Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Biba
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2018, 13:45
Samochód: Megane III rs

Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Witam. Od dluzszego czasu poszukuje Meganki, konkretnie CUP. Znalazlem ciekawe ogloszenie, natomiast wlasciciel twierdzi, ze jest to wersja z sama szpera, bez zawieszenia cup i rs monitora. Jest to polift, 2014r. Stad moje pytanie, czy takie wersje byly dostepne, gdyz myslalem ze to wszystko idzie w parze. Z gory dzieki!

Dzwonilem teraz do ASO, gosc bardzo chcial pomoc ale powiedzial, ze on za bardzo sie na tym nie zna, natomiast informacje jakie mi udzielil: Skrzynia biegow oznaczenie PK4018 i „Mechaniczny mechanizm roznicowy”?
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

4018 to skrzynia ze szperą.

Po czym właściciel stwierdza, że nie ma CUP? RS Monitor chyba nie był równoważny z pakietem CUP.

Czerwone zaciski są? Można sprawdzić kropki na sprężynach i/lub numeru amortyzatorów.
Biba
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2018, 13:45
Samochód: Megane III rs

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

No to taka skrzynia jest w tej. Nie mam pojecia po czym, zapytalem czy to CUP, odpowiedz jaka dostalem to ze nie jest to CUP ale ma szpere, ja nie mam doswiadczenia, dlatego pytam madrzejszych ode mnie :) tak, sa czerwone zaciski.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Jak są czerwone zaciski i skrzynia PK4018 to na 100% jest CUP. Zawieszenie pewnie też jest CUP. Gość chyba nie wie czym jeździ. :-P No chyba, że zmienił zawias na non-CUP. Egzemplarze bez pakietu CUP miały srebrne zaciski.
Biba
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2018, 13:45
Samochód: Megane III rs

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Dzieki wielkie za pomoc :) sadze, ze nie, pewnie po prostu nie wie co ma. Ale mysle, ze do rs monitora by jakos doszedl czy by tego chcial czy nie, dlatego jeszcze jedno pytanie - jest w takim razie jakas mozliwosc zeby go samemu jakos „dolozyc”?
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Da radę, na forum megane.com.pl jest kilku gości, którzy aktywują RS Monitor w R-Linkach nawet w dizlach.

https://megane.com.pl/topic/46530-rs-mo ... ent=524455
Biba
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2018, 13:45
Samochód: Megane III rs

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Tak wlasnie myslalem, ze wystarczy to jakos aktywowac. Ciekawe tylko jakie sa tego koszty :)
neonomc
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2018, 21:24
Samochód: Megane II fake GT
Kontakt:

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Wychodzi na to ze to jest proste jak wyzerowanie immo albo wyczyszczenie crasha z kompa poduszek.
Moze ktos ma zbedny wyswietlacz z megane III zebym mogl poeksperymentowac i uruchomic rlinka?
Awatar użytkownika
usn
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 742
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:02
Miejscowość: Warszawa_Ursynów_Piaseczno
Samochód: Superb

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

Może ktoś wcześniej wstawił skrzynię ze szperą i to cała tajemnica
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1002
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

neonomc pisze:Wychodzi na to ze to jest proste jak wyzerowanie immo albo wyczyszczenie crasha z kompa poduszek.
Nie mów, że już to zrobiłeś?
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
neonomc
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2018, 21:24
Samochód: Megane II fake GT
Kontakt:

Re: Megane 3 rs ze szpera ale nie CUP?

MarcinekNu2 pisze:
neonomc pisze:Wychodzi na to ze to jest proste jak wyzerowanie immo albo wyczyszczenie crasha z kompa poduszek.
Nie mów, że już to zrobiłeś?
Jedno i drugie wyzej zrobilem. Swap buda bedzie w tym tygodniu. Rlinka kupie wyswietlacz z allego i sprawdze zeby komus na aucie nie uwalic, ale ktos dal tak dokladne info ze nie da sie tego nie zrobic
ODPOWIEDZ