Megane III + LPG

Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

LiszoGt pisze:7tyś obr. (przedtem tego nie było - teraz jest)
Przesunęli Ci w Uni odcinke do 7K obrotów?
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Megane III + LPG

2 lata minęło 5 razy się zwrociło i dalej zwraca, nie masz pływak cupa to czapke drobnych się weźmie za te auta, każdy ma swoje podejście,
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

Jak dla kogoś 40-45K zł to czapka drobnych to pogratulować zarobków i nie chodzi mi ile się weźmie tylko o wydziwianie "znafców" co przyjadą ze szwagrami przy sprzedaży, ze eee, a bo to z gazem, a bo zajechane będzie. Z resztą sam nie wiem czy bym kupił RS z LPG i dużym przebiegiem bo o ile z dobrze wyregulowaną instalacją nie ma problemu to z gównianą instalacją będzie never ending story i wolał bym kupić auto bez LPG i sam zamontować ;)
Awatar użytkownika
koma600
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 2020
Rejestracja: 24 kwie 2014, 1:08
Miejscowość: Nadarzyn
Samochód: Megane rs 3

Re: Megane III + LPG

Alfy też ktoś kupuje każda potwora znajdzie amatora,
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

Bez złośliwości życzę Ci żeby ten RS z LPG i przebiegiem zbliżającym się do 200K km sprzedał się tak szybko jak Alfa w dizlu bo niestety realia sprzedaży auta w Polsce to jakaś tragedia ;)
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Megane III + LPG

Jak byśmy byli Januszami byśmy jeździli Passerati w TDI. A jednak jesteśmy wszyscy tu i jeździmy tym czym jeździmy 8-)
Wracając do tematu to jest przesądzone że zakłądam LPG, też dosyć mocno siedzę w necie, czytam, słucham co i kto proponuje aby jak najlepiej wybrać.
Na poczatku był plan właśnie na qboxa od staga bo jednak staga wszędzie podłączą i coś mogą przestawić. Jednak coraz bardziej wczytuję i nastawiam sie na nevo sky max(podobno lepszy). Reduktor albo KME EXTREME albo włąśnie magic power(też miałem magica w 206 tylko tego słabszego i sie dobrze sprawdzał). Największą zagadką dla mnie pozostaje jednak jakie wtryskiwacze wybrać eko-power, dragon gold czy ktoś wspomniał o dragonah bf lub teraz yeti+
Wiem ze musze liczyć się z wydatkiem koło 3500.
Nie chce też jechać poł polski aby gaz założyć, liczę tak do 100km od Płocka. Czyli Wawa z EGZ lub już myślałem o łodzi i bezpośrednio do KME, a najlepiej aby był ktoś dobry w Płocku 8-)
Ps. a kasę zaoszczędzoną na róznicy PB->LPG wolę wydać na przyjemności i zbierać na przyszłe auto :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

Sky max to nowość więc teoretycznie sterownik może być lepszy ale starsze wersje mogę być lepiej rozgryzione przez gazowników i łatwiejsze dla nich w wystrojeniu. Ogólnie czy to Stag czy KME Ty jako klient końcowy nie odczujesz różnicy zdaj się na to w czym lepiej się będzie czuł wybrany przez Ciebie gazownik. Na dzień dzisiejszy brałbym chyba Yeti+ choć te Eko power też są podobno dobre. Gazownik u którego robiłem wycenę ma 1.8T 320KM właśnie na eko power i stagu.

Co do zakładu wejdź w link i sprawdź na mapie kogo masz polecanego w okolicy widzę, ze jest w samym płocku jeden polecany zakład http://www.kmk-autoklima.pl/
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Megane III + LPG

tez go już obczajałem, też znam miejsce, może jutro do nich podjadę. Może wiesz na jakiej zasadzie odbywa sie to że jeden warsztat jest polecany a drugi nie?
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

Muszą wrzucać relacje z montażu instalacji i mieć dobre opinie. Jak instalacje jest montowana zgodnie ze sztuką i mają wiarygodne opinie wtedy są dodawani do mapy. Oczywiście są na pewno zakłady, których tam nie ma, a robotę też robią dobrą ale jeśli ktoś nie ma doświadczenia i styczności z gazownikami to lepiej przy wyborze zdać się na tych polecanych speców. Jechanie na drugi koniec polski z gazem to głupota później na każde serwisy gwarancyjne lub poprawki będziesz dymał 300km.
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Megane III + LPG

niby tak. z koleji gdzie 1,5km od siebie mam autoryzowany zakład staga... no i jak pojechałem do nich to niestety dobrego wrażenia nie zrobili. odczułem wrażenie że jak przyjedzie auto do 180KM to ogarną z zamkniętymi oczami a tu jak usłyszeli 320KM to łoooo Panie a po co panu tyle.. ręce opadają.
A o poradę mają sie zapytać technika ze STAGA bo w poniedziałek do nich przyjeżdza.
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

No dlatego dobry gazownik to więcej jak polowa sukcesu w instalacji LPG. Sama autoryzacja niestety nie czyni z nikogo specjalisty. Auta z turbo tym bardziej wysilone są bardzo specyficzne przy strojeniu. N/A zrobisz auto adaptacje na postoju i wio, a turbo musisz stroić w trakcie jazdy. Dlatego na forum LPG śmieją się z tych co w kilka godzin zdążyli położyć instalacje i wystroić. Wytarganie samego kolektora z auta i zrobienie nawicertów pod wtryski pewnie z 3h zajmuje, a gdzie reszta w tym wzmocnienie plastikowej podłogi w bagażniku?
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2018, 9:12
Samochód: Renault Megane GT220

Re: Megane III + LPG

Zdecydowanie trzeba szukać gazownika, który robi mocne auta i ma w tym doświadczenie. Dobry gazownik, dobrze dobrane graty do tego i wtedy ma to prawo działać bezproblemowo. Polecam wtryski keihin - drogie, ale nie ma chyba nic lepszego na rynku. Ceniący się zakład zawsze robi zdjęcia jak wytarga kolektor z auta :-)
A już idealnie jakby mogli się pochwalić, że takie auto robili wcześniej. To dobre miejsce by poszukać kogoś sprawdzonego
lpg-forum.pl
Awatar użytkownika
LiszoGt
Posty: 471
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:07
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

Pływak, odcinkę mam już przesuniętą dobry jakiś czas - wtedy co z typer r leciałem to też już było). :D U nas w krk 300 hp + megane u gazownika to żaden problem (sam mam znajomego co ma 315 i instalację już przeszło 100 tyś - ogólny przebieg 250k - i nic się nie dzieję), zrobią a potem czekają na Ciebie i lecicie na a4 stroić.. :D
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...
Awatar użytkownika
Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 565
Rejestracja: 03 paź 2017, 22:03
Samochód: Megane III RS
Kontakt:

Re: Megane III + LPG

Jak to przecież jest KME Nevo Sky-Direct wiec śmiało można pakować :D
Awatar użytkownika
wander
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 681
Rejestracja: 24 sie 2018, 20:51
Miejscowość: Płock
Samochód: MIII RS CUP

Re: Megane III + LPG

Można, ale w 4RS jeszcze nikt nie zakładał..... a kolejną sprawą jest to że nie ma za bardzo gdzie butli wpakować.... nie ma wnęki na koło zapasowe a zająć pół bagażnika.
Kolejną sprawą myśle że jeśli ktoś nowe auto kupuje to i go stać na paliwo 8-) A i gazu nie używa bo ma indukcję w kuchence :-P
ODPOWIEDZ