Interfejs OBD Bluetooth

Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Interfejs OBD Bluetooth

Szukam właśnie interfejsu OBD z bluetooth do sprarowania z Androidem (ew. Ipadem, ale ponoć drogo).
Ma ktoś takie coś? Działa, co pokazuje? Który interfejs wybrać? mi ktoś powiedział że tylko niebieski :P
Znalazłem np taki z wyłącznikiem(90zł), czyli jak rozumiem taki zwykły za 30 zł ciągnie prąd nawet po wyłączeniu silnika?
Używacie Torque czy innego (darmowego?) programu. Chcę mieć więcej parametrów i pobawić się podczas jazdy na torze, może zastąpi mi to częściowo dodatkowe zegary ;)

btw wiele smartfonów idealnie mieści się po daszkiem zegarów w Megane 2, wystarczy go zaprzeć ;)
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
mabz

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Ja mam ten, działa super razem z aLapRecorder HD i zewnętrznym GPSem Garmin 10 Hz.

Obrazek

Efekt taki- filmik zgrany bezpośrednio z komórki Sony Xperia Z3 Compact funkcją nagraj ekran.

https://www.facebook.com/martin.brzezin ... permPage=1

Niektóre, nieliczne funkcje mi nie działają np. położenie pedału gazu ale mi to nie przeszkadza.
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

OBD się rozłącza po wyłączeniu zapłonu ale nie od razu. ELM327 to jedyny interfejs który coś tam z parametrów megane pokazuje
Awatar użytkownika
Paweł
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 276
Rejestracja: 17 wrz 2014, 21:30
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Mégane Renaultsport 225 Trophy

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Arni pisze:ciągnie prąd nawet po wyłączeniu silnika?
Tak.

Warto wybrać ELM BT w małej obudowie, bo wchodzi pod klapkę zakrywającą gniazdo OBD.

Niestety - prawdopodobnie ze względu na niewielki bufor i dużą szybkość transmisji (500 kbps?) w Megane - ELM potrafi się czasami zawiesić... Przydałby się zewnętrzny reset.
the right man in the wrong place... | Megane Renaultsport 225 Trophy #145/500
mabz

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Ja mam co prawda Megane III ale nigdy mi się interfejs nie zawiesił.
Awatar użytkownika
kudlaty
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 539
Rejestracja: 04 kwie 2014, 15:34
Miejscowość: Lublin
Samochód: L3GT C4RS
Kontakt:

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Ja mam taki
http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetoot ... 46217.html
i też jeszcze się nie zdarzyło nic z nim. Korzystam z Torque
Awatar użytkownika
Paweł
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 276
Rejestracja: 17 wrz 2014, 21:30
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Mégane Renaultsport 225 Trophy

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Mam taki sam (lub przynajmniej w takiej samej obudowie). Jeżdżę z nim cały czas wpiętym, czasami używam Torque Pro i kilka razy musiałem go restartować. Być może to zależy także od telefonu, bo prawdopodobnie przyczyną "zatorów" jest nie sam interfejs, ale transmisja po bluetooth. Używałem tego interfejsu do zabawy CAN-em (przymierzałem się do obsługi i/lub zastąpienia wyświetlacza radia) i naprawdę niewiele trzeba, żeby go zawiesić przez przepełnienie bufora wyjściowego.
the right man in the wrong place... | Megane Renaultsport 225 Trophy #145/500
Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Jakie informacje wam wyświetla np w Torque? Chodzi mi o info przydatne do zabawy podczas szybkiej jazdy, jakieś temperatury itp a nawet myslałem nad programem do analizy przejazdów po gps (widziałem coś takiego, można było porównać tor jazdy na róznych okrążeniach, fajne). Mierzenie osiągów i mocy to raczej bajer z przekłamaniami, tak mi się wydaje.
Raczej zainwestuje w to niebieskie maleństwo, bo puki co wąskim gardłem może być stary telefon z Androidem Gingerbread i w razie faila lepiej dołożyć do telefonu.
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Poda ciśnienie doładowania (nie wiem z którego czujnika bo są w Meganach 2)
Temp w dolocie
Temp cieczy
Położenie przepustnicy czy pedału gazu
Wykresy pracy sond lambda
Odczyta i skasuje niektóre błędy ;-)

Ja miałem taki na kablu do lapka, teraz mam taki biały podobny do kudłatowego ;) kolega ma taki sam tylko z przyciskiem ON/OFF: nigdy nam się z nimi nic złego nie działo

U mnie tylko Torque nie chciał podawać doładowania w BAR tylko zawsze w PSI (cokolwiek nie zmieniałem to się nie dało i już)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Shymek, łącznie zmieniany 1 raz.
torek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

W zwykłej mageanie III Torque nie czyta błędów, a ni ich nie kasuje. odczytuje tylko doładowanie.. i nic więcej :-(
Awatar użytkownika
zeus_85
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Posty: 540
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:38
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Renault Laguna II GT
Kontakt:

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Ja pracuję nad własnym interfejsem, który też będzie sterował radiem (planuję też nawigację i jakieś inne bajery). W plikach do DDT2000 są wszystkie potrzebne informacje, żeby napisać obsługę zbierania danych ze wszystkich czujników.
Niestety aktualnie mam tylko gotowe sterowanie radiem w swojej Lagunie i nie wiem czy we wszystkich Waszych autach zadziała tak samo (różne radia mogą się inaczej komunikować). Do końca roku jednak powinna działać przynajmniej podstawowa wersja OBD2.
Projekt "Renault Laguna: Od GT do RS" uważam za rozpoczęty:
220KM @ 5200 / 324Nm @ 3500 --> 237KM @ 5233 / 368Nm @ 3124 --> 249KM @ 5800 / 400Nm @ 3260
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Dziwne - mój elm w 2,0TCE normalnie wszystko kasował i odczytywał ;-)
Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że jakość tej wielkoseryjnej chińszczyzny nie jest stała i ten sam produkt wyglądający tak samo z róznych źródeł może mieć różną jakość ;)
Narazie wezmę taki taki za 32 złote z przesyłką z Polski, nie chce mi się czekać 15-30 dni roboczych i zastanawiać się po 2 miesiącach czy dojdzie czy nie :)

Za to będę was męczył o fajne programy itp :). chwalcie się co udało wam sie osiągnąć, zrobić za pomocą tych urządzonek :)
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
Shymek

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Torque Pro - tylko i wyłącznie ;-) (na Androida)

Na pewno są rożne bo zapewne nie obsługują tych samych PINów w OBD II - gdzieś widziałem rozpiskę który pin za co w Renault odpowiada i jak można się przez to komunikować.
Do windowsa polecam ProScan (bardzo mocno rozbudowana aplikacja - szkoda że elm w renówkach nie czyta wszystkiego)
Awatar użytkownika
biernat
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 256
Rejestracja: 22 gru 2014, 9:53
Miejscowość: Kraków
Samochód: Clio 3ph2 RS

Re: Interfejs OBD Bluetooth

Do Torque pro jest jeszcze wtyczka z dodatkowymi PIDami do Renault, na zagranicznych forach udało się ludziom odczytać na żywo temperaturę oleju w F4RT, ja próbowałem w F4R, ale bezskutecznie (wyskakiwał mi błąd adaptera - może mam nie taką wersję)
ODPOWIEDZ