Megane RS 265 Cup

Daniel1980

Megane RS 265 Cup

Witam Kolezanki i Kolegow,

nie jestem posiadaczem RS265 ale nosze sie z takim zamiarem i chcialbym wkrotce zamowic. Powiedzcie mi prosze jak sie tym samochodem jezdzi na codzien. Mam tu na mysli glownie zawieszenie. Cz przy naszych drogach w miastach to auto nie jest zbyt twarde? Rozmyslam tylko wersje Cup, poniewaz przy tej mocy szpera musi byc. Napiszcie prosze, czy zawieszenie nie jest meczace pokonujac droge dom-praca, dom- zakupy itd. Cieszylbym sei rowniez z waszych opinii odnosnie wyposazenia. Co RS musi waszym zdaniem miec? Jak gra BOSE w tym aucie?

Z gory dziekuje
Daniel
gary

Re: Megane RS 265 Cup

Cup nie jest za twardy! I nie słuchaj tych, którzy mówią że jest. Nie znają się. Pamiętaj, że ten zawias świetnie wybiera, mimo twardości auto nie podskakuje na każdej nierówności i to mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Bo dawno nie jeździłem na czymś tak dobrym. I pod tymi słowami powinien podpisać się każdy użytkownik RS'ki ;-)

Kubełki i R.S monitor, a resztę skonfiguruj tak jak chcesz. Uważam jednak, że jak masz wykorzystywać ten samochód jako środek transportu dom->praca->dom->zakupy, to są lepsze opcje, aczkolwiek nie w tej cenie ;-)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 20:28 przez gary, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel1980

Re: Megane RS 265 Cup

Dzieki Gary za szybka odpowiedz!

ZAwsze mozna liczyc na Krk . Bede w sobote ogladal w krk na Opolskiej:
http://otomoto.pl/renault-megane-rs-265 ... 11266.html
Za dwa tygodnie Nawrot we Wroclawiu bedzie mialo Trophy

Jesli piszesz, ze w Krakowie mozna spokojnie jezdzic bez uderzania glowa w podsufitke, to jest to juz jakis argument- oczywiscie za. Sam jestem z krk i znam te drogi.

A masz u siebie BOSE?

Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
zeus_85
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 540
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:38
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Renault Laguna II GT
Kontakt:

Re: Megane RS 265 Cup

Daniel1980, mógłbym do Ciebie dołączyć jak będziesz jechał do Nawrota? Z chęcią bym zobaczył nowego RSa na żywo z bliska. Przy okazji mógłbym ocenić jak dużo jeszcze mojej Lali brakuje, żeby zrobić pierwszą w PL Lagunę RS :mrgreen:
Projekt "Renault Laguna: Od GT do RS" uważam za rozpoczęty:
220KM @ 5200 / 324Nm @ 3500 --> 237KM @ 5233 / 368Nm @ 3124 --> 249KM @ 5800 / 400Nm @ 3260
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

Polecam zawieszenie - dzisiaj z pakietu Sport , a kiedyś Cup . Nie jest męczące . Ba , miałem nadzieję na twardsze , a ponadto jest szpera , więc zdaje się , że w przypadku Megane R.S. nie ma o czym rozmawiać . ;-) Mimo , że to miałby być daily car , polecam fotele kubełkowe Recaro - po pierwsze wyglądają ślicznie , a po drugie naprawdę są bardzo wygodne . Nie są miękkie , natomiast pozwalają zająć taką pozycję za kierownicą , przez którą nie bolą plecy nawet po bardzo długich trasach . Cytując moją Babcię - "siedzi się jak przed telewizorem" (seriously :-P ) . R.S. Monitor to gadżet , ale bardzo fajny w samochodzie o charakterze sportowym , dlatego warto - zacznie się startowanie ze świateł z włączonym stoperem (potwierdzone) . :-P Bose nie słyszałem , więc nie oceniam , ALE nie występuje z Recaro . Standardowe "nagłośnienie" jest bardzo przeciętne , ale z punktu widzenia osoby , która nie jest fanatykiem , nie narzekam .
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 21:52 przez wojteczek_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bzyku_flashi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 205
Rejestracja: 05 kwie 2014, 8:09
Miejscowość: Zabrze
Samochód: w poszukiwaniu szczęścia
Kontakt:

