Megane RS 265 Cup

Awatar użytkownika
MRodz
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 203
Rejestracja: 02 kwie 2014, 16:03
Miejscowość: Warszawa
Samochód: R26 0839 + Williams 0366

Re: Megane RS 265 Cup

Daniel1980 pisze:Dziekuje Wszystkim forumowiczom za rady I wskazowki.
Bylem w krk ogladac RS w salonie. Niestety nie moglem sie przejechac. Nie mam przez to zdania, jak auto przyspiesza i jak sie nim jezdzi. Trophy 275 juz dotarlo do Wrocka. tutaj bede mogl zasmakowac jazdy probnej. Ma sens branie Trophy 275?

Jechalem dzis Leonem Cupra 280. Powiem Wam, ze pieknie to chodzi. Musze przejachac sie RS, bo poki co jestem zauroczony Cupra.

Pozdrawiam
Daniel
http://www.pistonheads.com/doc.asp?c=52&i=30545
Daniel1980

Re: Megane RS 265 Cup

Dzieki Mrodz,

bardzo fajne porownanie. Widac, ze nie maja faworytow.

Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
zip
Posty: 203
Rejestracja: 15 kwie 2014, 9:07
Miejscowość: wawa
Samochód: Rs 350

Re: Megane RS 265 Cup

Daniel1980 pisze:Dziekuje Wszystkim forumowiczom za rady I wskazowki.
Bylem w krk ogladac RS w salonie. Niestety nie moglem sie przejechac. Nie mam przez to zdania, jak auto przyspiesza i jak sie nim jezdzi. Trophy 275 juz dotarlo do Wrocka. tutaj bede mogl zasmakowac jazdy probnej. Ma sens branie Trophy 275?

Jechalem dzis Leonem Cupra 280. Powiem Wam, ze pieknie to chodzi. Musze przejachac sie RS, bo poki co jestem zauroczony Cupra.

Pozdrawiam
Daniel

Wczoraj pojezdzilem troche leonem cupra

powinni nazwac to dupra a nei cupra :D
to szybsza fabia zero frajdy z jazdy
miekki, wydech cichy( jest jakis przycis cupra ,ale to chyba zglosniczkow jakies charczenie dochodzilo) , fotele cupra obok recaro nawet nie staly
odglos silnika tez nie za specialny
przyspieszenie przecietne jak na hh

Ogolnie bardzo sie zawiodlem i zrezygnowalem z zakupu cupry
wirusx26

Re: Megane RS 265 Cup

zip pisze:
Daniel1980 pisze:Dziekuje Wszystkim forumowiczom za rady I wskazowki.
Bylem w krk ogladac RS w salonie. Niestety nie moglem sie przejechac. Nie mam przez to zdania, jak auto przyspiesza i jak sie nim jezdzi. Trophy 275 juz dotarlo do Wrocka. tutaj bede mogl zasmakowac jazdy probnej. Ma sens branie Trophy 275?

Jechalem dzis Leonem Cupra 280. Powiem Wam, ze pieknie to chodzi. Musze przejachac sie RS, bo poki co jestem zauroczony Cupra.

Pozdrawiam
Daniel

Wczoraj pojezdzilem troche leonem cupra

powinni nazwac to dupra a nei cupra :D
to szybsza fabia zero frajdy z jazdy
miekki, wydech cichy( jest jakis przycis cupra ,ale to chyba zglosniczkow jakies charczenie dochodzilo) , fotele cupra obok recaro nawet nie staly
odglos silnika tez nie za specialny
przyspieszenie przecietne jak na hh

Ogolnie bardzo sie zawiodlem i zrezygnowalem z zakupu cupry
Mówiłem Ci, że to pokurcz jest :D
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 6:04 przez wirusx26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

zip , a gdzie jest demo do jazd próbnych ?
foxik

Re: Megane RS 265 Cup

duży plus, że samym programem lub boxem powinno być około 380KM, wyglądu nie komentuje, nie da się wyłączyć ESP (i tak ingeruje).
Shymek

Re: Megane RS 265 Cup

380KM z 280KM progrmem? Chyba w Unitroniku :lol:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 11:58 przez Shymek, łącznie zmieniany 1 raz.
torek

