Megane 3 RS - jaka kasa

Toxek
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2017, 17:41
Samochód: Megane GT 2016

Megane 3 RS - jaka kasa

Cześć,
zastanawiam się nad zakupem Megane 3 RS, raczej w wersji zwykłej, nie cupowej. W związku z tym chciałem się zorientować jak wygląda cenowo sensowny zakup takiego samochodu. Auto miałoby być kupione w dobrym stanie z małym przebiegiem i służyć raczej do okazyjnego powożenia dupy i cieszenia oka, niż ostrego upalania na torze.

Pytanie zasadnicze - ile?
- warto zapłacić za przedlifta
- a ile za polifta

Docelowo raczej skłaniam się w kierunku przedlifta, bo chciałbym potrzymać auto parę lat, dopieścić i nie stracić milionów monet przy ewentualnej odsprzedaży.

Dzięki!
marcinecznik
Posty: 191
Rejestracja: 04 kwie 2016, 0:00
Samochód: megane

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

1. Tylko CUP. Później będziesz miał duuużo wiekszy problem z odsprzedaniem (np. mi, bo coś czuję, że wrócę do RSa niebawem)
2. Cena ogromnie uzależniona od przebiegu i stanu samochodu. Prawda jest taka, że aktualnie masz może z 3-4 logiczne oferty, które są drogie :-) a samochód warty jest tyle, ile ktoś zapłaci.
Niemniej, jak dla mnie, cena za samochód z 2011 r. z CUPem to 55 tys. +-5 tys. byłaby bdb zakładając bdb stan.
Za 2013 r. pewnie koło 70 +-5 tys. byłoby super.
3. Przedlift ma ksenony, polift nie. To dla mnie największa różnica :-)
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Po pierwsze polifty są dwa więc pytanie o który Ci chodzi ;-) ?
Po drugie szybciej sprzedasz i bez większej straty Megankę z końcówki produkcji czyli drugi polift (ph2 - ta z innym przodem / światłami)
Po trzecie znaleźć Meganę z początku produkcji z małym przebiegiem to szukanie igły w stogu siana ;-)
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Aj tam igły coś by znalazł :)
Obrazek
Artur2000
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2018, 15:30
Samochód: Megane

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Był ph1 z przebiegiem 3 400 km ;), wrzucał ktoś nawet ogłoszenie w ciekawych ofertach to bez euforii było ;)

ale ktoś wziął
Awatar użytkownika
PieeRdek
Posty: 990
Rejestracja: 25 lis 2016, 15:05
Miejscowość: Sokołów Podl / WARSZAWA
Samochód: Megane 2 GT 250km 360Nm

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Ile teraz trzeba zapłacić +/- za pewną meganke 3 RS z CUP? Mowa o tej najstarszej generacji 250km.
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Od 50 w górę niestety rozrzut cenowy nadal spory w zależności co zbliża się do wymiany ;)
Surowiasz
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2019, 1:10
Samochód: Polo

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Witam jestem nowy na tej grupie z polecenia kolegi. Planuje zakup 3 rs lecz nie wiem czego sie spodziewać jak bardzo jest awaryjne, jakie awarie najczęściej sie pojawiają? Znalazłem ofertę za 65k przebieg 25k km 2016 czy jest warty uwagi?
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1711
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Jakis link albo fotki i info skąd i jak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mechanick
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 150
Rejestracja: 03 sty 2015, 23:12
Miejscowość: wa
Samochód: M3RS 273 CUP SIRIUS

Re: Megane 3 RS - jaka kasa

Surowiasz pisze:Witam jestem nowy na tej grupie z polecenia kolegi. Planuje zakup 3 rs lecz nie wiem czego sie spodziewać jak bardzo jest awaryjne, jakie awarie najczęściej sie pojawiają? Znalazłem ofertę za 65k przebieg 25k km 2016 czy jest warty uwagi?
jeśli bez przygód blacharskich (mechaniczne to raczej rzadka przypadlosc chyba, ze na zyczenie obecnego uzytkujacego), od pierwszego wlasciciela, kupiona jako nowa w PL i nie jako demo, z przebiegiem dającym się zweryfikowac, bez CUP to można uznac, ze cena nawet okazyjna
ODPOWIEDZ