Zakup RS - potrzebna pomoc

Milord
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2019, 7:25
Samochód: Jeszcze nie RS

Zakup RS - potrzebna pomoc

Witam ponownie grono.

Jestem na etapie zakupu samochodu początkowo miala to być Megane 3 GT w kombi ale tych samochodów jest jak na lekarstwo, a jak się coś wystawi to albo przebieg kręcony albo ulep. W drugiej fazie odpuściłem GT zacząłem szukać najzwyklejszej meganki. Ku mojemu zdziwieniu rynek także zapchany jest szrotem po entym wyjeździe za autem i oglądaniem ulepow odpuściłem.

W zeszłym tygodniu dostałem cynk od znajomego, że do sprzedania jest meganki 3 tylko, że RS i jest igła.

Do sedna RS salon polska z 2013 roku jeszcze przed lifting, 1 właściciel, przebieg 80tys km potwierdzony w ASO, 100% bez wypadek żadnych szkód w bazie Renault oraz autadex. W kwietniu zrobione poza ASO niestety tarcze przód tył klocki przód tył, rozrząd kompletny, olej filtry, plyny.
Pojechałem zobaczyć samochód i faktycznie jest igła, Xenon, szklany dach, skórzana tapicerka (czarno-bezowa odrazu pytanie czy w rs ba taka tapicerka?) Grzane fotele 2 komplety opon z 18roku.

Ogólnie nie mam się do czego przyczepić.

Teraz pytania z mojej strony:

-samochod będę używał na codzien na dojazdy do pracy 50km dziennie + zakupy jakieś weekendy wakacje itp czy taki samochód nadaje się do normalnej cywilnej jazdy? Jakie realne jest realne spalanie tego samochodu nie palujac jeżdżąc powiedzmy do 160km? Do pracy dojeżdżam autostrada.

-jak wygląda sprawa późniejszej odsprzedazy takiego samochodu? Jest zainteresowanie? Czy samochód mocno leci z ceny w dół?

-jak wygląda kwestia zawieszenia? Jakie są koszta ewentualnych napraw?

-jakie są słabe punkty tego samochodu mechaniczne?

-na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem samochód już przetrzepalem w ASO

I teraz najważniejsze ile samochód jest wart, bo nie ustaliłem jeszcze ze sprzedawcą ceny.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Zakup RS - potrzebna pomoc

Na górze masz przycisk który rozwija menu i tam masz opcje SZUKAJ. Wszystkie Twoje pytania już były i to nie raz
Zablokowany