Megane III RS - daily?

Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

Dlatego ja nie słucham kobiet :lol:
Awatar użytkownika
Tanner
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 656
Rejestracja: 05 kwie 2014, 7:44
Miejscowość: Gdańsk/Kraków/Bielsko-Biała
Samochód: Renault Megane III Trophy

Re: Megane III RS - daily?

Tctomasz, powiem Ci, że miałem to samo jak zacząłem jeździć meganą codziennie, i to jeszcze starą Bronowicką - no myślałem, że szlag mnie trafi, pół godziny korka i omijania dziur w jezdni tak, aby wjechać w te mniejsze. Pojeździłem tak pół roku i znowu nie muszę jeździć autem do pracy, jedynie na zakupy albo na wycieczkę - i znowu jest super :mrgreen:
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Megane III RS - daily?

Ale jak dłużej nie dotykam auta to różne myśli przychodzą do głowy, Ale jak pojade coś załatwię to jakoś tak fajnie lubie na niego spojrzeć, jakiś akcent zmienić gdzie w około same nudne fury ciemne podobne do siebie, chyba mam lekkiego chopla na punkcie rsa bo mialem clio 3 rs czerwone też mi sie podobało teraz moj kolega nim jeździ. Po zmienial troche rzeczy i dba o niego i dalej u niego jak widzę czesto ten Samochód to sprawia mi frajde że on go ma do niego trafił w dobre ręce a nie do jakiegoś maolata co go za niszczy skatuje,
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane III RS - daily?

Tanner pisze:nie muszę jeździć autem do pracy, jedynie na zakupy albo na wycieczkę - i znowu jest super :mrgreen:
Gdybym musiał jeździć RSem do pracy i katować go co rano po dziurach i w korkach to byłby jako drugi samochód bo byłoby mi go po prostu szkoda. :-)
Awatar użytkownika
Kampos
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 867
Rejestracja: 19 lip 2018, 17:59
Miejscowość: Słupia J.
Samochód: Megane II RS 293hp_402nm

Re: Megane III RS - daily?

Gdybym musiał jeździć RSem do pracy i katować go co rano po dziurach i w korkach to byłby jako drugi samochód bo byłoby mi go po prostu szkoda. :-)
Dlatego na przykład ja kupiłem drugie auto, mimo, że mam tylko dwójkę RSa, a też szkoda było mi nim jeździć do pracy po 8 kilometrów i patrzeć powiedzmy jak deszcz na niego pada lub ktoś zaparkowany obok obija go drzwiami.
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1709
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Megane III RS - daily?

Ja tam uzywam jako daily a teraz w Wawie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dan7
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2020, 19:01
Miejscowość: Kraków
Samochód: BMW 335i

Re: Megane III RS - daily?

Hej,
Co by nie zaśmiecać forum kolejnym tematem dotyczącym tego samego, pociągnę dalej ten.

Planowałem jakąś zmianę w tym roku, covid zepsuł plany, bo wszystkich pozamykali w domach i ogólnie jakoś tak wolałem unikać zbędnych kontaktów :)
Motywacji dodała mi pogoda, przeszła wichura, urwało pół drzewa, a że pod drzewem stała moja fura...

Budżet na zakup 40-45 tyś.
Nie jestem jakoś bardzo uparty na konkretną markę, przyznam że o ile moc i właściwości jezdne mają duże znaczenie, to i podobać się musi - z zewnątrz i wewnątrz.
Na początku koniecznie miało być 4 drzwi, potem uznałem że jakoś przeżyję 2.
Wniosek sam się nasuwa, jestem niezdecydowany to delikatnie powiedziane.
Nie biorę pod uwagę LPG, jestem w stanie zaakceptować spalanie między 10-16 litrów, ważniejsze jest, żeby był to solidny model, silnik bez większych problemów (dlatego skreśliłem wszystkie TFSI)...

Panowie tu mają w większości Renault, ale pewno niejedna marka się przez garaż przewinęła w życiu, więc chętnie poznam opinie, w tym zwłaszcza krytyczne ;)

I tak, wiem że tu i hatchbacki i sedany... wiadomo, bagażnik się przyda, miejsce w środku mile widziane...

- Renault Megane 3 RS / nie wiem czy GT nie wystarczy, nie planuje latać po torze..
- Ford Focus ST mk2, tylko 5 drzwiowy
- Honda Civic Type R FN2 (pięknie brzmi to n/a), silnik świetny tyle że ten lakier...
- Mercedes CLS500, silnik tylko m113, każdy mówi że pancerny, jedynie Airmatic i SBC trochę ryzykowne..

Ogólnie patrzyłem jeszcze na Lagunę Coupe, ale przód mnie odrzuca, jechałem też Megane 2 RS i jedzie pięknie, ale wnętrze mnie odpycha..

Panowie, bo pewnie niejeden stał przed zmianą, rozważał różne opcje, co z tego zestawu by polecili a czego nie?

Z góry dzięki
Pozdr
D.
Awatar użytkownika
Patryk
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 278
Rejestracja: 04 maja 2017, 15:24
Miejscowość: DBL
Samochód: Mégane RS III + prasowe
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

A czego kolega oczekuje? Auto ma być twarde? Na pewno zakładam, że ma mieć trochę tych koni pod maską, bo każdy z wymienionych samochodów to relatywnie mocne propozycje.

