Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Awatar użytkownika
PatiEK_PL
Posty: 645
Rejestracja: 03 kwie 2019, 15:51
Miejscowość: Warszawa
Samochód: MIIRSphI SCIIphII

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

I tak się psuje
Absolut_iXTC
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2021, 13:33
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane II R26 F1 Team + Lexus NX

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Panowie, prośbą o poradę mogę kupić w dobrych pieniądzach Megane 3 Rs 250, praktycznie w cenie Megane 2 R26. Jednak jest to wersja bez CUP... silnik seria, był kiedyś uderzony w bok ale koła nie tknięte...
W tej cenie mógłbym go całkowicie poświęcić na tor, czyli wywalić cały środek etc. Auto nie jest idealne, ma 190 tys przebiegu ale jest zdrowe.

Czy waszym zdaniem to dobra ścieżka? Szperę planuję kupić z Val Racing (rozmawiałem z nimi bezpośrednio na FB - robią), nie ma zawieszenia Cup ale narazie bym pojeździł na serii a z czasem i tak by musiało siąść KW...

Jest to jakieś rozwiązanie? Czy lepiej olać temat przy takim przebiegu?
Awatar użytkownika
Pawel_Wro
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 961
Rejestracja: 07 lut 2017, 14:41
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Megane RS

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Jeśli nie był to nigdy przystanek to wziąłbym,
Zbadaj tylko sam motor, tam lubią pękać głowice, wycierać się wałki...
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

VAL nie robi szpery do Meg3, w projekcie mają dopiero szperę do Meg2. Jedyna dostępna szpera u nich do Renówek to do Clio3.
Ja auta bez szpery bym nie brał. Brak Recaro, CUP itd jeśli auto ma być na tor to pikuś bo i tak montuje się kubły czy lepszy zawias. Choć jeśli planujesz wszystko robić etapami to moim zdaniem szpera, CUP to must have.
No i jak Paweł wyżej napisał: 190kkm to już sporo na ten motor więc warto go bardzo dokładnie sprawdzić bo auto tanie nie bez powodu ;-)
Absolut_iXTC
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2021, 13:33
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane II R26 F1 Team + Lexus NX

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

To w takim razie VAL wprowadzlo mnie w błąd albo nie do końca dobrze rozmawiają po angielsku, bo jakieś 2 tyg temu powiedzieli mi, że za dwa miesiące około będą mieli gotowe szpery na stocku do ND0, a do PK4 mogą mieć ale potrzebują"sample" cokolwiek to dla nich znaczy 🙂. Ale skoro to melodia przyszłości to zostaje tylko drogi Quiffe
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1002
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Zapytałem ich z ciekawości po rosyjsku, zobaczymy co mi odpiszą.
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1002
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Więc tak, do M2RS (ND0) wkrótce będą 3 prototypy. Cena 250+60Euro. Do M3RS potrzebna by była skrzynia rzeczy móc przygotować prototyp.
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Może nie cała skrzynia a sam mechanizm różnicowy - zapewne wystarczy taki ze zwykłej PK4 i na podstawie jego obudowy stworzą torsena
Ja za jakiś tydzień czy dwa będę miał już u siebie torsena do Twingo :-) Zobaczymy czy było warto :-P
Absolut_iXTC
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2021, 13:33
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane II R26 F1 Team + Lexus NX

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Kurcze no to super, to zdecydowanie ułatwi życie wielu forumowiczom, którzy myśleli o LSD ale szkoda im było wydawać czasem 1/5 czy 1/6 wartości auta na Quiffe. Ciekawe gdzie leży problem, że jeszcze nie mają wzoru do M3RS. Trzeba im podesłać 😜....
Tak jak myślałem, po rosyjsku im łatwiej 😆
Awatar użytkownika
PatiEK_PL
Posty: 645
Rejestracja: 03 kwie 2019, 15:51
Miejscowość: Warszawa
Samochód: MIIRSphI SCIIphII

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Za 300€ można spróbować.
Absolut_iXTC
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2021, 13:33
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane II R26 F1 Team + Lexus NX

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

No pewnie należy do tego doliczyć jeszcze cło ale i tak opylka, podobno te mechanizmy spisują się dobrze ale sam nie miałem z tej firmy więc to tylko zasłyszana opinia
Awatar użytkownika
Aleksy
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2018, 8:34
Samochód: Megane 3 RS e36 328i
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Abosolut_iXTC pisze: 15 mar 2021, 17:15 No pewnie należy do tego doliczyć jeszcze cło ale i tak opylka, podobno te mechanizmy spisują się dobrze ale sam nie miałem z tej firmy więc to tylko zasłyszana opinia
Jeżeli chcesz auto, którym będziesz sobie jeździł regularnie po torach, bez awarii to nie bawiłbym się w jakieś prototypowe wynalazki :) Potem samochód będzie więcej stał niż jeździł, a Ty stracisz motywacje. Teraz na grupie fb ktoś miał do sprzedania oryginalną szperę za 1500 zł do 3rs, myślę że jak się poszuka to coś zawsze się trafi ;)
Absolut_iXTC
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2021, 13:33
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane II R26 F1 Team + Lexus NX

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

A czy ta oryginalna szpera pasuje do zwykłej RS skrzyni plug&play? Bo jeżeli chodzi o VAL to dość popularne szpery i nie słyszałem złych opinii o nich ale dobrze wiedzieć. Tylko niestety nie wiem gdzie szukać tych części poza serwisem aukcyjnym?
MarcinekNu2
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 1002
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:42
Miejscowość: Puławy
Samochód: Megane II
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

VAL ładował Kivi do swojego Clio 3RS.
https://www.facebook.com/m2gacek
Megane 2.0T Ph1. Ze 163KM na 225KM.
Awatar użytkownika
FookU
Emeryt RS
Emeryt RS
Posty: 3365
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:36
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Clio 3RS + Kadżur
Kontakt:

Re: Zakup Renault Sport- który model wybrać?

Abosolut_iXTC pisze: 17 mar 2021, 17:51 A czy ta oryginalna szpera pasuje do zwykłej RS skrzyni plug&play? Bo jeżeli chodzi o VAL to dość popularne szpery i nie słyszałem złych opinii o nich ale dobrze wiedzieć. Tylko niestety nie wiem gdzie szukać tych części poza serwisem aukcyjnym?
Tak oryginał pasuje p&p (z VALem trzeba się trochę natrudzić ze spasowanie bo jak to Rosjanie - robią wytrzymałe ale nie do końca wymiarowe :P )
Na VALu jeździ wielu moich znajomych - tylko jednemu się ta szpera zmielił :( ale to dlatego że auto (Clio) było upalane na wertepach w rajdach i to mogło mieć znaczenie (na otrze tarki nie mają aż tak drastycznego wpływu)

Co do tej sprzedawanej używanej (to tylko moje zdanie) - ja naprawianej gdzie było spawane łoże półosi bym nie kupił. To szybka droga do ponownej usterki - z jakiegoś powodu oryginał tam pękł

P.S. Są sposoby na nie płacenie cła i podatku przy zamawianiu towaru z Rosji ale trzeba mieć kogoś znajomego w Obwodzie Kaliningradzkim i możliwość późniejszego przewiezienia stamtąd towaru przez granicę z PL :P
Zablokowany