Clio IV RS skrzynia

freak13
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 51
Rejestracja: 17 sie 2017, 7:15
Miejscowość: Białystok/Kraków/Ełk
Samochód: Megane III GT 220 Grandtour

Clio IV RS skrzynia

Koledzy,
mam pytanie do użytkowników Clio RS ze skrzynią EDC. Jak wygląda sytuacja ze zmianą biegów z rana, po nocy, kiedy ruszacie? Mam na myśli normalną jazdę w trybie auto, a nie „ogniem” co jest w sumie nie wskazane nawet ;) chodzi mi o sytuacje/moment kiedy ruszycie i następuje zmiana z „1” n „2”. Jak miałem GT 1.2 EDC to mnie drażniło, kiedy w sytuacji jak przedstawiona wyżej, strasznie przeciągał to przerzucenie na „2”. Czy w 1.6 EDC jest podobnie :shock: Jak wygląda taka sytuacja u Was, zwłaszcza w tych nowszych wersjach? Proszę odpowiedzcie jak to wygląda.
Pytam, ponieważ cały czas rozważam powrót do Clio, ale w wersji RS, Trophy chociaż zastanawiam się również nad nową Ibizą FR 1.5 TSI. W sumie trochę jest dylemat :?:
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Clio IV RS skrzynia

Normalnie działa.
freak13
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 51
Rejestracja: 17 sie 2017, 7:15
Miejscowość: Białystok/Kraków/Ełk
Samochód: Megane III GT 220 Grandtour

Re: Clio IV RS skrzynia

Dziękuje za odpowiedź. A może ktoś jeszcze ma jakieś podobne spostrzeżenia lub nic z tych podobnych rzeczy nie zaobserwował.
Chociaż może w tych nowszych rocznikach (mój był z 2013 roku) poprawili to :-)
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: Clio IV RS skrzynia

Cupre zmieniasz na mniejszy?
Awatar użytkownika
GoW41990
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2015, 9:47
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Clio RS EDC 1.6 200

Re: Clio IV RS skrzynia

Skrzynie działa normalnie, nic sie nie opóźnia ze zmianami biegów lub cos podobnego..
freak13
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 51
Rejestracja: 17 sie 2017, 7:15
Miejscowość: Białystok/Kraków/Ełk
Samochód: Megane III GT 220 Grandtour

Re: Clio IV RS skrzynia

OK, więc pewnie była to jakaś przypadłość tej którą miałem. Działo się to tylko po nocy, gdy był zimny. Gdy był ciepły przeciągania przy zmianie 1 na 2 nie było.
Do kolegi maxkorzen:
jakoś tak wyszło, że nie potrzebny mi taki duży i aż tak mocny - ale bez odgłosów "mocy nigdy dość" ;) Po Clio IV GT (ale wcześniej inne fajne Renaulty) miałem Megane GT220 kombi i w sumie trochę żałuje, że zrobiłem ten ruch bo samochód był super, miał wszystko co trzeba - sprzedałem praktycznie nówke. Zmieniłem na Cupre ST i jest to fajny samochodzik. Problem w tym, że nie wiadomo co z tą mocą robić (a jest jej sporo) i gdzie jeździć. Dodatkowo wyjechałem ze swojego stałego miejsca zamieszkania, w nowym miejscu więcej mnie nie ma niż jestem (dużo wyjazdów) i serce ściska jak tak stoi :/ Wystawiłem na allegro. Mam sentyment do Renaultów (odmiany "sportowe") i tak zastanawiam się nad kupnem czegoś mniejszego i równie fajnego (Clio RS220 Trophy), chociaż kusi mnie też nowa Ibiza (zwłaszcza ta FR 1.5 TSI 150 KM ), nieźle wygląda, sprzęt też fajnie gra i plastyki dobrze spasowane. No właśnie tylko te plastyki - dobrze spasowane, ale takie tandetne mówiąc wprost. I osobiście mam dylemat.
A takie jeszcze pytanie ogólne, jak sprawują się "plastyki" i ich spasowanie w dłuższym użytkowaniu? Co Was '"wnerwia", że się tak wyrażę?
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: Clio IV RS skrzynia

Skoro mało jeździs to moze jakiś klasyk? Nieśmiertelne V8 :D
Awatar użytkownika
robik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 156
Rejestracja: 27 cze 2016, 12:12
Samochód: clio rs trophy

Re: Clio IV RS skrzynia

Ani na plastiki, ani na skrzynię nie narzekam.
Plastyki nie rażą wyglądem, łatwo się czyszczą i ni trzeszczą. Jedyne co to łatwo brudzi się ekran od radia i te niby "fortepianowe" wstawki, ale to i w autach znacznie droższych jest problem.
pdzr
robik
C IV Trophy
freak13
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 51
Rejestracja: 17 sie 2017, 7:15
Miejscowość: Białystok/Kraków/Ełk
Samochód: Megane III GT 220 Grandtour

Re: Clio IV RS skrzynia

Nieśmiertelne V8, w tym momencie jest jeszcze nieśmiertelne V6 - Safrane z ostatniego rzutu, sprowadzone, jakiś czas temu ze Szwajcarii, stan idealny :)
A o plastiki pytałem, bo ludzie tak wypisują - w swoim Clio 4 GT, jak je miałem to nie miałem tego problemu. No ale może miałem je za krótko, żeby coś wyszło.
Leon sprzedany więc teraz trzeba zdecydować co brać, dylemat jest i wybieram między Clio RS220 Trophy; Megane 4 GT (nie wiem tylko, jak te edc7), nowa Ibiza FR 15 150 KM - wygląda nieźle, moment trochę mniejszy jak w Clio, w środku naprawdę dobrze spasowana, tylko te plastiki...; nowa Fiesta ST 140 KM- fajna, moc jest, ale są tylko 3 cylindry.
Koledzy może doradzicie - kupilibyście raz jeszcze RS?
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Clio IV RS skrzynia

freak13 pisze:Koledzy może doradzicie - kupilibyście raz jeszcze RS?
Nie. :lol: Ale jak kupisz to nie widzę powodów dla których miałbyś być niezadowolony.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Clio IV RS skrzynia

Vasterad pisze:
Nie. :lol: Ale jak kupisz to nie widzę powodów dla których miałbyś być niezadowolony.
Jego nie słuchaj - nagrzebał w swoim clio tyle że to wszystko warte jest drugie takie auto do tego jak to w nagrzebanym - co chwila się coś psuje i jeździ nim z dusza na ramieniu. :lol:
Oji
Posty: 78
Rejestracja: 03 kwie 2014, 12:07
Miejscowość: Warszawa / Elk
Samochód: Megane

Re: Clio IV RS skrzynia

Taki offtop :) Sądząc po opisie aut:) nie masz nic wspólnego z Ełkiem?:P
Megane II CC
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Clio IV RS skrzynia

Ełk nie jest stolicą tak więc nie mam ;-) :-P W sumie byłem tam 3 czy 4 razy na Motoshow startować i tyle
Oji
Posty: 78
Rejestracja: 03 kwie 2014, 12:07
Miejscowość: Warszawa / Elk
Samochód: Megane

Re: Clio IV RS skrzynia

He he pytanie było do autora tematu :)
Megane II CC
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Clio IV RS skrzynia

Haha - brak kawy - nie skojarzyłem że to nie do mnie
ODPOWIEDZ