Re: Megane RS 265 Cup

Ja też mam od ręki :)
Nicholas

Re: Megane RS 265 Cup

Zawieszenie jest bardzo dobre, sprawdza się w codziennym użytkowaniu, choć na "kocie łby" już słabo daje radę.
Należy uważać na większe dziury, jednak w codziennym użytkowaniu jest bardzo przyjemne.

Z wyposażenia RS monitor koniecznie.
Fotele Recaro - tu trzeba opracować sposób wsiadania do auta, ponieważ boczki mocno się niszczą.

Bagażnik jest zaskakująco ogromny na zakupy śmiało możesz przyjechać z całą rodziną :)
Daniel1980

Re: Megane RS 265 Cup

Dziekuje Wojteczek_ oraz Nicholas za wasze opinie I doswiadczenia z jazdy na codzien. Odnosnie siedzen kubelkowych, to nawet w salonie mi panowie odradzali, mowiac ze bedzie twardo niewygodnie i meczaco na codzien. Wy macie zgola inne zdanie na ten temat- dzieki!
Mam wrazenie, ze cofanie w tym aucie musi byc lekko stresujace( mala widocznosc) - mozecie potwierdzic?

Co do Monitora RS, to owszem musi byc, nad kubelkami sie zsatanawiam i nad dachem panoramicznym. Ciekaw jestem tylko opinii nt. BOSE bo drogie to jak ch.... , drozsze od pakietu CUP :-(. Moj chyba bedzie bialy z czerwonymi wstawkami.

@zeus_85, jasne dam znac na forum kiedy bedzie. Nawrot ma do mnie dzwonic, mozemy sie wtedy ustawic. ciekaw jestem Twojego projektu... :-)

Pozdrawiam
Daniel
wirusx26

Re: Megane RS 265 Cup

Daniel1980 pisze:Dziekuje Wojteczek_ oraz Nicholas za wasze opinie I doswiadczenia z jazdy na codzien. Odnosnie siedzen kubelkowych, to nawet w salonie mi panowie odradzali, mowiac ze bedzie twardo niewygodnie i meczaco na codzien. Wy macie zgola inne zdanie na ten temat- dzieki!
Mam wrazenie, ze cofanie w tym aucie musi byc lekko stresujace( mala widocznosc) - mozecie potwierdzic?

Co do Monitora RS, to owszem musi byc, nad kubelkami sie zsatanawiam i nad dachem panoramicznym. Ciekaw jestem tylko opinii nt. BOSE bo drogie to jak ch.... , drozsze od pakietu CUP :-(. Moj chyba bedzie bialy z czerwonymi wstawkami.

@zeus_85, jasne dam znac na forum kiedy bedzie. Nawrot ma do mnie dzwonic, mozemy sie wtedy ustawic. ciekaw jestem Twojego projektu... :-)

Pozdrawiam
Daniel
przy cofaniu nie jest źle ale faktycznie trzeba się troszkę przyzwyczaić, ewentualnie pomocna jest kamera cofania jak konfigurujesz to zamów i będzie z bańki.
Bierz podstawowy zestaw audio założysz inne głośniki wytłumisz drzwi dasz wzmacniacz i będzie lepiej i taniej. Jak jesteś z wawy to na którymś spocie sobie u mnie posłuchasz jak gra taki zestaw. a jak zamówisz bose to nie bedzie recaro a naprawdę warto mieć te fotele ja nie mam i żałuję.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2014, 10:08 przez wirusx26, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
q3ok
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 390
Rejestracja: 06 wrz 2014, 17:08
Miejscowość: Śląsk
Samochód: R26

