Zakup Megane RS 250 - pytanie

Rafalo11
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2017, 4:30
Samochód: Astra

Zakup Megane RS 250 - pytanie

Witam!
Przymierzam się do kupna używanego Megane RS 3 generacji. Niestety nigdy nie miałem okazji jej prowadzić, dlatego zwracam sie z pytaniem do użytkowników tego modelu.
Jak oceniacie pozycję za kierownicą? Ja lubie siedzieć nisko z kierownicą ustawioną prostopadle do kierowcy. Z tego co słyszałem, wiele osób narzeka, że w RS siedzi się wysoko prawie jak w SUVie oraz licznik jest skierowny do sufitu, a nie do kierowcy, co w codziennym użytkowaniu irytuje. RS byłby moim samochodem na wiele lat i na codzień, a że dużo jeżdżę to taki niepozorny szczegół może stać sie utrapieniem.
Wcześniej też szukałem Type R VIII generacji, w którym pokochałem pozycję za kierownicą, ale wiadomo, że Honda to niestety nie to samo, co Renaultsport...

Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1711
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Ja mam 194 cm ....... fotel opuszczony na maxa, miejsca na nogi w sumie dużo, siedzę nisko, przyzwyczaiłem się :D Nie wiem z kim rozmawiałeś ale nie siedzi się jak w SUVie a licznik skierowany jest do kierowcy :D
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Z tym licznikiem to jest powtarzana wada w każdym magazynie, ale to dobrze, jeśli to jest największa :) Faktycznie, licznik nie jest pod kątem prostym do kierowcy, "patrzy" trochę wyżej przez co jak widzisz wskazówkę idealnie np na 80 kmph to tak naprawdę jest na 78 :) Ale po drugiej stornie zegara, przy 200 działa to w drugą stronę :D Moim zdaniem siedzi się nisko, każdy pasażer narzeka, że wyjść z tych recaro się nie da. Mam 191 cm i do sufitu jeszcze z 10cm spokojnie :) Fotele mają regulowaną wysokość więc na "zero" są bardzo nisko.

Poza tym to chyba nie działa tak, że im niżej, tym "lepiej". W Meg2 siedziało się jak na taborecie, takie było pierwsze wrażenie, a czucie auta było bardzo dobre.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Fabryczne Recaro da się jeszcze bardziej obniżyć niż tylko regulacją boczną. Dopiero wtedy siedzi się odpowiednio
dzimiqRS
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2015, 15:45
Miejscowość: Poznań
Samochód: M3RS CUP

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Siedzi się może nie na ziemii jak w gokarcie, ale nisko. Na pewno nie jak w SUV :)
Licznik to cecha charakterystyczna, że jest "skierowany" do góry, ale jest to zupełnie normalne. Widziałem to wcześniej, ale szczerze mówiąc zacząłem dopiero się nad tym zastanawiać po Twoim poście.
W dodatku fotele recaro są o tyle super, że mając 192 cm wzrostu zagłówek, mimo iż zaitegrowany to jest idealnie za moją głową (mógłby być ew. dosłownie parę cm wyżej, ale jest ok).
Rafalo11
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2017, 4:30
Samochód: Astra

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Dzięki za odpowiedź. Jeśli ktoś z forum jest z Krakowa i miałby zbyt dużo wolnego czasu, chętnie bym obejrzał RS na żywo przy okazji na jakimś parkingu pod galerią czy coś
nuke
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 89
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:06
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane IV RS Trophy 21

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Ja jestem z krakowa. Moge sie umowic na ogladanie.
nuke
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 89
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:06
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane IV RS Trophy 21

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Rozumiem że odpuszczasz? bo akurat czasu mam trochę zeby auto pokazac.
Dzikon

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

nuke pisze:Rozumiem że odpuszczasz? bo akurat czasu mam trochę zeby auto pokazac.
Hej, co prawda poprzednik nie odpisał, ale ja byłbym zaintesowany oglądaniem, jeśli miałbyś czas w niedalekiej przyszłości, daj znać ;)
nuke
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 89
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:06
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane IV RS Trophy 21

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Poprzednik w końcu sie umowił i ogladał :) przy okazji jeszcze jeden kolega z Krakowa też napisał i umowilismy sie na mini spot.
doktor29

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

witajcie:)
jestem nowy wiec nie hajtujcie jak zły dział czy cos :)

jestem mocno zainteresowany 3 RS, obecnie posiadam astre H OPC Nurburgring, ale czas na zmiany :)
generalnie co mnie interesuje to:
- awaryjność - dodam ze jezdze naprawde mocno, praktycznie ciągle palnik :)
- czy ma jakies wady/niedociągnięcia fabryczne
- jakies typowe bolączki elektroniki (w koncu francuz :) )
- czy silnik pali duzo oleju ? w obecnej astrze litr oleju na tysiac km to zaden wyczyn :/ ale jak mowilem ciagle palnik
- czy skrzynia biegow ma jakies slabości ?
- jak z trwałością zawieszenia na naszych drgach ?

na chwile obecną wiecej do glowy mi nie przychodzi wiec bede wdzieczny za wszelkie sugestie na co zwracac uwage przy ewentualnym zakupie:)
z gory dziekuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Zakup Megane RS 250 - pytanie

Kupowałem niedawno RS i na wszystkie wyżej zadane pytanie odpowiedzi znajdziemy tu na forum i ogólnie z pomoca pana google polecam poprzeglądać bo jako, ze forum jest nowe to póki co wszystko można łatwo i szybko znaleźć :)
ODPOWIEDZ