Re: Megane RS 265 Cup

bez przesady... 100KM z programu to ni dy rydy.. Tam jest jednostka TFSI... średnio po programach te silniki przyjmują do około 40KM... i to w maksie... :mrgreen:
Awatar użytkownika
niuniek28
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2014, 20:39
Miejscowość: Kraków
Samochód: GT220

Re: Megane RS 265 Cup

torek pisze:bez przesady... 100KM z programu to ni dy rydy.. Tam jest jednostka TFSI... średnio po programach te silniki przyjmują do około 40KM... i to w maksie... :mrgreen:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 919&type=1
8-)
...hop siup trala lala...
Shymek

Re: Megane RS 265 Cup

Tylko KUPrA ma na starcie deklarowane 280 a nie 300 ;-) więc pytanie czy np. strerownik jest ten sam bo od niego zalezy bardzo dużo
Awatar użytkownika
zeus_85
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 540
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:38
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Renault Laguna II GT
Kontakt:

Re: Megane RS 265 Cup

niuniek28, coś mi się wydaje, że to są bajkopisarze. Jakim cudem wszystkie pomiary na serii wyrzucają wyniki wyższe o co najmniej 20KM? Do tego samym programem potrafią wyciągnąć po 80-90KM więcej mocy w porównaniu do serii, a jakieś 50-60KM w porównaniu do ich pomiarów?
Projekt "Renault Laguna: Od GT do RS" uważam za rozpoczęty:
220KM @ 5200 / 324Nm @ 3500 --> 237KM @ 5233 / 368Nm @ 3124 --> 249KM @ 5800 / 400Nm @ 3260
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Megane RS 265 Cup

Obrazek
Awatar użytkownika
niuniek28
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2014, 20:39
Miejscowość: Kraków
Samochód: GT220

Re: Megane RS 265 Cup

zeus_85 pisze:niuniek28, coś mi się wydaje, że to są bajkopisarze. Jakim cudem wszystkie pomiary na serii wyrzucają wyniki wyższe o co najmniej 20KM? Do tego samym programem potrafią wyciągnąć po 80-90KM więcej mocy w porównaniu do serii, a jakieś 50-60KM w porównaniu do ich pomiarów?
Zeus, z własnego doświadczenia Ci powiem, że Compsport to nie bajkopisarze tylko jedna z lepszych firm tuningowych. Robili mi program w aucie mojej żony (A3 1.8T) i jestem zadowolony. Auto jeździ porównywalnie do S3 (225hp) mimo, że na hamowni Compsportu wyszło 187hp. Z ciekawości auto zhamowałem drugi raz na hamowni Termanowskich w Niepołomicach i wypluło 198hp. Nie ma co się podniecać kreskami, bo ważna jest dupohamownia mojej żony która twierdzi, że jej audi jest szybsze od mojego Gt220 :shock:

Shymek, silnik w Cuprze 280 jest identyczny co w S3/Golfie R. W linku, który podałem jest to napisane, sterownik jest ten sam.

Z ciekawostek mogę Wam powiedzieć, że Compsport zakupił specjalnie silnik do S3, żeby przygotować do niego program. Molo również robił u nich program do swojego RS-a i z tego co pisze jest zadowolony.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 3:43 przez niuniek28, łącznie zmieniany 1 raz.
...hop siup trala lala...
Shymek

Re: Megane RS 265 Cup

Ja nie mam zastrzeżeń do Compotów ;-)
Prawda jest taka że w PL auta grupy VW sa opanowane do perfekcji i zazwyczaj jako pierwsi na świecie mamy rozszyfrowane sterowniki. Jakbyśmy mieli tu takich fachowców od francuzów to i z Megan czy Lagun krzesano by kosmiczne wyniki

To że wykrzesali dużo iskier z tego silnika to fajnie - pytanie jak długo on pojeździ bo to nie jest slinki z przed paru lat tylko nowiutki i tak naprawdę nie wiadomo jak to przełoży się na żywotnośc jednostki.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Shymek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zip
Posty: 203
Rejestracja: 15 kwie 2014, 9:07
Miejscowość: wawa
Samochód: Rs 350

Re: Megane RS 265 Cup

wojteczek_ pisze:zip , a gdzie jest demo do jazd próbnych ?
Łopuszańska 72
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez zip, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