Megane IV RS - wasze opinie oraz zmiany w 2021

Zaq
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2021, 22:38
Samochód: Megane 3 Coupe FL

Megane IV RS - wasze opinie oraz zmiany w 2021

Cześć wszystkim kolegom,

Jestm nowym użytkownikiem forum ale fanem sportowych wersji Megane już od dawana, w zasadzie od mojej Coupetki 1 generacji ponad 10 lat temu.

Obecnie rozważam zakup nowej lub prawie nowej RS4 (ph2)

Chciałbym posłuchać waszych odczuć i doświadzeń z jazdy, uzytkowania, awaryjności, kosztów eksploatacji i o wszystkim innym co może być ważną informacją przy zakupie tego samochodu.

Mam też jeszcze konkretne pytanie o wydech. Wiem, że wersje ph2 z 2020 brzmią naprawdę fantastycznie (miałem okazję odbyć jazdę testową trophy), ale jeden z kolegów na forum wspominał że od 2021 układy będą wyposażone w dodatkowy katalizator / rezonator co zdaje się nieunikonione w związku z presją ze strony UE.. Czy ktoś z was bliżej marki ma więcej informacji na ten temat? Czy wersje produkcyjne 2021 różnią się od wersji 2020? Nie ukrywam, że ten aspekt jest dla mnie bardzo ważny przy wyborze nowego hot hatcha

Dzieki serdeczne wszystkim i pozdrawiam
speed555
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2020, 20:11
Samochód: Megane IV RS Trophy

Re: Megane IV RS - wasze opinie oraz zmiany w 2021

Coś mówią o zmianach w wydechu ale sie jeszcze z tym nie spotkałem. Wg. mnie najlepsza opcja znaleźć u dealera auto stojące na placu, posłuchać czy brzmi po staremu i kupić. Ja tak zrobiłem 2 miesiące temu.
To nie BMW że na auto do produkcji dostaniesz 25 procent rabatu od ceny z konfiguratora. Na megane RS dostaniesz 2-3 % rabatu do produkcji, taniej kupisz z placu od dealera.
Za ten post autor speed555 otrzymał podziękowanie:
Zaq
Zaq
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2021, 22:38
Samochód: Megane 3 Coupe FL

Re: Megane IV RS - wasze opinie oraz zmiany w 2021

Jeden ze sprzedawców z ADD we Wrocławiu twiedzi że narazie nie ma żadnego info o zmianach specyfikacji w stosunku do 2020. Inną ciekawą rzeczą, której się dowiedziałem jest to, że w 2021 salony nie będę sprowadzać i rejestrować RSek "na zapas", ze względu na wyśrubowane normy emisji. Wg tego co usłyszałem to auto docelowo będzie dostepne tylko i wyłącznie na zamówienie.
ODPOWIEDZ