Eksploatacja Megane 3 rs

rober
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:32
Miejscowość: Ruda Śląska
Samochód: Renault Megane III RS

Eksploatacja Megane 3 rs

Witam serdecznie. Postanowiłem zmienić auto z Mazdy 3 bk mps na Megane, w związku z tym mam parę pytań i mam nadzieję że pomożecie mi znaleźć odpowiedzi.
1. Jak jest z wytrzymałością tych silników, tj czy korby się łamią wyginaja czy sporadyczne przypadki.
2. Jak z serwisowaniem i cenami części ile kosztuje np kompletny rozrząd czy elementy zawieszenia są takie same jak w cywilnych Megankach.
3. Jak sprawuje się blacha w tych autach to ma być mój daily car więc zima jesień itd ciągła eksploatacja. Ruda łapie czy zabezpieczenia są dobre.
4. Ile to w sumie pali na mieście mój mps w tej chwili 13-14 l ( to pytanie od mojej drugiej połówki - sami wiecie o co chodzi :P)
5. I ostatnie pytanie dobrze znacie to auto? https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... yURlw.html
marcinecznik
Posty: 191
Rejestracja: 04 kwie 2016, 0:00
Samochód: megane

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

4. Ecodriving po drogach do max.90 km/h- minimum 6,8 l
autostrada 140 km/h (gps)- ok. 10,5- 11
autostrada (niemiecka) 170 km/h (gps)- ok. 12- 12,5 l
taka jakby normalna jazda mieszana- ok. 9-10 l
w mieście- ok 13 l
5. To mój samochód, więc znam go doskonale :) Zna go KKK i Shymek, więc pytaj :)
marcinecznik
Posty: 191
Rejestracja: 04 kwie 2016, 0:00
Samochód: megane

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

1. Samochód ma 5 lat, od samego początku zmodyfikowany- działa idealnie do dzisiaj.

2. Rozrząd z pompą wody- wszystko OEM- ok. 500 zł, wymiana ok. 300 zł np. w okolicach Krakowa, do tego polecają KZFR- 367 zł OEM.

3. Rudej szma** nie ma
Szynszyl
Posty: 135
Rejestracja: 22 mar 2016, 19:59
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Megane III GT RK

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

"Rozrząd z pompą wody- wszystko OEM- ok. 500 zł, wymiana ok. 300 zł"

Panie gdzie takie ceny? Wymiana rozrządu za 300 zl?
marcinecznik
Posty: 191
Rejestracja: 04 kwie 2016, 0:00
Samochód: megane

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

Internet Panie, internet. Wymiana rozrządu, cena potwierdzona, w zakładzie z reno w nazwie koło Krakowa :) Warsztacie polecanym :)
A ogólnie: poświęć czas, poszukaj numerów seryjnych części, które Cię interesują, przeszukaj internet i znajdziesz. Nie jest to bardzo trudne. A jak chcesz mieć prawie najtaniej, to z pewnością kolega Muzyk jest w stanie Cię zadowolić cenowo :)
marcinecznik
Posty: 191
Rejestracja: 04 kwie 2016, 0:00
Samochód: megane

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

Sporo części, m.in. rozrząd jest przeznaczone do wielu modeli, dlatego dopiero po numerach seryjnych dojdziesz, że np. pompa wody jest ta sama co w Lagunie, Scenicu, w silnikach 1,9 DCI oraz oczywiście 2,0 16v i okaże się, że oryginał kosztuje 195 zł. Szukając po "pompa wody Megane 3 RS" ciężko coś znaleźć czasem.
dzimiqRS
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2015, 15:45
Miejscowość: Poznań
Samochód: M3RS CUP

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

1. Z silnikiem 0 problemów.
2. Rozrząd tani, o ile pamiętam z wymianą płaciłem 700 zł, ale to po rabatach dla mnie itd. Elementy zawieszenia dosyć drogie. 2 amortyzatory do cup ~2000 zł po rabacie. W ogóle wszystko co unikalne dla R.S. jest dosyć drogie. Zależy czy punktem odniesienia będzie skoda fabia czy bmw serii 7 :) Myślę, że megana jest gdzieś pomiędzy.
3. Brak rudej.
4. Z tego co zauważyłem to przy bardzo spokojnej jeździe (do 110-120 km/h) auto jest bardzo ekonomiczne (8-9l). Jednak przy szybiej jeździe, nawet z równą prędkością autostradą (>140km/h) zaczyna się mocna różnica i auto potrafi palić dużo więcej (~12l). Jeżdże po mieście i w trasie (zwykłe drogi i autostrady), obecnie średnie spalanie to 9,7l.
5. Nie znam tego auta. Mieszkasz daleko Poznania? Jeżeli nie to zapraszam obejrzeć moją.
rober
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:32
Miejscowość: Ruda Śląska
Samochód: Renault Megane III RS

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

Dziękuje panowie za odpowiedzi troszkę bardziej mam naświetlony temat.
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2019
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

Mi tam średnio pali 15-18
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

dzimiqRS pisze:2 amortyzatory do cup ~2000 zł po rabacie.
To chyba przepłaciłeś. Już lepiej dopłacić i gwint wziąć np. Billa B14. :->
marcinecznik
Posty: 191
Rejestracja: 04 kwie 2016, 0:00
Samochód: megane

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

Chyba nie przepłacił. Myślę, że max 1700-1800 zł za przód, ale akurat te są dedykowane, więc manewru nie ma za bardzo. Tyle kosztują. Tył jest tańszy, ale sumarycznie i tak lepiej założyć b14 za ok. 4 tys. ze sprężynami.
dzimiqRS
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2015, 15:45
Miejscowość: Poznań
Samochód: M3RS CUP

Re: Eksploatacja Megane 3 rs

Potrzebowałem "na gwałt" i po prostu tyle kosztowały do cup'a :)
ODPOWIEDZ