Opony zimowe do Megi RS

sosna

Re: Opony zimowe do Megi RS

Też miałem ten dylemat, kupiłem na zeszły sezon Vredestein Xtreme Wintrac z indeksem Y.
Myślę, że ubezpieczalnia w razie draki mogłaby się czepnąć.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, 7:49 przez sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
kojek
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 143
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:01
Miejscowość: Brzesko/Kraków
Samochód: Megane II R.S.

Re: Opony zimowe do Megi RS

Ale po co Y skoro W spokojnie wystarcza? Przecież nawet MIII Rs chyba nie osiąga wyższej max prędkości?
sosna

Re: Opony zimowe do Megi RS

Tak, Y jest w homologacji, przypuszczam że w razie wypadku ubezpieczalnia mogłaby kwestionować " niehomologowane " opony, odmawiając wypłaty. Zresztą różnica w cenie była nieznaczna.
Awatar użytkownika
niuniek28
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2014, 20:39
Miejscowość: Kraków
Samochód: GT220

Re: Opony zimowe do Megi RS

Problemem jest to, że wspmniane opony Vredestein, nie można nigdzie kupić w tym sezonie. Nie znalazłem również żadnych innych dostępnych opon zimowych z indeksem Y. Niby w ofercie są, ale jak zamówicie to Wam powiedzą, że za 6 miesięcy będą dostępne.

Co do ubezpieczalni to zależy od firmy. Na infolinii niby mi powiedzieli, że nie będzie problemu z indeksem W, ale w razie wypadku to mogą już gęgać inaczej.

Jak ktoś znajdzie jakieś zimówki z Y niech da znać, bo ja się poddałem po 2 tygodniach szukania i kupuje W.

Inną sprawą jest również to, że te z indeksem Y będą mniej komfortowe w jeździe (inny oplot i opona twardsza).
...hop siup trala lala...
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Opony zimowe do Megi RS

foxik pisze:Ja kupiłem tutaj http://allegro.pl/4x-225-40-r18-vredestein-wintrac-xtreme-92w-xl-i4676860908.html , przyjechały w 2 dni.
Z indeksem W ;)
sosna

Re: Opony zimowe do Megi RS

Te Vredki kosztują ponad 1000 na oponeo , chora cena, w zeszłym roku placiłem około 600.
Zresztą na agito są w podobnej cenie, tylko W.
foxik

Re: Opony zimowe do Megi RS

kudlaty pisze:
foxik pisze:Ja kupiłem tutaj http://allegro.pl/4x-225-40-r18-vredestein-wintrac-xtreme-92w-xl-i4676860908.html , przyjechały w 2 dni.
Z indeksem W ;)
Wiem , dałem ciała z tym postem :lol:
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Opony zimowe do Megi RS

Poszukałem w sieci jak to wygląda i kwestię indeksu prędkości w oponach zimowych regulują europejskie przepisy - można spokojnie wrzucić opony z niższym indeksem.
[...] Również zimą zdecydowanie najlepiej zadbać, aby opony posiadały indeks prędkości taki, jak zaleca producent auta. Mamy jednak trochę więcej swobody niż w przypadku indeksu nośności. Kwestię tę regulują przepisy europejskie (Dyrektywa 92/23/EWG) jak i polski Kodeks Drogowy. Mówią one, że w odniesieniu do opon zimowych możliwe jest stosowanie niższego indeksu prędkości niż wskazany przez producenta opon, nie niższego jednak niż indeks Q odpowiadający prędkości 160 km/h. W takim przypadku konieczne jest umieszczenie informacji o maksymalnej prędkości wynikającej z indeksu opon wewnątrz samochodu, w miejscu widocznym dla kierowcy. [...]
Źródło: http://www.opony.com.pl/artykul/indeksy ... h/?id=1231
Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 13:07 przez Vasterad, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gaydek
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 77
Rejestracja: 04 kwie 2014, 13:57
Miejscowość: PL
Samochód: turbo

Re: Opony zimowe do Megi RS

Gaydek pisze:
seba pisze:WR A3 jak najbardziej polecane na co dowodem są liczne testy i opinie.
Ja zawsze kieruje się tą stroną:
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-A3.htm
U mnie też się sprawdzają. Co prawda na razie przejeździłem na nich tylko jedną zimę (w tym wyjazd z nizin na narty), ale zastrzeżeń nie mam, polecam.
Druga zima za nami i opinia o Nokianach WR A3 nie uległa zmianie. Spełniają oczekiwania :).
bart.
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 155
Rejestracja: 27 gru 2014, 15:21
Miejscowość: sjz
Samochód: CTR+RSIII

Re: Opony zimowe do Megi RS

Co homologacja mówi o profilu? Moze byc opona 235/45/18? Jaki rozmiar polecacie na zime przy 18 calach?
kuba_z
Posty: 30
Rejestracja: 30 paź 2016, 14:36
Miejscowość: Poznań
Samochód: ISF

Re: Opony zimowe do Megi RS

Ja mam aktualnie 225/40/18 Continental WinterContact TS 850 P i szczerze polecam. Świetnie się trzyma w deszczu, na suchym też jest bardzo dobrze. Na śniegu jeszcze nie miałem okazji przetestować.
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Opony zimowe do Megi RS

Też polecam 850P. Dają radę.
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: Opony zimowe do Megi RS

@bart.
Zima im węższa opona tym lepiej.
Awatar użytkownika
Kampos
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 867
Rejestracja: 19 lip 2018, 17:59
Miejscowość: Słupia J.
Samochód: Megane II RS 293hp_402nm

Re: Opony zimowe do Megi RS

Śmieszny mit. Aż dziwne, że ludzie go dalej powielaja. Co do opon polecam Michelin pilot alpin 4. Mam w rozmiarze 235/40 i jeździ się świetnie mimo że są już 4-letnie.
ODPOWIEDZ