Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

rs_95
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2018, 10:50
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane III RS 273

Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

Cześć, nurtuje mnie ostatnio kwestia paliwa do Meganki. Na baku jest napisane 95/98. Czy jest jakaś odczuwalna różnica na 98, na tyle, żeby dopłacać tyle dla dodatkowych 3 oktanów? Inna sprawa - na jakich stacjach tankujecie. Przebitka między paliwem np. na Tesco a Shell jest niebotyczna - faktycznie jakość paliwa jest aż tak kiepska? Była mowa niedawno o tym, że Auchan czy Tesco są napełniane cysternami z napisem "Orlen". Jaka jest wasza opinia?
Awatar użytkownika
Desertcik
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 172
Rejestracja: 15 paź 2017, 6:12
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio Sport 197

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

Ile mędrców tyle szkół. Temat wałkowany powrzechnie w ilości ciasta we włoskiej resturacji. Mikro przyrost mocy na hamowni da się zauważyć. Jeśli auto jest eksploatowane na trasie, możliwe jest nawet zaobserwować spadek spalania. Ogółem nie warto, może że planujesz robić mapę pod 98. Co do paliwa na stacjach, z tego co mi wiadomo wszystkie stacje w Polsce biorą paliwo od Orlenu. Ja na pewno u siebie w c3rs widzę drobna różnice miedzy pracą silnika na paliwie z Orlenu a z shella, ale nie dowiesz się nigdy co na danej stacji dolewają do wahy. Zwykła szkoła mówi „nie tankuj na franczyzowych”.
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

Wg moich obserwacji : w Polsce albo Orlen albo Lotos dostarczają paliwo do 99%stacji.
Tylko Shell Vpower100 jest z Niemiec?
Lotos zdaje sie mieć lepsze paliwa.
Np w Auchan za to paliwo zawsze będzie „ świeże” - dostawy są na bieżąco.
Co dziwniejsze : na zwykłej 95 z shella dużo bardziej mi strzela niż na tej z Auchan.
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1711
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

Z paliwem to tak jak wyżej, dla wszystkoch stacji miesza Orlen albo Lotos. Tylko Racing Shella jest z Niemiec. Nie tyle o jakosc paliwa chodzi co raczej o jakosc instalacji, zbiornikow itd. Im wieksza rotacja na stacji czy czeste dostawy tym lepsze paliwo, im dluEj lezy w zbiorniku tym gorzej. Ja latam na V-power 95 albo na Racingu a jak juz musze co innego to zawsze 98


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rs_95
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2018, 10:50
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane III RS 273

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

Dzięki za odpowiedzi, temat chyba można uznać za wyczerpany :)
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1711
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

No i jeszcze sprawa dodatkow, kazdy koncern dostarcza swoje dodatki i z nimi wlasnie Orlen czy Lotos przygotowuje paliwo dla danego koncernu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

W silniku turbo różnica między 95 a 98 będzie wyczuwalna i nie jest to kilka KM... ;-)
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1711
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

Racja ....... u mnie roznica to jakies 40 KM :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
proximo
Posty: 21
Rejestracja: 14 lut 2018, 22:18
Samochód: Megane III RS 250

Re: Paliwo do M3RS - jakie stacje i ile oktanów lejecie?

widzę ile ludzi tyle opinii ja staram się tankować 98 bo skoro silnik jest przystosowany do takiego paliwa to te parę gorszy róznicy nie zrobi a zauważyłem że spalanie delikatnie niższe np w trasie, co do stacji unikam crabów i innych aczkolwiek podobno auchany i inne marketowe stacje jakośc mają bardzo dobrą bo dużo im tego paliwa schodzi, ja staram się tankować na Shellu albo BP czasami jakiś Lotos różnica pewnie żadna tylko głowa spokojniejsza :)
Lancia Ypsilon 1.2 60KM -> Renault Clio Sport 2.0 182KM -> Suzuki Swift 1.0 53KM -> Renault Megane RS 2.0 250KM
ODPOWIEDZ