Kosmetyka samochodowa, detailing

seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

tweety, jedź do autonablask.pl doradzą Ci wszystko. Megsa sobie odpuść szkoda kasy. Kup glinkę BiltHamber + jako lubrykant woda demineralizowa z odrobiną szamponu. Jako pre wax użyj np. Dodo Juice Limpe Prime Lite lub Autobrite Cherry Glaze na to połóż wosk Hi-temp 1000p lub Collnite 476s ew. jak masz dostęp to z Megsa #16.
Robię trochę w detailingu i na zimę to idealny zestaw jeżeli nie kładziemy powłoki.
Obrazek
Shymek

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

TO teraz ja :-D Co na folię?
Będę miał wymienianą folię na przednim zderzaku i masce, reszta auta będzie delikatnie spolerowana. Czym i jak to teraz zabezpieczyć bo zauważyłem że w trakcie jazdy na torze auto strasznie się syfi i bardzo trudno to potem domyć...
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Zapytaj w aplikatorach :) Są specjalne woski do foli ale doświadczenia nie mam. Ale polerować folię?!
Obrazek
Shymek

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Wiesz ma w uj swirli bo chyba ktoś normalnie na myjnie szczotkowe jeździł. Folię poleruje się jak normalny lakier tylko wolnymi obrotami by jej nie zjarać - to już wiem. Co do wosków i zabezpieczeń to Paweł z oddaje auta na zabezpieczenia do fachowców tj.: Lucky Car - Auto Detaling, Nie mam czasu myję auto - Auto Detaling Warszawa itd.
Polerowali wcześniej sami choćby folie chrom ;-) Tego nie da się niezarysować przy aplikacji i zawsze trzeba potem polerkę robić.
Awatar użytkownika
shellpln
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2015, 7:57
Miejscowość: boat
Samochód: Type R FK8

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

seba pisze:tweety, jedź do autonablask.pl doradzą Ci wszystko. Megsa sobie odpuść szkoda kasy. Kup glinkę BiltHamber + jako lubrykant woda demineralizowa z odrobiną szamponu. Jako pre wax użyj np. Dodo Juice Limpe Prime Lite lub Autobrite Cherry Glaze na to połóż wosk Hi-temp 1000p lub Collnite 476s ew. jak masz dostęp to z Megsa #16.
Robię trochę w detailingu i na zimę to idealny zestaw jeżeli nie kładziemy powłoki.

Jako cleaner ja bym polecił Prima Amigo. Mało znany ale w wielu studiach usłyszysz że jest jednym z lepszych cleanerów a to ta sama półka cenowa. Co do wosków to Hi-temp poleciałby na zaciski i końcówke wydechu a na lakier fusso wrzucasz i masz całą zime spokój. Hi temp i collnite więcej niż 4 miesiące nie poleżą.
tweety

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Dziękować za rady dobrze ze dziś nie zdążyłem po megsą ale udało się odebrać blaszki na Rs juz PL
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Shellpln, tez slyszalem duzo dobrego o amigo i fuso ale z racji tego ze nigdy nie uzywalem nie polecalem :) Cherry Glaze ma jedna zasadnicza zalete szczegolsnie dla amatorow, nie brudzi plastikow a genialnie oszukuje i wypelnia :)
Shymek codziennie mozna dowiedziec sie czegos nowego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
shellpln
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2015, 7:57
Miejscowość: boat
Samochód: Type R FK8

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Na plastiki magiczna gąbka i apc i doczyszczone :-D zawsze można je okleić żeby być już pedantem :lol:
Generalnie Prima Amigo to cleaner (niby też wypełnia jak glaze) a potem mozna wrzucić cherry glaze i jest bajka. Na to wosk i auto razi po oczach 8-)

A folie można polerować jak lakier. Uważać trzeba głównie ranty jak ktoś ma np: camo żeby nie podebrać a tak to ogień
Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

seba pisze:tweety, jedź do autonablask.pl doradzą Ci wszystko. Megsa sobie odpuść szkoda kasy. Kup glinkę BiltHamber + jako lubrykant woda demineralizowa z odrobiną szamponu. Jako pre wax użyj np. Dodo Juice Limpe Prime Lite lub Autobrite Cherry Glaze na to połóż wosk Hi-temp 1000p lub Collnite 476s ew. jak masz dostęp to z Megsa #16.
Robię trochę w detailingu i na zimę to idealny zestaw jeżeli nie kładziemy powłoki.
Powiedziałbym, że Cherry glaze to spoko ale na lato, bo zrobi look, ale skróci żywotność wosku. FK1000 i Colli 476S lubią, gdy po cleanerze psiknie się IPA (ale nie zamiast cleanera a po), taka specyfika, Fusso 12 ma podobnie, ale ten wosk potrafi być upierdliwy przy pracy w niskiej temperaturze, wysokiej wilgotności i na ciemnych lakierach- nadrabia trwałością i niezłym kryciem.

