M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Miki392
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2019, 23:36
Samochód: Citroen C4 B7

M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Cześć, z góry mówię użyłem opcji szukaj, ale nic nie znalazłem. Rozglądam się za Megane 3 RS. Wpadły mi jakieś egzemplarze i właśnie 2 sztuki przerobione z anglika. Jak Wy to widzicie ? Na początku byłem na nie bo przekładaniec, pewnie jest źle poskładany, ktoś coś zapomniał przełożyć, źle to zrobił itp. itd. Podobno jednak przekładka jest bardzo prosta i nie narusza konstrukcji auta chyba tak to mogę nazwać w sensie jest bezpieczny itp. Proszę o pomoc, wytłumaczenie czy można w to iść czy kompletnie nie bo to nie Europa i koniec kropka. Dlaczego myślę o Angliku ? ponieważ mój budżet nie jest za wesoły, chyba jedyny powód.
Awatar użytkownika
Maćko
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 74
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:14
Samochód: Megane III GT Tce 180

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Nawet jeśli przekładka jest rzeczywiście, tak jak mówisz, prosta to mimo wszystko może być spieprzona przez kogoś, kto się na tym nie zna. Weź to pod uwagę, bo zawsze jest szansa, że będziesz musiał to po kimś poprawiać. To są dodatkowe koszta, a sam mówisz, że budżet masz niewesoły.
Zapytaj sprzedających przez kogo były robione przekładki i poczytaj opinie w necie, może robiły to profesjonalne firmy i nie ma czego się obawiać.
Pytanie czy szukanie oszczędności już przy zakupie auta to dobry pomysł? Do portfela się nie zagląda ale poczytaj o utrzymaniu rsa
https://renault-sport.pl/viewtopic.php?f=41&t=2474
Awatar użytkownika
Tctomasz
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 735
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:17
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane 4 rs

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Nie brałbym, tym bardziej, że ostatnio zauważyłem że za "przekładańce" chcą tyle samo co za europę...albo nawet więcej :-)
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Awatar użytkownika
PatiEK_PL
Posty: 645
Rejestracja: 03 kwie 2019, 15:51
Miejscowość: Warszawa
Samochód: MIIRSphI SCIIphII

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Jeśli przekładka polega na wymianie części mechanicznych, bez cięcia i spawania ściany grodziowej, to raczej nie ma dużego strachu. Byle elektryka była zrobiona poprawnie i wszystko działało.
Wiadomo że wszystko się da spierdzielić, ale przekładka to głównie wymiana przekładni kierowniczej i deski (tak, upraszczam).
Awatar użytkownika
Maćko
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 74
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:14
Samochód: Megane III GT Tce 180

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Też warto mieć na uwadze że Anglika później będzie zdecydowanie trudniej komuś odsprzedać. Tym bardziej za parę lat, gdy ceny spadną i nie będzie nawet pola do popisu aby dać atrakcyjną cenę względem Europejczyków
efgie
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2016, 11:40
Samochód: MIIIGT220

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Najgorsza to chyba elektryka. Jeżeli ktoś przedłużał wiązkę samodzielnie a nie położył europejskiej w całości to poprawianie tego może być koszmarem. Wchodziłbym bym tylko jeżeli cena byłaby drastycznie niższa.
Awatar użytkownika
PatiEK_PL
Posty: 645
Rejestracja: 03 kwie 2019, 15:51
Miejscowość: Warszawa
Samochód: MIIRSphI SCIIphII

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Bez przesady. Największa robota to chyba elektryka drzwi/okien.
Awatar użytkownika
Mocarz3
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 264
Rejestracja: 25 kwie 2019, 10:52
Miejscowość: Centralna Polska
Samochód: Megane 3 GT Coupe 190KM albo i wincy

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

i potem cuda się dzieją...

znajomy kupił C3 w Polsce i o niedługim czasie okazało się że mocno gubi prąd, pojechał do ASO i dopiero tam go uświadomili że to przeróbka z Anglika (zrobiona w DE). Do Polski przyszedł jako Europa, kupa problemu ..nikt tego nie chciał poprawiać. Finał taki że po wielkich bólach udało mu sie oddać auto właścicielowi (który - kobieta nie rozumiał/a w czym jest rzecz)

a jak budżet mały to GT sobie kup kolego..części tańsze a frajda też jest z jazdy.
Awatar użytkownika
PatiEK_PL
Posty: 645
Rejestracja: 03 kwie 2019, 15:51
Miejscowość: Warszawa
Samochód: MIIRSphI SCIIphII

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

W M2 przekładkę się da zrobić samemu, mając dostępny kanał/podnośnik i podstawową wiedzę elektryczną. To naprawdę nie jest rocket science. Imprezy i Hondy się trudno przekłada bo ściana grodziowa jest niesymetryczna i jest dużo cięcia i spawania.
Miki392
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2019, 23:36
Samochód: Citroen C4 B7

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Sorki już się przywitałem ;)
Miki392
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2019, 23:36
Samochód: Citroen C4 B7

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Dziękuje bardzo za odpowiedzi i dyskusje. Szukam M3RS do 50 tys. zł jednak nic w internecie nie ma wartego uwagi może 2 sztuki za równo 50 tys. zł ale wpadł mi przerobiony anglik za 42 tys. zł w CUP-ie i dlatego zacząłem brać go pod uwagę. Osoba, która sprzedaje go przerabiała już 2 lata temu dla siebie anglika m3rs, którym do tej pory jeździ więc już chyba jakieś pojęcie ma. Zgadzam się, że trudniej odsprzedać takiego anglika tak jak ja teraz myślę czy warto w to iść tak kiedyś wiele osób też tak będzie myślało.
maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1171
Rejestracja: 06 gru 2015, 11:14
Miejscowość: Warszawa
Samochód: M3GT220@304 kombi

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Kup po prostu Anglika i Jezdzij bez przekładki.
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1004
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Pojawiło się teraz kilka MiiRS anglików. Warto na to spojrzeć czy raczej olać temat? Czy do przekładki musi być uprawniony zakład, czy też można to zrobić samemu i zarejestrować samochód z kierownica po lewej stronie?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... 43e968fbdc

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... 43e968fbdc

szczególnie ta jest ładna:
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... 43e968fbdc
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Ta ostatnia ma kat. U. Tam może być wszystko łącznie z obróconą panewką ;-)
Takich aut się pozbywają jak nie opłaca się naprawiać.
ODPOWIEDZ