Interfejs OBD Bluetooth

Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Temperatura oleju to byłaby bajka, doładowanie byłoby super :) kurcze są możliwości. Ja już zamówiłem :)
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Doładowanie na Torque pokazuje bez problemu, nawet sprawdzaliśmy i nie oszukuje ;-) a nawet jeśli są różnice to tak znikome, że tylko pedant by się przyczepił. Niestety temp. oleju nie odczytuje. To jest parametr, którego najbardziej brakuje.

Ja u siebie mam ustawione:
- doładowanie
- temp. płynu
- temp. w dolocie
- ciśnienie w dolocie
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Sam Torque pro ma niby opcję temperatury oleju, ale ona w Renault nie działa, jest rozszerzenie advanced ex for renault, które niby dodaje taką funkcjonalność. Spróbuję może załatwić na chwilę inny model ELM-a i zobaczyć czy zadziała. Choć może w Clio nie ma czujnika temperatury, a w Megankach jest i dlatego mnie nie działa...
Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Jeśli takie coś zadziałałoby z czujnikiem oleju, to oszczędziłoby mi kupna zegarów i rzebienia w desce/słupkach... a do codziennej jazdy niepotrzebne, jadę na tor albo się wściekam to odpalam i jest gitara :)
Daj znać jeśli będziesz coś wiedział.

[ Dodano: 2015-06-15, 12:18 ]
Zakupiłem niebieskąnwtyczkę których na allegro najwiecej. Pokazuje sporo ciekawych rzeczy, najchętniej sprawdzałem sobie temperaturę w dolocie i fajnie było czuć gdy auto lepiej szło wraz ze spadkiem temperatury. Na razie używam Torque lite, ale niedługo przerzucę sie na pro.

Aha ile dmuchają turbo w r26 w serii? Mi pokazywało troche ponad 10 psi czyli chyba 0,7 bar, ciekaw byłem czy była podnoszone ciśnienie doładowania i czy jeszcze mam tutaj możliwość podkręcenia przy okazji strojenia po DP.
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

0,7 to nawet mniej niż seria. Seria ma 0,7 ale i 0,9 w peaku (czyli koło 2500 obr)
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Załatwiłem sobie interface ELM, kombinowałem, próbowałem, walczyłem, ale poległem i temperatury w swoim Clio nie odczytałem. Być może działa to tylko w Megane III, być może robię coś źle. Jakby ktoś z okolic Krakowa/Katowic chciał wypróbować ten programik na swojej Megane III to możemy się umówić i wtedy byłoby jasne co nie działa. Dla zainteresowanych źródło całego zamieszania:

Kod: Zaznacz cały

http://www.rsmegane.com/showthread.php?2586-Working-OBD2-oil-temperature
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

W programiki umieszane przez użytkowników na forach nie wierz. Kiedyś pobrałem taki do wyłączania ESP - okazało się że próbował z mojego telefonu wykraść dane...
Używajcie tylko aplikacje dostępne oficjalnie w sklepie Play Google ;-)
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Interfejs OBD Bluetooth

To są aplikacje z Google Play, a na forum tylko jest opis działania. Nawet są tam screeny więc wygląda to całkiem obiecująco, ale u mnie jakoś nie mogłem zmusić tego do działania. Wydaje mi się, że problem może tkwić w samym sofcie, bo telefon sprawia wrażenie, że nawet nie próbuje niczego odczytać. Spróbuję napisać do twórcy oprogramowania, wydałem 10$ to niech mi teraz pomoże :D
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Trzeci post:
Does not work with F4R Works as described, however, owners with either the Clio or Megane RS 2.0 models need not download and pay for this. Adds no new sensor info. This is noted in the product description.
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Zgadza się, aczkolwiek w Megane III też jest F4RT i działa, choć tego modelu też nie ma w rozpisce. Możliwe, że faktycznie to nie ma szans zadziałać. Ja w każdym razie jeszcze trochę się z tym pobawię :)
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Ale Megane 3 ma zmienną fazę i tam jest ten czujnik umiejscowiony. W Megane 2 i Clio 2 takich czujników temp. oleju po prostu nie ma.
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Ale w Clio też są zmienne fazy, ja mam Clio III a nie II. Co więcej, ta wtyczka działa nawet z Dacią Logan 1.4 i tam ten czujnik jest dostępny w menu, więc myślałem, że z F4R powinno spokojnie zadziałać.
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Nigdzie na forach nie znalazłem potwierdzenia iż działa to w Megane 2 :-(
Ja mam czujnik temp. oleju zewnętrzny ale coś mi szwankuje i jakby się dało to podpiąłbym sobie czujnik fabryczny pod EMU - ale że takiego nie ma to nie wiem skąd niby miałaby być brana temp. oleju.
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Interfejs OBD Bluetooth

A czym różni się ten ELM za 15zł od takiego? http://allegro.pl/obd2-wifi-icar-nano-p ... 65771.html tylko tym że droższy ma wifi i działa z iOS?
Obrazek
Awatar użytkownika
q3ok
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 390
Rejestracja: 06 wrz 2014, 17:08
Miejscowość: Śląsk
Samochód: R26

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Prawdopodobnie ceną i opakowaniem...
ODPOWIEDZ