Ostatnio furrorę robi Shiny Garage Wet protector, taki sealant aplikowany myjką, tj psikasz na czyste auto, dajesz wodę pod ciśnieniem dla aktywacji i wycierasz. Spoko jako uzupełnienie umierającego wosku,l lub jako jego zamiennik, gdy nie masz warunków a i da się to zrobić na bezdotyku. Wczesniej robił to Gyeon z Korei.
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
tweety

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Ilu użytkowników tyle opinii. ..Panowie nie znam się na tym tak jak Wy ale może będzie łatwiej czego oczekuje wiec :
-gładkości lakieru teraz czuć w nie których miejscach jak bym dotykał delikatny papier ścierny.
-w miarę dobrego zabezpieczenia lakieru lubię bawić się w czyszczenie autka więc mogę robić to często. ..
-odzyskania blasku bo na moje nie świeci się jak powinien.
-efektu ze gdy się pobrudzi to przy zwykłej lancy zejdzie syf.
-nie mam maszyny do polerowania ale machać szmatką mogę często i długo.
-i jeszcze jedno mam czarne felgi niby się świecą ale....czego używacie do felg???
seba
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 837
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:06
Miejscowość: Poznań
Samochód: Megane

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Tweety, tu nie tylo o opinie chodzi a o roznorodnosc produktow tego jest tyle ze teudno jednoznacznie wybrac :) jedni lubia pracowac na danych produktach inni nie, ja nie mam czasu na testowanie i zabawy wiec robie tym co znam i co wg mnie sie sprawdza a srodkow jest masa.
Obrazek
Awatar użytkownika
shellpln
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2015, 7:57
Miejscowość: boat
Samochód: Type R FK8

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Tak jak seba pisze jest tego masaaa. Masz kase zwracasz się do pewnych chemików i pod Twoim brandem wypuszczają linię nowych kosmetyków. Takich biznesmenów jest coraz więcej więc i produkty zalewają rynek. Inny kolor zapach i wio.

Gładkość lakieru- deironizacja (adbl vampire liquid, najlepiej pachnie z tych wszystkich śmierdziuchów), odsmolenie(prick bort), glinka albo ręcznik glinka woda demineralizowana jak masz super albo zwykła+szampon i lecisz. Chodzi o to żeby glinka nie stawała na lakierze wiec zlewasz wodą z szamponem i jazda.

Odzyskanie blasku to możesz kupić jakiś 1step albo ścierny cleaner i zabawa jeśli chcesz to robić recznie.

Efekt żeby sie mył samą lancą. No to będzie trudne. W powłokach samooczyszczanie działa do momentu aż pory się zatkają brudem i potem już jest słabo. Oczywiście blisko trzymana lanca z pianą/proszkiem na bezdotyku i kilka razy dookoła auta żeby namoczyc ten brud i będzie całkiem spoko ale nie będzie idealnie czyste. Najlepiej po trasie auto na bezdotyk i świeży brud spada bajka.
Na felgi wosk tak samo jak na lakier. Przepoleruj je ręcznie, przedtem oczysć tak jak lakier opisałem i to wszystko.

Arni opisał "wosk na mokro" super sprawa. Ja stosowałem gyeona wet coata. Jak nie miałem czasu przetrzeć auta quick detailerem to spryskiwałem mokre auto tym i po spłukaniu masz po robocie. Co mycie taki zabieg dla podbića błysku :mrgreen:
tweety

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

20161222_125731-734x1305-183x325.jpg
20161222_125731-734x1305-183x325.jpg (25.19 KiB) Przejrzano 11981 razy
Wybrałem na początek taki zestaw.
Awatar użytkownika
shellpln
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2015, 7:57
Miejscowość: boat
Samochód: Type R FK8

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

No i git. Z detailingiem jest tak że po pewnym czasie jesteś jak chomik. Garaż pełen siuwaksu, mikrofibry pod sufit :lol:
Awatar użytkownika
Arni
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 373
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:46
Miejscowość: Siedlce
Samochód: był Type R EP3, jest F1 R26!

Re: Kosmetyka samochodowa, detailing

Rzeczy fajne, dobre marki, ciekaw jestem tego wosku, bo raczej mówi się że bardziej na lato, carnauba, głębia a nie trwałość, ale skoro masz czas i chęć często działać to nie ma sprawy :) nie widzę tam tylko czegoś przed wosk, cleanera np nawet z Soft 99 za 55 zł z aplikatorkiem, bo to Auto Finesse to jak dobrze widzę na małym zdjęciu jakiś QD.

Sam bm posmalcował coś, ale zimno i nie mam warunków, a i auto tak przygotowałem że nie mam co przy nim robić :D. Służbowego lakierniczego trupka rzezać mi się nie chce.
Rally + Detailing + Rock = szczęście :)
ODPOWIEDZ