Megane III RS - daily?

Jarek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2019, 8:42
Miejscowość: W-wa
Samochód: Megane GT220

Re: Megane III RS - daily?

take it easy... ;-)
Dan7
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2020, 19:01
Miejscowość: Kraków
Samochód: BMW 335i

Re: Megane III RS - daily?

Cześć

Piszę z telefonu, i nie bardzo widzę opcje odpowiedzi do konkretnych postów, więc będzie zbiorczo.

Z tym komfortem BMW 3 bym nie przesadzał, E90 to sam twardy plastik i tworzywo w środku, skórzane to tylko fotele są, wybrałem ją tylko z uwagi na silnik, który nie sprawiał nawet żadnych problemów, gdyby nie uszkodzenie karoserii to pewno bym nie kombinował ze zmianą. A tak, każdy pretekst jest dobry.

Widziałem przynajmniej dwie 3RS w okolicach 42-44 tys, w tym jedna z pewnego źródła, ale to znowu kompromis - ponoć właściwości jezdne świetne, ale trzeba zaakceptować brak drugiej pary drzwi i wnętrze. Ale czytam opinie, tu i na innych forach, i testy, i każdy wypowiada się naprawdę pozytywnie.

Fiesta ST odpada, za małe, za ciasne, i nie podobaja mi się te nowsze generacje Forda, Focus ST mk2 polift wizualnie odpowiada najbardziej, ale znów wersji ze skórą trzeba szukać i nie ma łatwo.

Laguna 2.0T nie jechałem, podoba mi się tył, ale nie mogę przeboleć przodu :-) Turbo, więc wiadomo łatwo dodać mocy, to jakaś zaleta.

Clio za małe.

Cisza nt. Type R, jestem w pełni świadom, że 200 km i 190 nm to nie jest bolid, ale jechałem jako pasażer, i odczucia jak jazda jakimś ścigaczem, silnik brzmi jak bajka. Kubełki super. Ale znów tylko 2 drzwi, i legendarna już jakość lakieru..

Rozstrzał od hh do lochy jest, bo podróżowałem CLSem, tyle że 350. Airmatic tryb Sport, cała deska w skórze, świetnie się jechało, bagażnik duży, 4 drzwi. Tyle że wiadomo, Merc to już będą koszty, SBC czy Airmatic, nie mówiąc o spalaniu. Jestem w stanie zaakceptować relatywnie duże spalanie, ale mimo wszystko jak każdy, też zwracam uwagę ile pali, ile kosztuje serwis itd. No i wielkie to, a jak z parkowaniem w KRK to każdy raczej wie...

Ogólnie takie pytanie, jakie mogą być typowe podręcznikowe koszty utrzymania 3RS - tarcze, klocki, zawieszenie, ewentualne naprawy/serwis silnika?
Typowe, to znaczy takie które na bank się pojawią prędzej czy później?

Z góry dzięki Panowie!
Awatar użytkownika
Patryk
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 278
Rejestracja: 04 maja 2017, 15:24
Miejscowość: DBL
Samochód: Mégane RS III + prasowe
Kontakt:

Re: Megane III RS - daily?

Gdyby kolegę zainteresowało:

https://renault-sport.pl/viewtopic.php?f=35&t=3626

;-)
Rogo
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2020, 7:14
Samochód: TBD

Re: Megane III RS - daily?

Cześć, nie chce zakładać nowego tematu, szukam Megane RS3 na daily, o spalaniu już wiem, o kosztach eksploatacji trochę tez. Jeździłem wcześniej UFO TypeS, ale marzy mi się moc i postanowiłem ze jak nie teraz to kiedy, padło na TypeR’a w tej samej budzie, ale niestety same trupy, więc poszerzam zakres poszukiwań, Megane to moje TOP3 Hot Hatchy, wiec pytanie, czy za około 45-50+ jestem w stanie znaleźć zadbana sztukę?
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Megane III RS - daily?

Spokojnie w tym funduszu coś znajdziesz
Rogo
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2020, 7:14
Samochód: TBD

Re: Megane III RS - daily?

Dzieki, moze ktos kojarzy czy jakis forumowicz nie przymierza sie do sprzedazy zadbanego egzemplarza?
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1710
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: Megane III RS - daily?

Zobacz w Dziale Sprzedam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rogo
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2020, 7:14
Samochód: TBD

Re: Megane III RS - daily?

Niestety nic nowego po Twoim :-)
ODPOWIEDZ