za kierownica w niemieckich autach i w wiekszosci na jedno kopyto robione deski i nie chodzi mi tylko o design.

VW, BMW, Audi, Mercedes - w kazdym aucie z tych marek czuje sie jakbym siedzial przy stole i jesli jest sie przyzwyczajony siedziec inaczej to po ulozeniu okazuje sie, ze jesli chcesz spojrzec w bok to spogladasz przez tylnia szybę. Sama szyba czolowa jest b blisko, a deska od samej szyby ma dlugosc w strone kierowcy 5cm.

Gdyby nie te aspekty, jezdzilbym dzisiaj Merc A45. Co zabawne, Clio 4 jest bardzeij przestronne w srodku niz owy merc ;)
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault a może Volkswagen?

Sorry, ale planowałeś nabyć A45 AMG a kupiłeś Clio 4 RS? :lol:
Awatar użytkownika
symecik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 198
Rejestracja: 05 lis 2016, 23:10
Miejscowość: Olsztyn
Samochód: Clio IV RS

Re: Renault a może Volkswagen?

Vasterad pisze:Sorry, ale planowałeś nabyć A45 AMG a kupiłeś Clio 4 RS? :lol:
No a co w tym dziwnego? :P
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault a może Volkswagen?

Chociażby dlatego, że A45 kosztuje 3 razy więcej i ma 180% więcej mocy już w serii. :-)
Awatar użytkownika
symecik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 198
Rejestracja: 05 lis 2016, 23:10
Miejscowość: Olsztyn
Samochód: Clio IV RS

Re: Renault a może Volkswagen?

Vasterad pisze:Chociażby dlatego, że A45 kosztuje 3 razy więcej i ma 180% więcej mocy już w serii. :-)
Wszystko sie zgadza - a przy launch control mozg obraca sie o 180stopni. Ostrzejsza jazda tym autem to zupelnie inne odczucia jakie znalem do tamtej pory, in plus. Mialem te auto na kilka dni, zaliczylem miasto, trasa i nie moglem zdzierzyc tego srodka i pozycji za kierownica. Czulem sie jak zamkniety na styk w pudelku z kierownicą i monitorkiem na srodku. Jesli mam sie tak czuc w aucie za ponad 200tys to no prosze cie ;)
karcin

Re: Renault a może Volkswagen?

Shellpln - z drugiej strony będziesz uwielbiany przez wszystkich na dzielni :-P przeciwników jest mało.
Ale fajnie ciesze się, że Tobie sie podoba i to jest najważniejsze.

Mi VW przeszkadza we wszystkim od samego pomysłodawcy przez oszustwa po podejście w motorsporcie konczac :-) nie przemawiaja do mnie te auta i tyle no sorry. Widły na masce to nie mój styl :-P
Awatar użytkownika
shellpln
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2015, 7:57
Miejscowość: boat
Samochód: Type R FK8

Re: Renault a może Volkswagen?

Też mam ten problem. Na dźwięk woldzwagena stają mi włosy dęba 8-) ale leon cupra 5 drzwiowy jest brzydki a chcę coś w miarę sportowego :cry:
karcin

Re: Renault a może Volkswagen?

VieśWagena :-P kultura pracy jednostek TDI jest masakryczna ten łomot budzi mi syna jak idziemy na spacer :-P

Subaru WRX STi myślałeś ? w miarę sportowe :-P
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault a może Volkswagen?

karcin pisze:VieśWagena :-P kultura pracy jednostek TDI jest masakryczna ten łomot budzi mi syna jak idziemy na spacer :-P

Subaru WRX STi myślałeś ? w miarę sportowe :-P
Skoro ma Megane RS a chce Golfa R-kę to raczej nie ma ochoty pseudo rajdówki. ;-)
Awatar użytkownika
shellpln
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2015, 7:57
Miejscowość: boat
Samochód: Type R FK8

Re: Renault a może Volkswagen?

Jasne, że tak ;-) Myślałem nawet o Evo 9 bo 10 jest dla kasztanów ale żona spojrzała na mnie i nie powiedziała słowa.
Wsiadanie w golfa będzie ciężkie na początku i powiedzenie sobie, że od teraz jestem już golfiarzem. Obiecuję, że jak kupię golfa to zerwę znaczek i nakleję Reno :lol: albo będzie to VW Megane :lol: już ja coś wymyślę żeby zostać na forum 8-)
Shymek

Re: Renault a może Volkswagen?

Nikt Cię z niego nie wygania ;-)
Auto to nie wszystko - liczy się to co w sercu :-P a póki tam będzie Renault to ok
I tak do niego wrócisz :-P
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault a może Volkswagen?

Zrobimy osobny dział "VAG" na forum.
karcin

Re: Renault a może Volkswagen?

Vasterad pisze:Zrobimy osobny dział "VAG" na forum.
No way !!

To jakie ma auto, jakie chce nie oznacza, ze nie moze chciec "pseudo" rajdowki ;-)

O Evo niewspominalem bo myslalem ze tylko nowe wchodzi w gre, a co do Evo to faktycznie mi sie najbardziej ze wszystkich jakimi jezdzilem podobala 9 ktora wygrala z dlugo panujaca 6 :-)

Kazdy w zyciu popelnia bledy Ty to robisz teraz, ale swiadomie wiec spoko dasz rade :-P hehehe

Ps. Pamietaj o przesunięciu fotela jak najdalej za słupek + pochyl go na maxa. Taka pozycja nie wyroznisz sie z tlumu :-P:-P
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Renault a może Volkswagen?

karcin pisze:Ps. Pamietaj o przesunięciu fotela jak najdalej za słupek + pochyl go na maxa. Taka pozycja nie wyroznisz sie z tlumu :-P:-P
Obowiązkowo. Robi się ciepło, więc jeszcze szybka w dół i ręka za drzwi. 8-)
karcin

Re: Renault a może Volkswagen?

Bez przesady klima chyba będzie :-P Wystarczy wyprostowana lewa reka na kierownicy na godzinie 2 i lekko skrecone ciało w prawa strone (nieboj sie o fotel on automatycznie ustawi sie w takiej pozycji po jakims czasie) :-P

Ale ok koniec żartow z mojej strony bo sie zagalapowałem :-)
ODPOWIEDZ