[MIIIPH2] Spalanie

Harnas1202

[MIIIPH2] Spalanie

Nie chciałem zakładać nowego tematu ale pościk zostął usunięty więc:

"Ej Panowie a ile pali wam megana bo kurde ja jezdze swoja teraz jakoś 5 dzień i poniżej 15 litrów nie schodzi a teraz po miescie to i start stop włączyłem i nie staram się jej cisnąć i nic ;d wczoraj tankowałem pełen bak dzisiaj połówka już pusta. Też tak macie czy może cecha nowego auto i po jakimś czasie sie troszkę unormuje? Gdzie to 11-12 litrów po mieście o którym mówiliście ?"
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: [MIIIPH2] Spalanie

W moim przypadku 12 l / 100 km w Warszawie to jest prawdziwy eco-driving … tak mi się wydaje . :-P
rusekm

Re: [MIIIPH2] Spalanie

Megane i tak mniej pali niż Astra OPC czy Focus RS. Znajomemu 14-15 przy dynamicznej jeździe po stolicy. Auto już ułożone.
kovol

Re: [MIIIPH2] Spalanie

Trzeba się liczyć ze spalaniem między 12-15 miasto, te 3 L, to już zależy od nogi, dopiero co zasiadłeś za stery, wiec noga jeszcze jest cieżka, unormuje Ci się to, będziesz wiedział kiedy odjąć z gazu i będzie ok, ja pierwsze 2 tygodnie po 16-17 miałem, wiadomo czemu... Ogień był na każdym biegu :D teraz już ok 12+/- jest :)
Awatar użytkownika
bzyku_flashi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 205
Rejestracja: 05 kwie 2014, 8:09
Miejscowość: Zabrze
Samochód: w poszukiwaniu szczęścia
Kontakt:

Re: [MIIIPH2] Spalanie

Mają :mrgreen:
Shymek

Re: [MIIIPH2] Spalanie

kovol pisze:Trzeba się liczyć ze spalaniem między 12-15 miasto, te 3 L, to już zależy od nogi, dopiero co zasiadłeś za stery, wiec noga jeszcze jest cieżka, unormuje Ci się to, będziesz wiedział kiedy odjąć z gazu i będzie ok, ja pierwsze 2 tygodnie po 16-17 miałem, wiadomo czemu... Ogień był na każdym biegu :D teraz już ok 12+/- jest :)
Dużo, ba nawet bardzo dużo jak na Meg2 ;)
U mnie seria z + kształtowała się max 10 w mieście, trasa 6,5 (do 120km/h). Trasa z prędkościami powyżej 200km/h wyszło średnio 12,5 ;)
Kwestia wykorzystywania krzywej momentu obrotowego :) Trzeba pamiętać że 90% momentu w Meganach jest dostępne już od około 2500 obr więc spokojnie można jeździć na wyższych biegach z niskimi obrotami
wirusx26

Re: [MIIIPH2] Spalanie

No właśnie tak się trochę dziwię mi MRS3 tez tak jakoś spala w granicach 10,5 po mieście w trasie około 8 l /100km do 130 powyżej nie jeżdżę bo się nie kalkuluje trasa.
Harnas1202

Re: [MIIIPH2] Spalanie

Przez pierwsze dwa dni kiedy katowałem szczyrk i salmopol to spalanie poniżej 23-24 l/100 nie schodziło ale potem pojechałem do krakowa i poprostu spalanie na poziomie 14-15 przy delikatnej jeździe może też na korki wybitne trafiłem, heheh cóż oszędne to auto na pewno nie jest ale za to jakie wrażenia!! Swoją drogą jeśli jest ktoś z Krakowa i jeździ na rybitwy niech się do mnie odezwie bo koniecznie chciałbym się pościgać ale zlokalizować chłopaków jest mega ciężko!
Awatar użytkownika
PieQt
Posty: 64
Rejestracja: 15 cze 2014, 16:26
Miejscowość: Wawa
Samochód: RS250

Re: [MIIIPH2] Spalanie

RS ok 12, nawet przy szybkiej jeździe. Za to GT ok 14.
Obrazek
Nicholas

Re: [MIIIPH2] Spalanie

Miasto około 13,4 l
W trasie około 11 l

od marca zrobiłem 8000 km, a dziś 700 km,


Na początku też miałem taką fazę że pali jak smok, ale po 4K już się unormowało :)
Awatar użytkownika
zip
Posty: 203
Rejestracja: 15 kwie 2014, 9:07
Miejscowość: wawa
Samochód: Rs 350

Re: [MIIIPH2] Spalanie

rs w trasie bajka mozna zejsc do 6L :lol:
Harnas1202

Re: [MIIIPH2] Spalanie

zip pisze:rs w trasie bajka mozna zejsc do 6L :lol:
To chyba pchając ;d albo jadąc 90 km/h
Awatar użytkownika
zip
Posty: 203
Rejestracja: 15 kwie 2014, 9:07
Miejscowość: wawa
Samochód: Rs 350

Re: [MIIIPH2] Spalanie

110
wirusx26

Re: [MIIIPH2] Spalanie

ja ostatnio 370 km za 130 zł oczywiście jazda dziadkowa 120 max i to od czasu do czasu przeważnie 90
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 19:39 przez wirusx26, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