Kosmetyka samochodowa, detailing

EmEs

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

tweety pisze:Ilu użytkowników tyle opinii. ..Panowie nie znam się na tym tak jak Wy ale może będzie łatwiej czego oczekuje wiec :
-gładkości lakieru teraz czuć w nie których miejscach jak bym dotykał delikatny papier ścierny.
-w miarę dobrego zabezpieczenia lakieru lubię bawić się w czyszczenie autka więc mogę robić to często. ..
-odzyskania blasku bo na moje nie świeci się jak powinien.
-efektu ze gdy się pobrudzi to przy zwykłej lancy zejdzie syf.
-nie mam maszyny do polerowania ale machać szmatką mogę często i długo.
-i jeszcze jedno mam czarne felgi niby się świecą ale....czego używacie do felg???
1. Dokładne mycie, dekontaminacja, glinkowanie, polerka
2. Wosk, powłoka ceramiczna, hydrofobowa lub kwarcowa
3. Czytaj punkt pierwszy oraz punkt drugi
4. Wg mnie jak polerka szmatką to tylko krokiem MicroCut z woskiem na odświeżenie. Polerka szmatką grubą pastą i drugim krokiem nie ma sensu. Maszyna daję najlepszy efekt.
Zwykła polerka to koszt 150-250zł. Do tego pady. Ale lepiej się na eresce nie uczyć :D

5. Dokładne mycie, wytarcie. Odtłuszczenie jakimś APC, usunięcie smoły i asfaltu, glinkowanie, polerka szmatką grubą pastą oraz microcutem, wosk
Ja osobiście odkryłem że zmywacz silikonowy nadaje mega blask felgom, usuwa syfy. Tylko potem nakładam jeszcze wosk.
Od zmywacza nic im się nie dzieje, gdyż to farba proszkowa.

Wszystko to można wykonać w domu

Ja auta staram się nie wycierać, tylko osuszać. Każdy kontakt mikrofibry z lakierem pozostawia mikro rysy.

Obrazek

Pozdrawiam
MS
Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

E tam, albo tanią DA z Bass Tools do wyrwania za 250zł i to jest sprzęt łatwy i przyjemny nawet, cieżko zrobić krzywdę, do odświeżenia, one step bez pośpiechu, cleanera, glaze w sam raz, tylko dokupić talerze oporowe. Jak już raz zrobię korektę rotacją, to potem tylko używam DA do odświeżenia finisze, cleanerem itp gdzie nie trzeba wielkiego ognia i siły tnącej, a i ręce nie odpadają, można jedną ręką działać :)
Ja to juz tyle nachomikowałem, że rzadko który wosk/LSP używam więcej niż raz :)
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
tweety

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Panowie a co myślicie o tej ciekawej nie wiem jak to nazwać końcówki polerujacej od megariusa na każdą wiertarke..?
Oglądałem filmiki i super sprawa i krzywdy Rs nie zrobię.
Koszt około 200zl
tweety

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

PogadaLem z chłopakami z detaling car i powiedzieli ze ta końcówka nie spełnia swojego zadania choćby dlatego że nie da się kilka minut trzymać wiertarki bez stałej regulamin. Obr.i dlatego moje pytanie;
Jaką kupić polerke wiem ze te wszystkie tzw.DA czy jakoś tak są do amatorów dobre nie zrobią krzywdy itd.tylko ich ceny są wysokie.
Dodam że ma to być do prywatnego użytkowania tzw.amatorki
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Ehhh najciemniej pod latarnią :) Przyjedź w weekend do mnie to pogadamy :)
Obrazek
ODPOWIEDZ