M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

Woinart
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:09
Miejscowość: Bielany Wrocławskie
Samochód: Megane IV RS Trophy

M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

Czy któryś z użytkowników może obiektywnie porównać M4RS Trophy z automatem i manualem?

Jeździłem EDC i w sumie fajna skrzynia, dość szybka i spełnia moje oczekiwania. Szczególnie, że autem będzie jeździć żona kieruję się ku EDC. Jednak mam do wzięcia Trophy w manualu i jakoś nie mogę się do niego przekonać... Ktoś wrzuci parę zdań porównań?

Może jakieś czasy przyspieszeń, są różnice? Wady/zalety? Problematyka i koszty utrzymania? Czy przy EDC, ESP i ASR jest całkowicie wyłączalny, czy pozostaje jakiś kaganiec? EDC w Trophy jest 6 czy 7 biegowa? Czy w manualu jest wiekszy Vmax co sugerowałoby, że skrzynia jest zwyczajniej dłuższa lub chociażby sam 6 bieg jest dłuższy?
wiktorb
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2020, 14:12
Samochód: M4RS Trophy

Re: M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

EDC jest 6 biegowe, w trybie race odłączasz w sumie wszystkie systemy, zostaje ABS.

Na pewno na plus manuala prostota i ewentualnie łatwiej można zwiększyć moc. EDC wygodniejsze jak działa, moja zaczyna cieknąć a auto ma 27 tysięcy przebiegu :thumb:

Jak używka i masz przedłużoną gwarancję to można brać EDC, jak auto już po gwarancji to chyba bezpieczniej manual.
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

Jak czytam to coś jest z tymi edc dużo osób ma problemy, a to cieknie, a to przeciąga, . A to parę osób już ma wymienione skrzynie lub domaga się wymiany.
Awatar użytkownika
Vasterad
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2796
Rejestracja: 11 paź 2014, 17:38
Samochód: Megane 4 RS Trophy FL

Re: M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

koma600 pisze: 29 maja 2021, 7:10 Jak czytam to coś jest z tymi edc dużo osób ma problemy, a to cieknie, a to przeciąga, . A to parę osób już ma wymienione skrzynie lub domaga się wymiany.
No ta, 3 te same osoby na facebooku przez ostatnie 2 lata. :-D Tymczasem w manualu dalej ma te same problemu co w 3 RS, znajomemu po 20k padło sprzęgło i zaczyna wyć 2 i 3 bieg. :)
wiktorb
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2020, 14:12
Samochód: M4RS Trophy

Re: M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

EDC jest bardzo spoko jak działa, naprawdę nie tęsknie za manualem. To jak ta skrzynia wbija kolejne biegi na pełnym gazie w trybie race to mega uczucie i frajda, fun, wrażenia z jazdy są świetne.

Natomiast idealna nie jest, ja tam się zbytnio nie przejmuje, jest gwarancja to niech oglądają, naprawiają, tym niemniej trochę siara jak gdzieś jadę i Meganka potrafi plamę zostawić u kogoś na kostce.
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

Jak dla mnie to jest nie do przyjęcia.
Awatar użytkownika
klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 1709
Rejestracja: 03 mar 2016, 8:56
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane IV RS TROPHY

Re: M4RS Trophy - EDC czy Manual, co wybrać?

Tylko manual i łatwo programem ogarnac i frajda z jazdy .......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