Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

wlodi

Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

Witam kolegów. Mam takie pytanko, czy orientuje się ktoś jaki jest koszt założenia wraz ze sprzętem monitoringu wizyjnego. Pytanie też dotyczy co wybrać. Chodzi o warsztat. Chciałbym mieć zapis tego co się przed nim dzieje.
Interesuje mnie jedynie montaż oraz sprzęt: rejestrator i 4 kamery, z czego j2 zewnętrzna i 2 wewnętrzne.
Awatar użytkownika
zelu
Posty: 249
Rejestracja: 13 sie 2015, 7:52
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Megange II ph I Sport

Re: Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

Wszystko zależy czego oczekujesz, do wyboru masz obecnie trzy rodzaje kamer IP, AHD i klasyczne analogi. Najlepsza jakość jest na kamerach IP, przewaznie montuje 2Mpx i 1,3Mpx, pozniej sa kamery AHD ale moim zdaniem jakośći z nich bliżej do analogow niz IP, a cena lepszych modeli zblizona do kamer IP. Jakosc z kamer analogowych napewno widziales, cos tam widac.

Koszt zakupu kamer, rejestratora i dysku 1TB to mniej wiecej
dla IP 2Mpx z regulowanym obiektywem 2100tys netto, z obiektywem staloognisowym 1700zl netto
dla IP 1,3Mpx z regulowanym obiektywem 1750 netto obiektyw staloogniskowy 1300zl netto
dla AHD 960p obiektyw regulowany 1300zl netto z obiektywem staloogniskowym 1100zl netto
Analogi regulowane ok 1100zł netto

Ceny podalem orientacyjnie po jakich kupuje z tym, ze czesto sie one zmieniaja

tu masz link do strony gdzie mozna zobaczyc jak wyglada obraz z roznych kamer

http://janexint.com.pl/index.php?id_cms ... roller=cms
odpalac w IE i jakas wteczke trzeba pobrac
misiek03

Re: Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

Obecnie chyba już raczej nie stosuje się kamerek i rejestratorów innych niż IP. A przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Fakt, może analogowe czy cyfrowe wychodzą trochę taniej, ale nie mają takich możliwości jak systemy IP.
Nie bez znaczenia jest też jakość osprzętu na którym nie warto oszczędzać. Mam tutaj na myśli przewody wew/zew
Nie mozna kupować najtańszych, bo pogorszy to jakość i w perspektywie czasu się nie opłaca.
Jeżeli sygnał ma być puszczany przez net to pamiętaj o dobraniu rejestratora do zmiennego lub stałego IP (w zależności jakie posiadasz).
Masz tutaj namiar do kumatej ekipy u której kiedyś zaopatrywałem się w alarm do firmy: http://ivel.pl/i7,monitoring-domu.html
Podpowiedzą i doradzą jak trzeba.
Awatar użytkownika
zelu
Posty: 249
Rejestracja: 13 sie 2015, 7:52
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Megange II ph I Sport

Re: Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

Powiem Ci, ze ja nadal montuje wiecej analogów niż IP. Większość ludzi chce mieć kamery i obchodzi ich cena, a nie jakość obrazu. Teraz to w sumie AHD ale jakość z kamer 960p jest nie wiele lepsza niż z analogów ze średniej ligii
Awatar użytkownika
q3ok
Real RS Owner
Real RS Owner
Posty: 390
Rejestracja: 06 wrz 2014, 17:08
Miejscowość: Śląsk
Samochód: R26

Re: Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

Można rozejrzeć się za kamerami IP "chińskimi", cena od razu tańsza.
Najtańsze na układzie Hi(cośtam) raczej będą odpadać.
Minimum rozejrzeć się za sony exmor imx + ambarella.
Bardzo dużo firm ma na takiej podstawie kamerki, tylko płacsz za branding.

Ceny w sumie które podał zelu jeżeli objemują 4 kamery + nvr - są nawet atrakcyjne.
Awatar użytkownika
zelu
Posty: 249
Rejestracja: 13 sie 2015, 7:52
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Megange II ph I Sport

Re: Dobór elementów do monitoringu wizyjnego

Wszystkie kamery to chinczyki, 3/4 z nich ma te same obudowy tylko logo producenta inne.
To sa ceny po jakich ja kupuje w hurtowni dlatego atrakcyjne ;)
ODPOWIEDZ