Re: Megane RS 265 Cup

Czy zawieszenie Cup w Megane III jest bardziej "miękkie" w rozumieniu ogólnym niż w Megane II?
Jeżeli nie - to dla osoby która nigdy nie jeździła usportowionym samochodem, zawieszenie będzie przez kilka pierwszych tygodni czymś do czego trzeba się przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

Widoczność do tyłu , szczególnie pod kątem , jest bardzo słaba . Wygrał design . ;-) W moim przekonaniu kamera cofania nie pomaga , ponieważ pokazuje to , co jest bezpośrednio za zderzakiem - krótko mówiąc masz możliwość oglądania tego , co powoduje pikanie czujników parkowania z tyłu . To wszystko . Dach panoramiczny to zawsze jest bardzo fajny gadżet , ale pamiętaj , że w tym przypadku podsufitka jest w kolorze jasnoszarym , a nie czarnym , jak w wersji bez panoramy . :-P Jeśli chodzi o Recaro to faktycznie w teorii powinny być niewygodne , ale osobiście nie spotkałem się z osobą , która narzekałaby na komfort . Wliczając w to osoby w wieku > 60 lat . ;-)
gary

Re: Megane RS 265 Cup

Daniel1980, Nie słuchaj rad Pana z salonu ;-) poczytaj o recaro CS na forach. Ten fotel jest mega wygodny i wszyscy dookoła go polecają. Nie kupuj zwykłych foteli. Nie będziesz żałował :-D
Daniel1980

Re: Megane RS 265 Cup

Witam ponownie,

musze przyznac, ze jestem bardzo milo zaskoczony iloscia waszych komentarzy. widac, ze to forum zyje i ludzie interesuja sie nie tylko koncem wlasnego nosa ;-) . Brawo

Nie wiedzaiem, ze Recaro wyklucza bose. Jako znawcy tematu, macie z pewnoscia racje. Dzieki!

@Wojteczek_
Fajnego masz tego bialaska! Tez o baialym mysle, ale juz z czerwonymi wstawkami(spojler, boki I przod).
Dziekuje za feedback odnosnie Recaro. Ja naprawde myslalem, ze te siedzenia sa niewygodne w codzeinnej jezdzie poza torem.
Pozdrawiam
Daniel
wirusx26

Re: Megane RS 265 Cup

[quote="wojteczek_"]Widoczność do tyłu , szczególnie pod kątem , jest bardzo słaba . Wygrał design . ;-) W moim przekonaniu kamera cofania nie pomaga , ponieważ pokazuje to , co jest bezpośrednio za zderzakiem - krótko mówiąc masz możliwość oglądania tego , co powoduje pikanie czujników parkowania z tyłu . To wszystko . Dach panoramiczny to zawsze jest bardzo fajny gadżet , ale pamiętaj , że w tym przypadku podsufitka jest w kolorze jasnoszarym , a nie czarnym , jak w wersji bez panoramy . :-P Jeśli chodzi o Recaro to faktycznie w teorii powinny być niewygodne , ale osobiście nie spotkałem się z osobą , która narzekałaby na komfort . Wliczając w to osoby w wieku > 60 lat . ;-)[/quote Wojciechu Andrzej ma kamerę u siebie i mówi ze jest mega pomocna w obserwacji przy wyjeżdżaniu z nie widocznych miejscówek
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

wirusx26 pisze:Wojciechu Andrzej ma kamerę u siebie i mówi ze jest mega pomocna w obserwacji przy wyjeżdżaniu z nie widocznych miejscówek
Hm , mając możliwość sprawdzenia kamery cofania u kolegi nie miałem wrażenia , że jest pomocna , ale być może to były wyjątkowe okoliczności , więc zwracam honor kamerze cofania - pozostaje sprawdzić ją osobiście . ;-)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2014, 14:10 przez wojteczek_, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