Karta HF

torek

Karta HF

mam luźne pytanie dotyczące kart HF... ile mniej więcej powinna trzymać bateria w nich? na jakiej zasadzie działa wykrywanie jej przez samochód? czy jest jakaś różnica w tym, czy karta siedzi w czytniku, czy w kieszeni w kurtce? Czy tak czy siak zawsze można powiedzieć działa jej bateria i za jej pośrednictwem komunikuje się z jakimś odbiornikiem w środku?
8-)
Awatar użytkownika
bzyku_flashi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 205
Rejestracja: 05 kwie 2014, 8:09
Miejscowość: Zabrze
Samochód: w poszukiwaniu szczęścia
Kontakt:

Re: Karta HF

Nie ma znaczenia czy siedzi w kurtce czy w "stacyjce". Bo nawet jeśli padnie bateria to auto odpalisz wkładając kartę właśnie do "stacyjki".
Bateria służy głównie do zasilania karty HF i przycisków na niej.
torek

Re: Karta HF

hm... czyli mam rozumieć, że jeśli wyjmę baterię, z karty, to i tak odpalę auto?
Awatar użytkownika
bzyku_flashi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 205
Rejestracja: 05 kwie 2014, 8:09
Miejscowość: Zabrze
Samochód: w poszukiwaniu szczęścia
Kontakt:

Re: Karta HF

Tak.
torek

Re: Karta HF

ok, czyli jeśli karta siedzi w "stacyjce" to bateria jest zbędna, ale jeśli już karty nie wkładam do stacyjki tylko leży sobie np w plecaku na tylnym siedzeniu, to już musi pociągnąć z baterii aby odpalić auto.
Czyli wsjo jasne. thx :)
Awatar użytkownika
bzyku_flashi
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 205
Rejestracja: 05 kwie 2014, 8:09
Miejscowość: Zabrze
Samochód: w poszukiwaniu szczęścia
Kontakt:

Re: Karta HF

Tak właśnie, bateria służy głównie do zasilania karty by ona działała :-)
krrizz
Posty: 543
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:12
Miejscowość: W-Wa
Samochód: Megane Sport

Re: Karta HF

Oj Torek Torek nie czytało się instrukcji :mrgreen: :mrgreen:

strona 1.04 i 1.05 do pobrania z linku na dole podpisu ;-)
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Karta HF

No dobra, a ja mam takie pytanie. Czym różni się karta z HF od karty bez HF do Meg II. Chodzi mi o różnicę wizualną, bo obi mają 3 guziki
wirusx26

Re: Karta HF

sama karta pewnie niczym ale w samochodzie bez hf nie ma czujników, które ją obsługują.
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Karta HF

Rozumiem, czyli np. mogę dokupić jakąkolwiek kartę i będzie działać (oczywiście po uprzednim przyuczeniu itp). Nie będzie różnicy, że karta będzie pochodzić z auta bez systemu HF? Bo sprzedający zazwyczaj nie wiedzą nic o karcie ;-)
wirusx26

Re: Karta HF

no tego Ci nie potwierdzę bo możne i ma coś w środku wbudowane z elektroniki dodatkowej ale przycisków jest tyle samo więc tym to bym się nie sugerował.
Mnie zastanawia tylko jedna sprawa Bzyku wspominał ze karta dział bez baterii w czytniku tylko ze wyglada to tak ze można samochód odpalić każdą kartą z innego samochodu bo niby jak samochód identyfikuje kartę ze to jest ta właściwa skoro nie daje ona żadnego impulsu bo nie ma baterii.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 15:16 przez wirusx26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Karta HF

Owszem daje. W karcie jest wbudowany akumulatorek, który ładuje się indukcyjnie w czytniku. Sama bateria obsługuje guziki otwierania i zamykania. Akumulatorek obsługuje zaś cały system łączności karta-samochód. Dlatego jeżeli długo nie wkłada się karty do czytnika wyświetla się komunikat żeby włożyć kartę by naładować
torek

Re: Karta HF

z tego co się dowiadywałem (bo moja kochana żona wyrzuciła jedną kartę) to w normalnych punktach nie idzie dorobić drugiej karty z HF. Można to ponoć tylko zrobić w ASO (i pewnie mało to nie kosztuję). Zbadam to jeszcze, bo i tak muszę to załatwić.. ale dzwoniłem już do kilku punktów gdzie programują karty do Renault i tam mówili że w 95% się to nie udaje.. od czego to zależy.. i co sprawia że jednak 5% daje się programować.. nie mam pojęcia.. :roll:
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Karta HF

Bzdury. U nas kolega programuje karty od ręki w Lagunach, także nie widzę powodu żeby nie programować karty w Meg. Oprócz tego znam w lubelskim 2 zakłady, w których to robią za 150zł bez najmniejszego problemu
torek

Re: Karta HF

ale z HF? bo ja nie mówię o zwykłes karcie 3 przyciskowej.. bo takie właśnie kosztują mniej więcej 150zł.. :roll: znalazłem właśnie jeden punkcik, gdzie krzyknęli 450zł... za zaprogramowanie karty HF.
ODPOWIEDZ