Kupno Renault Megane RS250 2011.

Sluzewiec
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2020, 21:32
Samochód: Megane rs250 2011

Kupno Renault Megane RS250 2011.

Cześć, obecnie przebywam w Wielkiej Brytanii i przymierzam się do kupna RS250 z 2011 roku, skontaktowałem się z jednych ze sprzedawców na eBayu z zapytaniem o stan auta i tak dalej.
Odpowiedz od sprzedającego była dość ciekawa i miła bo z góry napisał ze był problem kiedyś z hamulcami, tłoczki nie chciały odbijać, ten sam problem miałem w renault megane III w gt-linie wiec dla mnie to żadna nowość, dodał jeszcze ze auto ma jakieś z tego co ja rozumiem stukniecie przy pełnym skręcie kierownicy i tu jest moje pytanie czy może być to cos poważnego czy jest to normalne w tych modelach ? z tego co czytałem na angielskich forach zdążają się takie przypadki i jest to niby normalne ale znając angielskich specjalistów wole zapytać rodaków.
W ogłoszeniu jest dodane że trzeba wymienić rozrząd bo auto ma już najechane 76 tys mil (121 tys km).

Poniżej wstawiam wiadomość od sprzedającego ( po angielsku) .

Hi, it drives wonderful, just as it should do. The brakes were binding slightly on one side a few years back when it was mot'ed but it was freed up so all good. Had new pads and discs all round last year and only drive about 5000 miles a year so they all pretty much as new now. The front suspension on passengers side does make a slight rattle occasionally, but only very slightly and if I hadn't said you probably wouldn't notice it. I've just had 2x new pirelli p zero tyres fitted to front. The old ones were just worn out normally and not in edges or anything. One thing it does do is kind of 'hop'' on full lock when turn but reading forums they say all do it as the inner wheels don't turn as much, can't remember what they call it but it's normal not anything wrong with it.
I'm trying to be as honest as I can but I can promise you won't be disappointed. I've had it 4 years and it's been a pleasure to own and drive. It's not the cup model but in my opinion that is better as it has softer suspension and not too bumpy on the roads we have nowadays.


Czy jest mi ktoś w stanie cos doradzić co powinien sprawdzić przy ewentualnym zakupie ? i na co uważać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam Damian.
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Kupno Renault Megane RS250 2011.

Może zabierz auto do kogoś na przegląd przed kupnem. Stuki to może być maglownica i dużo innych ...a może pierdoła .
Sluzewiec
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2020, 21:32
Samochód: Megane rs250 2011

Re: Kupno Renault Megane RS250 2011.

Czytając angielskie fora wnioskuje ze spora ilość użytkowników ma ten problem że podczas postoju i skręcenia kół na maksa cos przeskakuje/stuknie i piszą że jest to dyferencjał i nie ma się czym martwic bo to norma.
Pytanie teraz czy faktycznie jest to normalne.
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Kupno Renault Megane RS250 2011.

Jest tez taka przypadłość na letnich oponach i ten typ tak ma.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Kupno Renault Megane RS250 2011.

Proszę zastosuj się do REGULAMINU FORUM. Do momentu aż to zrobisz wątek zamykam
Zablokowany