Megane R.S. II - dobry samochód, bardzo miło go wspominam, niemniej wnętrze faktycznie może odrzucać.

Megane GT III - może warto rozważyć? ;-) Mam aktualnie zresztą takie na sprzedaż. :-P

Laguna Coupe - próbowałem z 2.0T 204 konie i dla mnie samochód już trochę za miękki, moc też czuć raczej średnio, ale za to dobrze się układa w zakręcie dzięki 4CONTROL.
Awatar użytkownika
yak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 203
Rejestracja: 05 lis 2014, 19:21
Miejscowość: Kraków
Samochód: Jeździ

Re: Megane III RS - daily?

Kolega widzę, że ma podobne rozterki jakie miałem jeszcze niedawno :-D
W sensie fury od sasa do lasa (mały HH vs jakaś locha :-)) )

Co do Megany, nie wiem czy za 40-parę klocków kupisz zadbaną 3 RS.
Jeśli znalazłbyś takową to....musisz zdawać sobie sprawę, że różnica w komforcie między BMW 3 a Megane 3 RS może być duża.
Podobnie by się to miało z Clio 3 , jeśli ją bierzesz pod uwagę.
Clio 4 jest troszkę miększe (niż Clio 3, porównywalni do Megi 3), ale tutaj też pewnie byłby problem z budżetem.

Moim zdaniem żeby kupić Renówkę musisz być gotowy na:
1. Najniższy komfort w stosunku do konkurencji.
2. Różne, dziwne dźwięki, rzężenia, charknięcia ;-) - wszystko na zasadzie TTTM (Ten Typ Tak Ma) ;-)
3. Dłuższe poszukiwania, bo jednak sporo egzemplarzy może być zajeżdżonych/zaniedbanych.

Natomiast w przypadku kupna dobrego egzemplarza takie Renault odwdzięczy się:
1. Czołowymi właściwościami jezdnymi.
2. Niskimi kosztami utrzymania.
3. Niską awaryjnością.
HMP
Posty: 61
Rejestracja: 26 kwie 2018, 7:58
Samochód: GT220

Re: Megane III RS - daily?

W porównaniu do vaga i bmw to Megane 3GT jest bezobsługowe. RS ma lepsze zawieszenie, reszta prosta. GT220 to dość przestarzała konstrukcja, w pozytywnym słowa znaczeniu.
W tym budzecie nie poszalejesz. Fiesta ST jest dobrym wyborem jak szukasz młodego hothatcha. Ciężko o bezwypadkowego, salonowego z niskim przebiegiem RS czy GT220 za 45 koła. A takie Fiesty się trafiają...
Daj sobie spokój z zabytkami pokroju 335d czy E500 jeżeli chcesz tym jezdzic, a nie stać w warsztatach.
Raivex
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 79
Rejestracja: 16 lip 2019, 12:05
Samochód: III RS

Re: Megane III RS - daily?

Kupiłem nie dawno 3rs cupa i był dla mnie miękki więc to kwestia przyzwyczajnienia ( twardość) po za tym autko świetnie nadaje się na daily i moje spalanie wynosi ok 10.5/100 przy mocy 330 koni ( co prawda jeżdżę głównie proste odcinki bez zatrzymywania się na światłach ). Co do opcji napewno bixeon skrętny w nocy robi mega robotę podobnie jak fotochrom taka pierdoła a tyle pomaga jak dla mnie wnętrze nie miało znaczenia liczyło się zapierdzielanie i wygląd z zew i jestem usatysfakcjonowany w 100%
Jarek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2019, 8:42
Miejscowość: W-wa
Samochód: Megane GT220

Re: Megane III RS - daily?

Coś to zapierdzielanie się nie zgadza ze średnim spalaniem.. ;-)
Krzeslobojowe
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 100
Rejestracja: 09 maja 2019, 7:03
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane 3 RS273 Cup S - Stage 2

Re: Megane III RS - daily?

Ja jezdze spokojnie i mam 13/14l w cyklu mieszanym. Raz na jakiś czas sie wyprzedzi i tyle. To auto dużo pali. Skrzynia też bardzo niefortunna z przełożeniami jesli chodzi o eco jazde obwodnicach i autostadach, bo przy 140kmh wciąga już blisko 11l/100.
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1709
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Megane III RS - daily?

U mnie srednie spalanie w miescie 11-12 na 100km ....... 330 KM i 470 Nm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Raivex
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 79
Rejestracja: 16 lip 2019, 12:05
Samochód: III RS

Re: Megane III RS - daily?

Panie Jarku bo mnie nie jara przyśpieszanie jak down 50-150 tylko gdy zaczyna tył lecieć bokiem w zakręcie a do tego wystaczy spokojnie 3 bieg i 3 tys obr w zakręcie z gazem w podłodze a następnie odpuszczenie ewentualnie gdy chcę większy kąt to lewa nóżka :D. Od katowania prostych miałem ex s3 8l i dostawała kopy z sprzęgła jak i latała po kajtkach (odziwo z powodzeniem ) https://www.youtube.com/watch?v=VMa09ypTylQ :D
ODPOWIEDZ