Megane III RS - daily?

Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

AXA... a forumowego kolegę załatwiającego wszędzie najtańsze usługi ile skroili? :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2018, 15:08 przez Pływak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane III RS - daily?

Za ten sam samochód w innym mieście może wyjść równie dobrze 2 razy więcej, więc porównywanie kto ile płaci OC jest bez najmniejszego sensu jeśli nie jesteście braćmi bliźniakami z takimi samymi samochodami.
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

Vasterad pisze:Za ten sam samochód w innym mieście może wyjść równie dobrze 2 razy więcej, więc porównywanie kto ile płaci OC jest bez najmniejszego sensu jeśli nie jesteście braćmi bliźniakami z takimi samymi samochodami.

Ale to jest oczywiste, że lokalizacja ma tu znaczenie tylko jak ktoś pisze, że do RS ubezpieczenie jest 2x droższe to niestety są to bzdury bo jak ja u siebie we wsi płace 482zł za RS to za GT, które niby ma być 50% ceny RSa ile miał bym płacić? 241zł? Nierealne zejść nawet poniżej 400zł. W przypadku AC, tak bo wartość GT prawie dwukrotnie niższa i to się przekłada na składkę, ale w przypadku OC różnica miedzy zwykłym autem z dwulitrową benzyną czy nawet dieslem, a RS jest niewielka.

Z resztą temat chyba do zamknięcia bo autor sam stwierdził, ze go jednak na RSa nie stać ;)
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Megane III RS - daily?

No daj namiar bo rok temu to 900zl a teraz mi sie kończy w tym miesiącu
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

AXA dzwon do agenta albo do jakies multiagencji bo jednemu taniej wyjdzie w firmie x innemu w y. Mialem ubezpieczenie po porzednim właścicielu jakies pocztowe przyslali kontynuacje na prawie 7 stów. Podzwonilem i axa wyliczyla najmniej. Najważniejszy jest wiek kierowcy, historia szkód i miejsce zamieszkania to decyduje w najwiekszym stopniu o składce.
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Megane III RS - daily?

Tylko przy przejściu od innego ubezpieczyciela dostaje się dodatkowy, jednorazowy rabat i faktycznie cena jest kusząca, ale przy przedłużeniu na kolejny rok już nie jest tak różowo. Choć i tak w AXA wyszło mi najtaniej, poniżej 600zł za samo OC (Clio).
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

Już mnie nie będą kroić.. :D dzięki za foto :) ogólnie to wyszło mi 700 zł - prawie dwa razy tyle co dla RS-A :D fck logic :D Spróbuję dograć to na tyle co ty :) dam znać czy się udało :D
(akurat 29.09 mi się kończy.. )
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Awatar użytkownika
Tctomasz
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 735
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:17
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane 4 rs

Re: Megane III RS - daily?

Jeśli mogę sie wypowiedzieć to zacznę od kwestii ewentualnego kupna RSa przez kolegę JasonBoo...otóż jeśli już na początku liczysz koszta i szukasz oszczędności to NIE KUPUJ TAKIEGO AUTA jak RS.
Zrobisz tylko szkodę sobie, swojemu portfelowi i co najgorsze temu autku.
Kupowanie zamienników czy naprawianie tego auta najtańszym kosztem to nie jest właściwa droga...to oczywiście tylko moje zdanie...i pewnie kolejnego właściciela, który będzie Cię za to przeklinał :-)
Ja po kupnie meganki wrzuciłem do niej 20000zł...to nie żart, wszystko w rachunkach...a nie zrobiłem chipa ani innych dodatków. Tylko wymieniłem elementy silnika, kompletne hamulce, zawieszenie, dokupiłem alufelgi i dwa komplety opon i odnowiłem środek trochę...jakieś tam plastiki itp...
To zasadniczo tyle. Więc na prawdę to autko może pochłonąć tyle kasy ile masz :-)

Co się zaś tyczy ubezpieczenia to ja za megankę mam zapłacić 2000zł OC bo auto jest na matkę a ona nigdy nie miała auta na siebie wcześniej.
To jest najtańsza oferta wyliczona przez agenta.
Jeśli więc koledzy macie fizycznie jakiegoś agenta, który mi to megane ubezpieczy choćby za 1500zł za OC to proszę o namiar i chętnie skorzystam.
Za clio 1,2 benzyna z 2010 roku płaciłem OC 1200zł za rok...z góry płacąc :-)
Dlatego zazdroszczę jak widzę te kwoty :-)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MrHT
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 207
Rejestracja: 16 sie 2015, 8:19
Miejscowość: Żary
Samochód: CLIO 2 RS

Re: Megane III RS - daily?

Ile masz lat? Jak poniżej 25. TO obczaj youcandrive.
Awatar użytkownika
Tctomasz
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 735
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:17
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane 4 rs

Re: Megane III RS - daily?

MrHT pisze:Ile masz lat? Jak poniżej 25. TO obczaj youcandrive.
Dzięki za podpowiedź ale mam powyżej 40 już :-)...Ale zobaczę co to jest tak w ogóle bo pierwsze słyszę od ciebie.
Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

Mnie znowu wyszło 700 zł, niestety w Krakowie nic więcej nie jest do ugrania...
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Awatar użytkownika
beh
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2017, 17:28
Miejscowość: Krakow
Samochód: CIV RS Trophy

Re: Megane III RS - daily?

Nie wiem czy jak masz oc/ac to samo oc zaniza, ale ja mam 547 za czesc OC na clio RS, na meganke zwykla to chyba nawet bylo ponizej 500 zl za samo OC. W krakowie.
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Megane III RS - daily?

No to Ja sie jeszcze wypowiem na temat OC. Płock, Megane RS 2011r, i mi ostatnio wyliczyli 565zł przy płatności jednorazowej... liczone w CUKu i ta cena wyszła w MTU24
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

Napiszę wam ciekawostkę sprzed kilku dni :-)
OC na Clio 3RS, przedłużenie umowy w AXA. Pakiet OC (zielona karta + assistance mini) 738 zł + 10 zł za NNW (50tys).
Podzwoniłem po innych firmach i LINK4 zaproponował mi to samo około 100 zł taniej. No to zadzwoniłem do AXA i mówię jak jest. Konsultant powiedział że w takim pakiecie zejść niżej nie może ale... dorzucił mi ubezpieczenie POŻAR-KRADZIEŻ za 42,2 i dzieki temu samo OC staniało do 593,75, składka NNW do 8,05 i dzięki temu cały pakiet wyszedł 644zł...
Zastanawiam się teraz czy nie zadzwonić raz jeszcze, zrezygnować z tego ubezpieczenia pożar-kradzież :lol: i dzięki temu cena spadnie o 42,2 bo nie mają już prawa podnieść składki OC w górę ;-)
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Megane III RS - daily?

To po co tak robic wyliczasz sobie przez kalkulator co cie interesuje w axa i dostajesz najniższa cene dostajesz kod i dopiero dzwonisz do konsultanta ze sobie wyliczyles podajesz i masz taniej 15 procent w dół
ODPOWIEDZ