Megane RS 265 Cup

Awatar użytkownika
niuniek28
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2014, 20:39
Miejscowość: Kraków
Samochód: GT220

Re: Megane RS 265 Cup

Shymek pisze:Ja nie mam zastrzeżeń do Compotów ;-)
Prawda jest taka że w PL auta grupy VW sa opanowane do perfekcji i zazwyczaj jako pierwsi na świecie mamy rozszyfrowane sterowniki. Jakbyśmy mieli tu takich fachowców od francuzów to i z Megan czy Lagun krzesano by kosmiczne wyniki

To że wykrzesali dużo iskier z tego silnika to fajnie - pytanie jak długo on pojeździ bo to nie jest slinki z przed paru lat tylko nowiutki i tak naprawdę nie wiadomo jak to przełoży się na żywotnośc jednostki.
Żywotność silnika będzie jak każdego innego po stage 1.

Każda kolejna "wycieczka" zostanie nagrodzona jak w poście poniżej / ADMINISTRATOR
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez niuniek28, łącznie zmieniany 2 razy.
...hop siup trala lala...
Shymek

Re: Megane RS 265 Cup

Piszę teraz jako ADMINISTRATOR (nie jako użytkownik auta). Każda kolejna słowna wycieczka do jakiegokolwiek użytkownika forum zostanie bez ostrzeżenia nagrodzona banem 7-dniowym. Każdy kolejny podobny występek to kara rośnie o +7dni: 14, 28, 35 itd.
Awatar użytkownika
Gaydek
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 77
Rejestracja: 04 kwie 2014, 13:57
Miejscowość: PL
Samochód: turbo

Re: Megane RS 265 Cup

Ma podstawie własnego doświadczenia dodam, że Recaro są absolutnie fantastyczne. Tylko pasażerowie z tylnej kanapy narzekają, bo pod Recaro jest bardzo mało miejsca na stopy ;).

W mieście i na trasie - jeśli pytasz o komfort - bez zarzutu, nie męczy. Miejsca dużo, bagażnik jak dla mnie ogromny. Nagłośnienie do najlepszych nie należy, ale z tym da się coś zrobić. Oświetlenie (bi-ksenon) bardzo dobre, tylko policja kilka razy zatrzymała mnie "za światła" (ksenony i LEDy świecące jednocześnie w Polsce powiatowej są nie do polyślenia ;) ).

Ale... Autem możesz pojechać nie tylko po bułki ;). O tym jak jest dobre wszyscy wiedzą. Ja nie będę się rozpisywał, ale wspomnę tylko, że moje oczekiwania zarówno na Poznaniu, jak i na Nurburgring zostały z nawiązką zaspokojone.
choochoomotherF

Re: Megane RS 265 Cup

Witam, to mój pierwszy post na tym forum - na szczęście nie musiałem zakładać nowego tematu, ponieważ ten traktuje o moich obecnych dylematach... zatem do rzeczy :-)

Do końca br planuję zakup któregoś z dwóch poniższych aut:
MINI Cooper S (184KM)
albo
Renault Megane RS Cup ;-)

Samochód kupowany na firmę, budżet max. 65tys. zł, roczniki zapewne 2010-2011, poszukiwania na Zachodzie przez wyspecjalizowaną firmę, auto na 4-5 lat.

I teraz tak - Megane jest co do zasady moim faworytem, to auto z wyższej półki jeśli chodzi o osiągi, rozmiar etc. Problemem jest to, czy RS-ka będzie dobrze służyła jako całoroczny daily driver?

Interesują mnie przede wszystkim koszty utrzymania (szczególnie wydatki na zawieszenie) - orientujecie się może o ile byłyby wyższe w Renault w porównaniu do innych hot hatchy, nawet tych mniej hardkorowych? Od dawna kręci mnie wizja użytkowania MIIIRS, ale nie chcę się wpakować w coś, co mnie przerośnie finansowo - a o kosztach utrzymania Renault Sportów usłyszałem trochę niepokojących rzeczy. Cooper S może i jest drogi w zakupie, ale konstrukcyjnie nie jest to aż tak skomplikowana maszyna jak Renault, więc w teorii na co dzień powinien być bardziej przyjazny w użytkowaniu. Pytanie tylko, czy tak jest w rzeczywistości ;-)

Oba modele w zakładanym przeze mnie budżecie występują w praktycznie tożsamych rocznikach - Megane jest cały poziom wyżej jeśli chodzi o osiągi, dlatego jeśli tylko koszty utrzymania są na rozsądnym (jak na tę klasę aut) poziomie, to bliżej mi do Francuza.

Auto chcę kupić w możliwie jak najkrótszym czasie, więc liczę na Waszą pomoc! ;-)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

Nie wiem , jakie są żywotność i ewentualne koszty napraw zawieszenia , ale jeśli chodzi o użytkowanie na co dzień to sprawdza się w 100% . Nie jest męczący i stanowi bardzo fajny kompromis między sportem i komfortem .
badzer

Re: Megane RS 265 Cup

Witam,

Może ktoś potwierdzic, że RS nigdy nie wychodził w zestawieniu CUP + BOSE? Nawet przed liftem?
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

Zdaje się , że pakiet Cup nigdy nie kolidował z Bose . To fotele kubełkowe wykluczają Bose .
Awatar użytkownika
bzyku_flashi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 205
Rejestracja: 05 kwie 2014, 8:09
Miejscowość: Zabrze
Samochód: w poszukiwaniu szczęścia
Kontakt:

Re: Megane RS 265 Cup

Teraz Bose dziwnym trafem też da się zamówić z RECARO ale nie da się z nawigacja :-/
badzer

Re: Megane RS 265 Cup

Pisząc CUP miałem na myśli (zawieche, kubełki i reszte) :)
Czyli przed lift nie mógł mieć, polift może mieć?
A mi zależy też na xenonie :)

Przez księgowych ciężko wszystko pogodzić :)
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

Czyli jeśli chcesz mieć reflektory ksenonowe i pakiet Cup i Bose to musisz szukać modeli przed liftem z 2014 roku bez foteli kubełkowych . :-P Jeśli fotele kubełkowe > reflektory ksenonowe to wycieczka do salonu Renault i rezygnacja z nawigacji . ;-)
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Megane RS 265 Cup

w najnowszym modelu nie ma ksenonów, nie zamówisz fabrycznie nowego modelu z ksenonami.
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteczek_
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 366
Rejestracja: 07 kwie 2014, 10:08
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Meggie

Re: Megane RS 265 Cup

seba pisze:w najnowszym modelu nie ma ksenonów, nie zamówisz fabrycznie nowego modelu z ksenonami.
Tak , jak napisałem . ;-)
wirusx26

Re: Megane RS 265 Cup

a na co Ci to bose jak to nie gra ? tzn gra lepiej od arkamys 3d sound ale i tak nie gra.
Awatar użytkownika
PieQt
Posty: 64
Rejestracja: 15 cze 2014, 16:26
Miejscowość: Wawa
Samochód: RS250

Re: Megane RS 265 Cup

seba pisze:w najnowszym modelu nie ma ksenonów, nie zamówisz fabrycznie nowego modelu z ksenonami.
To ten problem dotyczy nie tylko gt220?
Obrazek
foxik

Re: Megane RS 265 Cup

dotyczy każdej megane 2014 z nowymi lampami.
ODPOWIEDZ