Docieranie Megane 4 RS Trophy

santiago420
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2019, 8:18
Samochód: Megane 4 RS Trophy

Docieranie Megane 4 RS Trophy

Witam Panów, w przyszłym tygodniu powinienem odebrać swojego żółtka czyli Megane 4 RS Trophy w kolorze sirius yellow :lol: , czy jakiś posiadacz Megane 4 RS trophy lub RS może coś z doświadczenia napisać o sposobie docierania tego samochodu tak aby wszystko grało jak należy?
Myślę żeby po przejechaniu ok 1500 km zrobić pierwszy serwis, jednak czy ma ktoś jakieś złote rady lub sposoby jak się tym samochodem poruszać aby dobrze dotrzeć silnik?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Docieranie Megane 4 RS Trophy

Jak w instrukcji - nie przekraczać 3000 obrotów przez pierwsze 1000km.

Ja osobiście zrobiłem tak, że pierwsze 1000km nie przekraczałem tych 3000 obrotów, jazda ze zmiennymi obrotami - raczej unikałem autostrad i "esek". Od 1000 do 1500 agresywniej, ale jeszcze nie do odcięcia. Przy 1500 zmiana oleju i ogień.

Poza tym nie wiem czy na cokolwiek ma to wpływ - na pewno nie za naszej kadencji. Poprzedniego RSa miałem testowego i najmniej awaryjnym elementem był silnik, którego z pewnością janusze dręczyły na jazdach testowych. :mrgreen:
santiago420
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2019, 8:18
Samochód: Megane 4 RS Trophy

Re: Docieranie Megane 4 RS Trophy

Dzięki za szybką odpowiedź, dokładnie coś takiego mi chodziło po głowie. Za naszej kadencji pewnie to nie będzie miało żadnego wpływu jednak chciałbym mieć czyste sumienie przekazując samochód w ręce kogoś innego w przyszłości.

Przed zakupem miałem okazję pojeździć dwoma demówkami, RSem i Trophy żaden z nich nie miał przejechane nawet 600km a Pan sprzedawca na fotelu pasażera czy za kierownicą nic nie wspominał żeby to auta choć trochę oszczędzać.

Mam nadzieje, że 1500 km minie w mgnieniu oka :mrgreen:
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3364
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Docieranie Megane 4 RS Trophy

W instrukcji jest napisane że ma znaczenie bo pełnię mocy auto uzyskuje dopiero po 3000km
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: Docieranie Megane 4 RS Trophy

Teraz nawet Fiat TIPO 1.4 ma ograniczone osiągi do pierwszych 3 tyś km
ODPOWIEDZ