Megane RS 265 Cup

lukp

Re: Megane RS 265 Cup

Daniel1980 jeździłeś ta Megane Trophy od Nawrota na ohlinsie?
bart.
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 155
Rejestracja: 27 gru 2014, 15:21
Miejscowość: sjz
Samochód: CTR+RSIII

Re: Megane RS 265 Cup

Interesuje się dość mocno RSką, ciekawi mnie temat skrzyni biegów. Sam mam Type R, z short shifterem, węglowymi synchronizatorami i ciężką gałką skunka2, biegi zmienia się z wielką przyjemnością i bardzo małym skokiem. Jak to wygląda w RS? Z tego co widziałem skok lewarka dość duży, jak z precyzją i drogą powadzenia lewarka?
gary

Re: Megane RS 265 Cup

bart., Skrzynia jest całkiem ok, biegi jak dla mnie mają mały skok, skrzynia jest precyzyjna, ale odnosi się wrażenia jakby skrzynia była sucha, biegi wskakują bez tego czegoś. ;-) Do póki się nie przejedziesz i nie pozmieniasz to się nie przekonasz ;-)

Ja w japońcu miałem chyba ciut milszą skrzynię 8-)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 12:38 przez gary, łącznie zmieniany 1 raz.
Shymek

Re: Megane RS 265 Cup

Nie ma problemu by zrobić shorta na wybieraku :-) Mam tak zrobione u siebie w Megane 2, do tego jeszcze jeden mały patent z linkami biegów i teraz nie dość że skok lewarka jest krótki to biegi wchodzą idealnie ( w porównaniu do seryjnej precyzji jest prawie przepaść) z takim jakby "klikiem" ;-)
bart.
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 155
Rejestracja: 27 gru 2014, 15:21
Miejscowość: sjz
Samochód: CTR+RSIII

Re: Megane RS 265 Cup

Jak jest możliwość jakiegoś shorta to fajnie, w Hondzie z przyjemnością się zmienia biegi, choć akurat tutaj tak często nie trzeba tego robić.
Jak jechałem jako pasażer, w dodatku na torze, to jednak jeszcze wtedy nie zwracałem uwagi jak ta zmiana biegów wygląda.

Ogólne jest mało części tuningowych- mało wzg Hondy :-P Ale to akurat mnie nie boli, bo już raz podwoiłem wartość samochodu i ten raz wystarczy.
adrianRS

Re: Megane RS 265 Cup

kup lancera ;D to poczworzysz wartość samochodu ;)
mabz

Re: Megane RS 265 Cup

bart. pisze:Interesuje się dość mocno RSką, ciekawi mnie temat skrzyni biegów. Sam mam Type R, z short shifterem, węglowymi synchronizatorami i ciężką gałką skunka2, biegi zmienia się z wielką przyjemnością i bardzo małym skokiem. Jak to wygląda w RS? Z tego co widziałem skok lewarka dość duży, jak z precyzją i drogą powadzenia lewarka?
Nie ma takiego auta, które miałoby skrzynię lepszą od Hondy- musisz to zaakceptować.
Skrzynia w Megane jest ok jak na francuza, ale w porównaniu do Type-Ra będziesz sie czuł jak w trzech kondomach :lol:
bart.
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 155
Rejestracja: 27 gru 2014, 15:21
Miejscowość: sjz
Samochód: CTR+RSIII

Re: Megane RS 265 Cup

właśnie od Ciebie po ciuchu oczekiwałem odpowiedzi, bo masz porównanie z autopsji :-)

Megane to rozsądny następca CTRa, badam temat od dłuższego czasu i praktycznie tylko ona wchodzi w grę w rozsądnej kasie. Ale nie zmienia faktu, że z Hondami ciężko się rozstać ;-)
mabz

Re: Megane RS 265 Cup

Niedawno kumpel dał mi przedmuchać swoją Hanię EP3 - niesamowita radocha, mimo że to tylko 200 KM! ;-) :mrgreen:
ODPOWIEDZ