Ograniczanie dostępności na forum

NoName93
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:06
Samochód: brak

Ograniczanie dostępności na forum

Witam,

Nie widzę nigdzie działu w którym można by poruszać sprawy forumowe dlatego też zakładam ten temat w ogólnym.
Odnoszę wrażenie że forum jest zamknięte dla osób które są posiadaczami aut sportowych marki renault co jest rzeczą normalną jednakże nowy użytkownik rejestrując się na forum przechodzi przez dziwną sytuację w której musi czekać na akceptację administratora forum która czasami trwa parę dni, ale mniejsza z tym może to jest próba zabezpieczenia się przed botami chociaż są inne zabezpieczenia no ale tutaj się nie czepiam.
Najbardziej mnie dziwią blokady typu 20 sensownych postów żeby wejść do działu z autami użytkowników no ale niech będzie ale drugi wymóg jest to auto i przedstawienie go, no dobrze ale co z osobami które dopiero planują zakup?
Nie wiem jak wy posiadacze dostępu do tego działu się do tego odniesiecie ale czy mielibyście przeciwko coś temu, żeby użytkownicy forum mogli wejść w wasze tematy i móc zobaczyć co z autami robicie przeglądać zdjęcia, czy to jest taka tajemnica?
Wydaje mi się że taki dostęp dla użytkowników forum to rzecz normalna bo jeśli ktoś dołącza do grona forum to chyba normalne że chce w nim uczestniczyć, może nie jest to odp. przykład no ale inne fora nie mają takich blokad i nic tam się nie dzieje, ba nawet jak sprzedają auto mogą po prostu odesłać zainteresowanego do tematu a tak to dany użytkownik tego nie zrobi bo nie ma do tego dostępu.
Ciekaw jestem co wy na ten temat sądzicie
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Nie widzę sensu, żeby dostępu do "naszych aut" miały osoby, które się zarejestrują, napiszą 2 posty i nie wrócą.

Zasada jest prosta. Przedstawiasz swój wóz - masz dostęp do opisów aut innych. :) To tylko jeden dział, więc nie wiem w czym problem? Porad na temat kupna tam nie znajdziesz tylko opisy własnych samochodów i modyfikacji.
NoName93
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:06
Samochód: brak

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Nie widzę sensu, żeby dostępu do "naszych aut" miały osoby, które się zarejestrują, napiszą 2 posty i nie wrócą.
To wymóg 20 postów może zostać, jednakże mogą być osoby które przyjdą i pójdą rzecz normalna ale może parę zostanie?
Pytanie czy by Ci to aż tak przeszkadzało?
Zasada jest prosta. Przedstawiasz swój wóz - masz dostęp do opisów aut innych. :) To tylko jeden dział, więc nie wiem w czym problem? Porad na temat kupna tam nie znajdziesz tylko opisy własnych samochodów i modyfikacji.
Zasada jest prosta ale mogłaby być prościejsza.
Nie chodzi mi o porady kupna tylko właśnie o to by móc zobaczyć inne auta użytkowników nie mając jeszcze swojego bo przecież osoba która się rejestruje na forum i szuka samochodu może nie wie o takich rzeczach a tak to może kupi samochód i zostanie bo się jej spodoba prowadzenie takiego tematu?

No ale to jest Twoje zdanie mam nadzieje że wypowiedzą się też inni bo w końcu to jest forum i tutaj piszemy, wypowiadamy się a dział zamknięty to bardziej pasuje coś dla moderatorów itp.
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Vasterad pisze:Nie widzę sensu, żeby dostępu do "naszych aut" miały osoby, które się zarejestrują, napiszą 2 posty i nie wrócą.

Zasada jest prosta. Przedstawiasz swój wóz - masz dostęp do opisów aut innych. :) To tylko jeden dział, więc nie wiem w czym problem? Porad na temat kupna tam nie znajdziesz tylko opisy własnych samochodów i modyfikacji.
Ja opisałem, czekam...i nic:)
I nigdzie się stąd nie wybieram.:)
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Jak pamiętam to regularnie dorzucam nowe osoby sugerując się nowymi tematami "opis aut dla nowych forumowiczów". Nie ma ich dużo bo kilka miesięcy, ale czasami zapominam, więc piszcie na PW do mnie albo Shymka. ;-)

Jak ktoś potrzebuje info o aucie bo chce kupić to nie potrzebuje wiedzieć o modach za grube $$$ więc po co ten hałas o dostęp do "naszych aut"? Każdy user z samochodem udzielający się na forum dostęp będzie miał, a wymagania są niewielkie.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Temat był już poruszany przy powstawaniu forum. Niektórzy nie życzyli sobie by każdy mógł wejść i poczytać o ich aucie.
Nie chcemy by na forum pojawiali się handlarze czy nawet ci co szukają aut na części ;-)
Tak więc utrudniony dostęp do części forum jest świadomie stworzony w celu pewnej ochrony naszych użytkowników.

Temat uważam za wyjaśniony i wyczerpany.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Ograniczanie dostępności na forum

P.S. w miarę regularnie usuwamy też tzw. "martwe dusze" więc jak ktoś odwiedza forum raz na kilka miesięcy raczej niech się liczy że w pewnym momencie już się nie zaloguje
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Ograniczanie dostępności na forum

usn pisze: Ja opisałem, czekam...i nic:)
I nigdzie się stąd nie wybieram.:)
Sprawdź teraz.
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Dzięki, działa:-)
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Jednak nie do końca, tutoriali nie widzę nadal:(
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Bo grupa z autami GT do Tutkow dostępu nie ma
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Ograniczanie dostępności na forum

mogłaby mieć, ale w tutorialach i tak nic nie ma :cry:
Awatar użytkownika
Hard
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 56
Rejestracja: 21 mar 2017, 20:05
Miejscowość: Rybnik
Samochód: Megane 3 RS Cup

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Usn nie tylko ty przyjacielu siedzisz czy tam siedziałeś w czyśćcu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Hard pisze:Usn nie tylko ty przyjacielu siedzisz czy tam siedziałeś w czyśćcu :mrgreen:
Doprawdy? Bo widzę co innego. :-) Niektórzy nawet nie ogarniają, że mają dostęp, ale pierwsi do marudzenia, że go nie maja. :shock:

Jeszcze jakieś uwagi czy można zamknąć temat? Dostęp do działu z opisem aut forumowiczów w zamian za opisanie swojego. Można się zgadzać lub nie, ale tak jest fair. Nie każdy życzy sobie linku do swojego tematu ze zdjęciami części za miliony monet na pierwszej stronie Google. :mrgreen:
Awatar użytkownika
gixxer86
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 171
Rejestracja: 18 maja 2016, 20:58
Miejscowość: Wwa
Samochód: MIIRS

Re: Ograniczanie dostępności na forum

Czyli jak opiszę auto i dostanę pełny dostęp to teczka o moim aucie ląduje automatycznie w strefie ''nie dla wszystkich''?
ODPOWIEDZ